Skocz do zawartości

Cena za ocieplenie styropianem 1 m2 domu jednorodzinego


Recommended Posts

Cytat

We wszystkich tych wywodach, dalej nie ma najważniejszej informacji – ile to kosztuje inwestora ?
Bo z tego co piszesz, po doliczeniu kosztów „innych” może wyjść nawet 100zł na 1m2. icon_biggrin.gif

Aby Ci ułatwić zadanie może wyceń Twój koszt robocizny za 1m2, dla takiego zlecenia:
Zakres prac:
-Ocieplenie ścian budynków przez przyklejenie (wraz z kołkowaniem) płyt styropianowych przy użyciu gotowych zapraw klejących - grub. 10cm
- Przyklejenie siatki na ścianach
- położenie tynku
Dom w "Cytrynkach" w Krakowie.
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...44d83ac1c975b,2
Przedmiar elewacji ok . 130m2




To zależy czy materiał jest mój czy zleceniodawcy . Zakładając że materiał jest zleceniodawcy to około powtarzam około 45 zł. 1 m2

Cytat

To zależy czy materiał jest mój czy zleceniodawcy . Zakładając że materiał jest zleceniodawcy to około powtarzam około 45 zł. 1 m2




Pytanie czy z fakturami czy bez ?? Malowanie czy nie ?? Jak z oknami ?? Parapety osobno liczone . Czy jest rusztowanie czy mam swoje przywieź ?? Jest wiele innych czynników względem których cena może się zmienić . 45 m 2 to tylko podstawa .
Link do komentarza
45zł/m2 - i fajnie, ale jak wspomniał:

Cytat

tka abstrahując, gdyby nie było różnych cen czy to towaru, czy usług, czy czego tam jeszcze by się nie wymyśliło,
to okazałoby się, że pewnie GUS jest zbędny



Ale jak widać GUS jest potrzebny, bo ceny za ten konkretny przykład, zawierają się od 28 do 40zł/m2 – przy czym większość oscyluje wokół 30zł/m2.
http://oferia.pl/zlecenie/item105343-elewa...etrzna-podbitka

W moim rejonie, liczymy po 30zł/m2 od inwestorów z „grafiku” i po 40zł/m2 dla tych z poza „grafiku” są to wszystkie koszty – a zatrudniamy tylko podwykonawców.


Ps. Oczywiście, że wykonujemy i mówimy tylko o pracach fakturowanych i cenie brutto.
Dobre firmy nie wchodzą w „interes” bez faktur – przynajmniej my tak nie robimy.
Link do komentarza
Cytat

łatwo się mówi , niektórzy mężczyźni uważają , że kobieta w firmie budowlanej nie ma co szukać a jej wiedza jest znikoma , ponad to osobiście nie mam firmy tylko jestem przedstawicielem firmy z Krakowa na terenie śląska , ciężko mi znaleźć dobrych pracowników ale jakoś mam małą brygadę do pracy . Ja osobiście ludziom płacę 26 zł. m2 . Jednak moje stawiki do przetargu są inne z wiadomych przyczyn , ponad to inaczej liczę materiał , parapety , rusztowanie . u mnie pracownik np; w delegacji ma zapewniony hotel i dietę ale to tylko koszta moje dlatego też stawka dla pracownia jest jak powyżej . Pozdrawiam .


Nie widzę przeciwskazań co do Pań w budowlance.I nie ma co się tego wstydzić czy obawiać,nikt z tego tytułu nie będzie Cię traktował z góry,że jesteś wykonawcą.
Link do komentarza
Cytat

45zł/m2 - i fajnie, ale jak wspomniał:



Ale jak widać GUS jest potrzebny, bo ceny za ten konkretny przykład, zawierają się od 28 do 40zł/m2 ? przy czym większość oscyluje wokół 30zł/m2.
http://oferia.pl/zlecenie/item105343-elewa...etrzna-podbitka

W moim rejonie, liczymy po 30zł/m2 od inwestorów z ?grafiku? i po 40zł/m2 dla tych z poza ?grafiku? są to wszystkie koszty ? a zatrudniamy tylko podwykonawców.


Ps. Oczywiście, że wykonujemy i mówimy tylko o pracach fakturowanych i cenie brutto.
Dobre firmy nie wchodzą w ?interes? bez faktur ? przynajmniej my tak nie robimy.


