Skocz do zawartości

Cena za ocieplenie styropianem 1 m2 domu jednorodzinego


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
napiszcie mi co sądzicie o takiej wycenie do położenia tynku - styropian już jest. (Proponowany tynk Lakma)

Elewacja
1. Naciągnięcie kleju po całości, poprawa okien (siatka w rogach i szpaletach) tynk silikonowy 55 zł/m2
2. Poprawa okien (siatka w rogach i szpaletach) tynk silikonowy 50zł/m2
3. Naciągnięcie kleju po całości, poprawa okien (siatka w rogach i szpaletach) tynk akrylowy 50zł/m2
4. Poprawa okien (siatka w rogach i szpaletach) tynk akrylowy 45zł/m2

Cokół
1. Naciągnięcie kleju po całości, poprawa okien, tynk silikonowy 55zł/m2
2. Naciągnięcie kleju po całości, poprawa okien, tynk akrylowy 50zł/m2

Garaż
1. Założenie siatki, klej 2 x plus tynk silikonowy 65zł/m2
2. Założenie siatki, klej 2 x plus tynk akrylowy 60zł/m2

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Czy ktoś mógłby mi pomóc w wycenie (robocizna z materiałem) za położeniu siatki i kleju + kolor?
Mam połozony styropian, zakołkowany(kołki zatarte klejem), położone narozniki + klej. Zostało położenie siatki,kleju+kolor(akryl).Nie mam pojecia jakich cen sie mogę spodziewać, nie wiem czy takie połowiczne wykonanie przez dwie ekipy nie wychodzi drożej icon_confused.gif Pierwszy etap robiliśmy ze swoim materiałem, teraz chcemy żeby juz resztę dokończył ktoś całościowo.Może jakieś sugestie macie, podpowiedzi?Jak % dzieli się koszty robocizny na poszczególne etapy?Dodam że chodzi o woj.mazowieckie,ale nie W-wa.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam!
tak czytam wszystkie posty i muszę coś wtrącić
ale najpierw odp. na post wyżej
rok temu poprawialiśmy docieplenie (był przyklejony styropian i wtopiona siatka) , my zrobiliśmy jeszcze raz klej i położyliśmy strukturę , dom coś około 240mkw , cena 17zł/mkw
teraz żeby mieć odniesienie % , to w naszych rejonach cena za kompletne docieplenie w tym roku to 35zł , za rok z pewnością będzie już pod 40 podchodziła więc wychodzi jakieś 50% całości
inaczej by to wyglądało gdyby od początku robiła to jedna firma , wtedy poszczególne etapy liczy się inaczej
a poprawki są zawsze najgorsze
dodam że robimy w woj. podlaskim 150km od W-wy

teraz ogólnie do całego tematu, w Polsce nie ma jednej stałej ceny za docieplenia, w różnych rejonach jest różna cena , Pan który pisał w 2011 o cenie 50zł/mkw nigdy by nie znalazł klienta u nas (nawet gdyby był na okładkach gazet)
u nas jest 35zł w mieście (nie jest to cena tylko jednej firmy)i to jest górna cena (taka cena była przez 2 lata )
mało tego , na tle otaczających nas miast wypadamy raczej drogo , bo zaledwie 40km obok ceny są o 5zł niższe
(nawet w hurtowniach budowlanych mamy sporo wyższe ceny )
mało prawdopodobne ale prawdziwe , 40km a ceny się różnią

od razu uprzedzę speców ,gruntowanie,listwa startowa styropian od 4 do 6 placków z przerywaną obwódką , kołki po 2 na płytę inni dają 4 (każdy ma swoją metodę) , przecierana jest cała płyta (nie tylko łączenia, bo i takie akcje widziałem) szczeliny są piankowane (wszystkie ) następnie klej dopiero siatka , druga warstwa po wyschnięciu , podkład i struktura ręcznie zacierana (mój sposób na brak łączeń ? start od 3:30 rano icon_smile.gif
ogólnie ujmując nie ma lipy, i cena taka a nie inna a firmy co niektóre od 15 lat w branży

teraz kwestia tani czy drogi, tu nie znajdziemy chyba odpowiedzi, ponieważ wspomniana poprawka z ubiegłego roku, hmm porażka totalna,dno, kicha , cena tej firmy była 28zł/mkw , szef w tej firmie miał chyba 6 m-c doświadczenia i brał ludzi z ulicy
a ja np: robię u kogoś, ale chcąc iść na swoje muszę na pierwsze zlecenia dać cenę niższą (żeby się pokazać na rynku) , a dopiero z polecenia cena była by normalna
dlatego trudno trafić , jedynym rozsądnym wyjściem jest obejrzenie wykonanych prac
ale się rozpisałem ;)
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...