żeby daleko nie szukać:

https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/stawki/15447-ocieplanie-scian-dla-scian-dwuwarstwowych-z-tynkiem-stawki-wykonawcow

jak widać rozrzut cen od 20-40/m2

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jak rozumiem 45-55 zł za m2 to towar i robocizna zakładając 10 cm styropian?
Ile biorą wykonawcy za samą robociznę z swoim rusztowaniem zakładając że styro siatke i klej dostarczam sam ?
I czy na Piance np tytan eos nie wyjdzie taniej?



Robocizna z parapetami to 45-65 zł w zależności od kilku czynników. styro, siatka, tynk

Na piance na bardzo równych powierzchniach da się kleić,
na starych domach lub nie równych powierzchniach ten produkt nie zdaje egzaminu, na płytach OSB udało mi się wykonać 15 m kw z jednej pianki.
Ale jak jest zimno, to te pianki są do niczego, trzeba je grzać.
Siła mocowania jest niesamowita, płytę po godzinie trzeba wydłubać.
Link do komentarza
Cytat

Małopolska - jedna z najlepszych firm w regionie wyceniła mi metr na 90 zł za całość tzn rob + materiał - styropian 15 i tynk akrylowy - na jedym osiedlu najlepiej można porównać ich prace z innymi pseudo firmami - różnica nie do opisania trzeba by to zobaczyć icon_biggrin.gif




Jakiej firmy materiały i jaki kolor tynku. Czy płyty smarowane obwodowo i punktowo?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Tynk akrylowy to prawie najgorszy syf i tani jeszcze gorszy jest mineralny na elewacje.Nie polecam a zajmuję się tym prawie 10lat i wiem co nieco na te tematy.Co do cen to są u i u mnie w okolicy amatorzy 25złotówek za metr gotowej elewacji to paranoja ale na te czasy każdy się chwyta wszystkiego aby przetrwac.Sam robię konkurencyjne ceny ale na rzeczy takie jak stiuk czy inne tynki ozdobne wewnątrz bo szarych ludzi nie stac by zrobić stiukiem sciany w salonie czy sufity.Ceny elewacji ujednolicam nie ma znaczenia czy to domek z lukarnami i wykuszami czy klocek.Na brak zlecen nie narzekam pracujemy z polecenia zero reklamy.Bo najlepsza reklamą jest wykonana praca.
Z kołkowaniem powiem szczerze-znalazło się kilku baranów co całe domki kołkują po 2 kołki na płytę i ludzie poprostu tego się domagają.Klient nasz pan ale dla mnie to pomyłka.Na niejednym szkoleniu słyszałem że nie jest potrzebne kołkowanie przy zachowaniu norm systemowych do pewnej wysokości bądź do kilkudziesięciu m2 dokładnie nie pamiętam ale to kwestia przypomnienia.
Jesli ktos już robi elewację polecam najdroższy tynk silikonowy w najgorszym wypadku silikatowy.Po latach wydane pieniądze się zwrócą łatwością pielęgnacji elewacji a nie ponownym malowaniu i wybuleniu sporo kasy na farbę i pogorszeniu estetyki tynku.
Jeszcze jedna rzecz ktoś napisał "bonie wokół okien"- to nie bonie tylko sztukateria.Jak ktoś lubi takie bajery to niech się liczy ze zbieraniem się syfu na tym i zaciekami.Osobiście lubie sie w to bawić mając wyobraźnie można zrobić niepowtarzalne rzeczy.
Zwracajcie uwagę zwlaszcza wybierając w późniejszym czasie jasny tynk na dawanie dodatkowych pasków siatki po rogach okien,drzwi-Ci za 25zł?m2 tego nie robią icon_lol.gif a później???Pękniecia
Nie polecam również porywać się na elewacje we własnym zakresie nie neguje niczyich zdolności bo może sie komuś udac ale wielokrotnie poprawiałem po takich fachowcach i albo musiałem kleić ponownie albo zrywac.
Podam przykłady takich fachur za 25zeta:-wtapiali siatkę do czoła badz wogóle mijali się z pionem i robili kliny bez siaty
-w glifach braki siatki
-ubytki w styropianie i spore dołki uzupełniali klejem
Najlepszy był typ u którego tydzien temu poprawiałem elewacje na budynku drewnianym-Przybił wełne gwoźdźmi do sciany bez jakiegokolwiek kleju zrobił też tak ze styropianem na szczytach przybijając go 5 kołkami na taflę gwoźdźmi.Sciany zaciągnął klejem.Nie wiem co miał na celu ale to juz byl szczyt.Efektem byly dziury pod łatą do 8cm,na dlugosci 0,5m uskoki po kilka centymetrów nie mówiąc o tych gwoździach icon_lol.gif
Link do komentarza
Panie Cincin dal pan radykalne przyklady icon_smile.gif Ja znów sie spotkalem z z praca za 25m2 która była dobrze wykonana jak i z fuszerka...To ze sie zaplaci 200zl za m2 nie daje nam gwarancji dobrze wykonanej pracy..tak naprawde wiele zalezy od solidnosci fachowca ktory dana prace wykonuje!![kultury budowlanej.. inna sprawa czy pan nigdy nie poszedl na latwizne??zawsze wszystko doskonale?..ja miałem murarzy którzy wszystkich krytykowali i teraz kazdy z fachowcow wytyka mi ich błędy :( ]
Link do komentarza
Ja bardziej bym porównał z autoryzowanym serwisem i zwykłym warsztatem naprawczym...Tu i tu na przeglądzie ta sama praca wykonywana a jakże rożna różnica w cenie [części te same] i tak naprawdę wiele zależny od pana Heńka co przegląd wykonuje.Ja zmierzam o tego ze drogo nie znaczy lepiej gdyż wielu forumowiczów robi tanio i dobrze [inna sprawa ze fuszerkę łatwiej przeboleć gdy zrobi ktoś tanio..] A do firm budowlanych mam uraz od czasu gdy mój brat budował i bylem tam zakładać bramę [generalnie robiłem cale ogrodzenie..technik mechanik jestem icon_smile.gif ] Pracownik pokazywał mi jak to właściciel firmy gdzie miał możliwość szukał oszczędności i zamiast droższych dawał tańsze materiały licząc oczywiście droższe .. Zabawna była mina tych panów gdy się dowiedzieli kto jestem:D Moze gdy ktoś stawia na kredyt łatwiej płacić więcej gdyż się rozkłada w ratach ale ja stawiając za gotówkę i ciężko pracując na 1 i 1/2 etatu nie mam zamiaru przepłacać..Sztuka jest wystawić tanio i solidnie!! Ktoś kto ma multum kasy może sobie kupić w stanie deweloperskim. A my ciułacze inwestorzy szukamy tańszych rozwiązań.
aha nie chce nikogo urazić !! każdy ma prawo do swoich poglądów ! inna sprawa ze ja stosunkowo mało pisze na forum[czytam znów dużo icon_smile.gif ..bardzo pomocne jest dla rozpoczynających budowę ] Ale gdy czytam ze jak nie zapłacę dużo to na 100% będzie złe to aż mnie gotuje :( .Ciekawe czy ci wszyscy fachowcy którzy twierdza ze tanio to źle sami lubią płacić ciężka kasę gdy coś mogą mieć taniej??
Panie mhtyl mi nie chodzi ze mówi 100 lub 200zl m2 bo to jego prawo!! mamy wolny rynek! I jesli ma prace to znaczy ze jest solidny ale chodzi ze nie zawsze drogo= dobrze. Co do podatków itd myślę ze oddaje wystarczająco dużo państwu Edytowano przez wuwok (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Teraz CINCIN przygotuj się na stwierdzenia , że jesteś najdroższy na rynku i chcesz zedrzeć z ludzi a przecież za 25 zł ,,znajomy zrobił mi super".
To forum klientów zwących się inwestorami icon_lol.gif i jako wykonawca masz guzik do powiedzenia. I tak zatrudnią 25 groszowców.


Kolega cincin pisze ile on bierze za swoją pracę (i takie ma prawo) ale nie użala się jakie to ma wydatki,jakim autem jeździ do pracy i co ile lat musi auto nowe kupować, ile musi zapłacić ZUS-u i z tąt taka cena usługi, co to obchodzi inwestora? Inwestora interesują tak naprawdę dwie rzeczy - cena za wykonaną pracę i jakoś wykonanej pracy.
Link do komentarza
Znowu Ci się odbiło (wyrzygało) mhtylku. Ty budujesz tipi za 200 tyś rubli po trupach do celu.

Moje wyliczenia pokazywały częściowy poziom legalności biznesu i poziom minimalnych kosztów prowadzenia firmy.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie targuję się z kimś kogo zatrudniam. Tylko wymagam lub nie zatrudniam.
Ciebie to nie powinno interesować ponieważ:
1. Nie masz zielonego pojęcia o budowlance
2. Zatrudniasz importowanych Etiopczyków
3. Kupujesz taśmy malarskie na Grouponie
4. Zbudujesz za 200 tyś choćby miało to być kosztem życia robotników którym kazałeś pić wodę z kałuży i robić elewację z drabiny drewnianej
5. Jesteś z koszernych
6. Masz ściany tak proste, że imitują skosy na poddaszu bo robione za 4 zł z materiałem
7. Wylewki poziomujesz piłeczka pingpongową, jak stoi to odebrane.
8. Jesteś na forum bo tylko tutaj ktoś Ci przyklaskuje. 90 % twoich wypowiedzi to bicie piany i chęć wylansowania się na pana COOL. Opowiadasz kawały tak śmieszne jak te z familiady

9. Twoim największym osiągnięciem jest ustalenie z wykonawcą, że energia elektryczna potrzebna do gotowania kawy dla robotników będzie liczona po aktualnej cenie za kilowatogodzinę+30% bo amortyzacja instalacji el. i płaci za to wykonawca. Nawet zamontowałeś do czajnika podlicznik, żeby nie mieć strat.

Czekam na obelgi z twojej strony.
Przychlasty również niech się udzielają.

Cytat

Kolega cincin pisze ile on bierze za swoją pracę (i takie ma prawo)


GDZIE NAPISAŁ ILE BIERZE? Znowu komentujesz coś o czym nie masz pojęcia i czego do końca nie przeczytałeś bo byłeś zajęty przeliczaniem ilości wkrętów do płyt gipsowych na 60 m2 pod zamówienie prosto z CHIN bez pośrednika fedexem!!!!!!!!!

Cytat

Wtedy będą się martwić inni np Twoje dzieci icon_biggrin.gif ja też tak powtarzam jak coś robię przy budowie mówię,że dla mnie wystarczy a dalej to niech zięciu się martwił icon_mrgreen.gif


Słowo egoista pasuje doskonale. Byle taniej, byle więcej i śmiesznie jak w familiadzie. Edytowano przez berenger (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Widze że to forum jest skazane na śmierć.Znalazło się kilka osób szukających upustu nerwów po pracy.Ja tu chciałem znaleźć potencjalnych inwestorów do współpracy a tu dno.Nie ma kukltury-nie ma po co wytykac palcami bo całość jest nie na temat.Większość ludzi nie ma pojęcia że im wykonawcy makaron na uszy nawijają.Nie znam firm które robią idealnie tak żeby się nie dało przyczepić.Tak się nie da.Sam nie raz popełniałem błędy ale zawsze przed każdą inwestycją po rozmowie z klientami uprzedzam że wole jak ktoś mi zwróci uwagę w trakcie i gdy mogę coś poprawic niz na koniec wylewać żale.Czesc ludzi celowo szuka czegoś na koniec żeby obnizyc cene sa tacy ze gdy nie ma sie czego czepic to i tak cos znajda.
Pomijacie oprócz ceny jakość materiałów użytych do docieplenia a to ma znaczenie.Nie każdy wam podpowie co jest dobre a co nie.Kleje, styropian, kołki, tynk.Zazwyczaj tani fachowcy to początkujący budowlancy chcący wejsc na rynek nie mający zbytnich referencji.Z tym się wiąże mniejsza znajomość materiałów co się przekłada na późniejszy wygląd elewacji i zgrzyty.Przykład:klej do styro jednej firmy, styro drugiej a klej do siatki jeszcze innej i siatka jak szmata.Efekt koncowy moze byc zadowalający ale nie na długo.
Używam i robię na materiałach jednej firmy:kleje tynki i siatka,styropian wg uznania ale zawsze polecam godne firmy i felc.Nie jednokrotnie odmawiałem robót bo inwestor chciał koniecznie robić na badziewnym materiale i wiedzialem ze efekt bedzie do kitu bo nie raz sie przejechalem na niektórych firmach zwłaszcza nowych.Nie chcąc sobie psuc renomy.
Tak ze inwestorzy nie cena a referencje są ważne i wiedza-i za to sie płaci.
Te niskie ceny sa dla tych co lubią zgrzytac zębami -nie zawsze bo są wyjątki.Za wyższą cena kryje sie zazwyczaj mniejsze zło choc nie zawsze.
Każdy wykonawca bedzie gnoił tych tanszych bo ceny zaniżają ja tez tak robie bo to jest norma.
Tylko pamiętajcie im mniejszy obrót pieniędzmi tym w biedniejszym kraju będziemy żyli.
Przykład:docieplając u mechanika otrzymam małą kase za metr to nie stać mnie będzie później na remont samochodu i tak w kołko.
Ale polak tylko swoje widzi i dlatego w takim kraju żyjemy.
Link do komentarza
Cincin - nie czytałam Cię wcześniej , to powyżej to pierwszy Twój wpis który przeczytałam - i to mi wystarczy...
Jesteś kolejnym wykonawcą , który zawitał na forum i ma za złe , ze inwestorzy chcą taniej .
Po pierwsze : taniej nie zawsze znaczy gorzej - zresztą przeważnie teraz bierze się wykonawców z polecenia - czasem można dopłacić jeśli jest drożej , ale jeśli wykonawca jest dobry i jest to potwierdzone przez inwestorów u których pracował. Tak, że dobra robota - nawet jeśli ciut droższa - zawsze się obroni .
Inwestorzy szukają i chcą tanio i dobrze ..... i da się to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem szukając , wybierając i zamawiając ekipę , ponadto "drogi wykonawca" nie zawsze znaczy "dobry wykonawca".... czasem nie idzie to w parze.
Po drugie - czy masz za złe inwestorom , ze szukają oszczędności? Nie będę tłumaczyć po raz setny tego samego - ale wspomnę tylko , że my inwestorzy liczymy każdy grosz nie ze skąpstwa , ale dlatego że ten każdy grosz okupiony jest naszą ciężką pracą tudzież kredytem na dożywocie gdzie odsetki do spłaty to drugie tyle.
Przemyśl to ....
Link do komentarza
Cytat

Widze że to forum jest skazane na śmierć.Znalazło się kilka osób szukających upustu nerwów po pracy.Ja tu chciałem znaleźć potencjalnych inwestorów do współpracy a tu dno.Nie ma kukltury-nie ma po co wytykac palcami bo całość jest nie na temat.


icon_eek.gif A czemu tak twierdzisz? W jaki sposób chcesz znaleźć inwestorów jak nie padałeś swoich namiarów to po pierwsze a po drugie jak chcesz znaleźć inwestorów to daj ogłoszenie w odpowiednim dziale ,jest tu taki i będzie git icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Cincin - nie czytałam Cię wcześniej , to powyżej to pierwszy Twój wpis który przeczytałam - i to mi wystarczy...
Jesteś kolejnym wykonawcą , który zawitał na forum i ma za złe , ze inwestorzy chcą taniej .
Po pierwsze : taniej nie zawsze znaczy gorzej - zresztą przeważnie teraz bierze się wykonawców z polecenia - czasem można dopłacić jeśli jest drożej , ale jeśli wykonawca jest dobry i jest to potwierdzone przez inwestorów u których pracował. Tak, że dobra robota - nawet jeśli ciut droższa - zawsze się obroni .
Inwestorzy szukają i chcą tanio i dobrze ..... i da się to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem szukając , wybierając i zamawiając ekipę , ponadto "drogi wykonawca" nie zawsze znaczy "dobry wykonawca".... czasem nie idzie to w parze.
Po drugie - czy masz za złe inwestorom , ze szukają oszczędności? Nie będę tłumaczyć po raz setny tego samego - ale wspomnę tylko , że my inwestorzy liczymy każdy grosz nie ze skąpstwa , ale dlatego że ten każdy grosz okupiony jest naszą ciężką pracą tudzież kredytem na dożywocie gdzie odsetki do spłaty to drugie tyle.
Przemyśl to ....



Klienci chcą taniej a wykonawcy chcą jak najdrożej- normalne prawo ekonomii.
Tyle, że takie się skąpiradła jak TY chcą taniej niż granica opłacalności traktując zawód budowlańca jak niewolnika poprzez zatrudnianie nie myślących perspektywicznie nielegalnych wykonawców bądź wykonawców ,, nie wiadomo skąd."

Teoria bzdurna mówiąca, że tanio i drogo to to samo to twój poziom.
Wyjaśniam raz jeszcze: wszystko co tanie zazwyczaj oznacza dziadowskie- tyczy się pracy, materiałów, narzędzi, samochodów. Są tylko wyjątki. Droższe rzeczy zwiększają jakość ale też są wyjątki i te wyjątki prezentują właśnie poziom taniochy.

Każdy grosz okupiony ciężka praca-
No tak budowlaniec nic nie robi i patrzy jak dom sam się buduje.
Co do kredytu- oszczędzaj jak inni a nie od razu kredyt i płacz że ciężko spłacić.

Ponawiam pytanie- czy jakby do JSW napłynęła oferta kraju afrykańskiego o tanich robotnikach za 1000 zł to byłabyś za takim rozwiązaniem- tańszy wungiel, energia, itp-wielu by zyskało.

Bajbaga ty uważasz że ZUS nie stanowi poważnego obciążenia pracy więc idź przepij brudzia z rostowskim.
I pokaż wreszcie ten błąd arytmetyczny a na razie to pościemniałeś w tamtym temacie bo klasycznie dałeś ciała( cała przyjemnośc po twojej stronie).

CINCIN- tu nic nie można napisać chyba że dasz ofertę za 25 złotych za metr- to są standardy towarzystwa wzajemnej adoracji.
A tak szczerze to zyskasz na ich sympatii pisząc w niedzielę rano że ,, właśnie wyszedłem na taras i piję sobie kawę"" albo regularnie jesz naleśniki w niedziele na obiad- tym się buduje tutaj szacunek i lizusostwo. Edytowano przez berenger (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W moim rejonie, liczymy po 30zł/m2 od inwestorów z „grafiku” i po 40zł/m2 dla tych z poza „grafiku” są to wszystkie koszty – a zatrudniamy tylko podwykonawców.


Ps. Oczywiście, że wykonujemy i mówimy tylko o pracach fakturowanych i cenie brutto.
Dobre firmy nie wchodzą w „interes” bez faktur – przynajmniej my tak nie robimy.



Wygląda na to, że jesteś pośrednikiem zarabiającym na namierzaniu zlecenia.
To ile na czysto mają u Ciebie podwykonawcy od metra?
Link do komentarza
Są wyjątki jak wszedzie i kazdy o tym juz tu napisal.I co to na tyle by było?Temat się zakończył.Apropo moge sie zarejestrowac z drugim kontem i zrobic sobie reklamę robiąc złą robote.A wy Tu byście to łyknęli.Wiec opinie użytkowników nie są adekwatne do rzeczywistości.
Jest ktos z was chętny na przerobienie starych parapetów lastrykowych na pseudo marmurowe-efekt zaj.......nie chodzi mi o jakies okleiny tylko o stiuk kilkakrotnie woskowany.To mój nowy pomysl który wykonałem ostatnio.
Link do komentarza
Cytat

Widze że to forum jest skazane na śmierć......
.
.
.

Ale polak tylko swoje widzi i dlatego w takim kraju żyjemy.




Cytat

Są wyjątki jak wszedzie i kazdy o tym juz tu napisal.I co to na tyle by było?Temat się zakończył.Apropo moge sie zarejestrowac z drugim kontem i zrobic sobie reklamę robiąc złą robote.A wy Tu byście to łyknęli.Wiec opinie użytkowników nie są adekwatne do rzeczywistości.
Jest ktos z was chętny na przerobienie starych parapetów lastrykowych na pseudo marmurowe-efekt zaj.......nie chodzi mi o jakies okleiny tylko o stiuk kilkakrotnie woskowany.To mój nowy pomysl który wykonałem ostatnio.


jesteś hieną cmentarną
bo trupa chcesz jeszcze wydoić
i pamiętaj ośla łąko

Polak
Link do komentarza
Nie ma wyjątków – są tacy co potrafią kalkulować i tacy co myślą, że potrafią.

Cytat

Taka analiza tego co napisał „mistrz” i tego przykładu – jego wpisy jako cytaty na niebiesko, dane:

Firma :
Pracujący szef, 2 pracowników o stawce 2000 na rękę.

Przychód:
55x 25 zł= 1375 zł 28 h na jedno zlecenie średnio przez jednego pracownika , jak pracuje 160 na miesiąc to wykona 5.7 zleceń.

Czyli przychód wyniesie :
Łącznie 28 godzin roboczych(optymistycznie). 40 godzin na tydzień x 4 = 160 h/ 28 = 5,7 pokoju na miesiąc x 1375 zł = 7837 zł

Koszty naliczone w tej firmie:
Wypłata przy 12.5 zł na godzinę= 2000 zł dla pracownika netto, 2850 z ZUSEM
2 pracowników x 2850= 5700
5700 + ZUS właściciela firmy= 6580 zł
paliwo i amortyzacja, 2 pace, 4 maski, 3 wiaderka, amortyzacja mieszalnika itp. (700)


Czyli dochód firmy to:
Zostaje 557 zł na rękę dla pracującego szefa.

Ale nie jest to prawdą, bo zaniżone zostały koszty pracy, bo przy 2000zł na rękę wynoszą one około 3.200zł.

Analiza:

Gdyby szef sam pracował, to dochód firmy wyniósłby około 6.200zł,
Przy 1 zatrudnionym pracowniku, dochód firmy, około 3.000zł
Przy 2 zatrudnionych pracownikach, dochód firmy – 200zł , czyli firma poniosła stratę.
Ale jak obaj pracownicy będą pracowali, czyli szef zabezpieczy im front robót, to nawet jeśli szef nie będzie pracował, to firma osiągnie dochód w wys. około 6.900zł.

Analizując ten przykład, można łatwo zauważyć, że w tym przypadku, zupełnie nie opłaca się zatrudniać pracowników, bo największy dochód, przy najniższych kosztach stałych (tylko ZUS szefa) przynosi własna praca.
Bo to nie ZUS generuje koszty, tylko pracownik (etat).



Na podanym przykładzie dość wyraźnie widać, że można albo dobrze zarobić, albo narzekać, że stawka zbyt niska.

I dla jasności, w te wyliczenia nie wchodzili inwestorzy, to są wyliczenia wykonawcy pana b, który w ten sposób argumentował swoją ciężką dolę, bo inwestorzy nie są skłonni płacić tyle ile os sobie życzy.

Ps. Podane stawki na moim terenie, w moim przypadku, są stawkami brutto, które otrzymuje wykonawca. My mamy z tego od 5 do 10% za logistykę i korzystanie z naszego rusztowania.
Link do komentarza
Cytat

Ps. Podane stawki na moim terenie, w moim przypadku, są stawkami brutto, które otrzymuje wykonawca. My mamy z tego od 5 do 10% za logistykę i korzystanie z naszego rusztowania.


'

Czyli jesteś zwykłym pasożytem i tyle. Nie dość że zaniżasz stawki i JAKOŚĆ robót to w dodatku bierzesz kasę za rzekome rusztowanie z 3 bolek i kilku warszawek bo o plettacu słyszałeś od ujca z rajchu.
A takie roboty są z pewnością warte swej ceny. No tak jak się nigdy wiadra 30 kg nie wniosło na górę bo rączki jak słomki to trzeba zostać pośrednikiem, nierobem, pasożytem, czyli polskim biznesmanem.
Coś ala budowanie autostrad gdzie budujący to biuro i banda podwykonawców robiących za psie grosze.

Co do wyliczeń to przepij brudzia z rostowskim. Skoro jest 1300 zł kosztów od 2007 zł to jeszcze gorzej to wpływa na twoja tezę że koszty legalnej pracy nie mają znaczenia i nie zmniejszają konkurencyjności w stosunku do nie płacących owych obciążeń.

Jeśli podałem tylko koszt zusu bez podatku to tylko na twoja niekorzyść. A co do mojej pracy i jej opłacalności się nie przejmuj jest dochodowa a co najważniejsze przynosi mi satysfakcję natomiast ty tylko jeździsz i cwaniaczysz, że tu sprzedałeś zlecenie, tam ktoś coś zrobił, cholera tu masz popękane ale w sądzie podwykonawcę załatwisz. Edytowano przez berenger (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wyjaśniam raz jeszcze: wszystko co tanie zazwyczaj oznacza dziadowskie- tyczy się pracy, materiałów, narzędzi, samochodów. Są tylko wyjątki. Droższe rzeczy zwiększają jakość ale też są wyjątki i te wyjątki prezentują właśnie poziom taniochy.



Cytat

,,Oszczędzając na wszystkim"- no tak można oszczędzić na tańszej farbie, dachówce, materiałach budowlanych bo ich cena związana jest z niższą jakością ale nie na pracy ludzkiej poprzez zatrudnianie cwaniaków działających poza prawem, wieczne zbijanie ceny i obniżanie wartości pracy no chyba, że jakość owej pracy prezentuje poziom adekwatny do zarobku czyli niski.



A może zamiast liczyć innym należy zacząć od siebie? Znów przykład (bez manipulacji, wycięte tylko co nie dotyczy wyliczeń „opłacalności” – całość: https://forum.budujemydom.pl/Cena-za-ociepl...249158&st=0 )

Cytat

Przy domku 250 metrów kwadratowych wysokości 6 metrów.

Klejenie styropianu na kleju tradycyjnym przy pracy 3 ludzi.
Średnio na jedną ścianę wychodzi 4 dni robocze jeśli wszystko ma wyschnąć i być wykonane porządnie.
To daje jakieś 15- 16 dni roboczych na komplentne wykonanie docieplenia bez dni straty z powodu np pogody.(optymista)
Policzmy dalej:
4dni x 3pracowników x 10 godzin roboczych=120 godzin roboczych na ścianę
czyli prawie 500 godzin roboczych na cały dom jak jest prosty a nie ma tysiąc wypustek i innych badziewi tak ostatnio modnych), dochodzą folie taśmy piankowanie sprzątanie, itp
Liczymy dalej:
500 x 10 zł nielegalnej roboczej godziny, bo legalnie to minimum 13 zł daje nam
5000 zł , lub 6500 zł legalnie

5000 / 250 m kw. 20 zł/ metr
6500 / 250 m . kw. 25 zł/ metr

Moje pytanie gdzie zarobek szefa?, Firmy, paliwo, ZUS, czyszczenie rusztowań?, kilka zużytych pacek, wiader, mieszalnik, telefony, wycena, straty dni deszczowych itp
Realna cena to minimum 55 zł za metr a Ci co robią taniej to debile i tyle.
Mówimy tu o dociepleniu zgodnym ze sztuką budowlaną.



Teoretycznie wszystko gra, nie mniej jednak:
1. Co to za wydajność pracownika, za co się im płaci? Bo z tych wyliczeń jasno wynika, że 1 pracownik osiąga „niesamowitą” wydajność: 250m2 : 16 dni : 3 pracowników : 10 godzin = 0,5m2 w ciągu godziny przez 1 pracownika.
Przy ścianie o powierzchni 62,5m2, 3 ludzi pracuje przez 4 dni !
2. Nawet zakładając taki „ślimaczy” pęd do pracy, to co robią w pozostałej części miesiąca? Nawet tylko ustawowo, zostało im po 40 roboczogodzin x 3 pracowników


Dobra organizacja pracy, właściwy nadzór nad pracownikami, pozwoli skrócić czas wykonania tej elewacji o połowę, czyli z palcem w odbycie, można wykonać w miesiącu 3 takie elewacje za 25zł/m2 , przy prawie takich samych kosztach stałych – co da zysk większy lub porównywalny, z tym jednym, za 55zł/m2 i płaceniu pracownikom za „bycie” na budowie, a nie za pracę.

Parafrazując szanownego pana b (czy jak mu tam), żądanie 55zł/m2, przy takiej (przedstawionej przez niego) argumentacji, jest dziadostwem i to drogim dziadostwem.
Link do komentarza
Cytat

A może zamiast liczyć innym należy zacząć od siebie? Znów przykład (bez manipulacji, wycięte tylko co nie dotyczy wyliczeń „opłacalności” – całość: https://forum.budujemydom.pl/Cena-za-ociepl...249158&st=0 )



Teoretycznie wszystko gra, nie mniej jednak:
1. Co to za wydajność pracownika, za co się im płaci? Bo z tych wyliczeń jasno wynika, że 1 pracownik osiąga „niesamowitą” wydajność: 250m2 : 16 dni : 3 pracowników : 10 godzin = 0,5m2 w ciągu godziny przez 1 pracownika.
Przy ścianie o powierzchni 62,5m2, 3 ludzi pracuje przez 4 dni !
2. Nawet zakładając taki „ślimaczy” pęd do pracy, to co robią w pozostałej części miesiąca? Nawet tylko ustawowo, zostało im po 40 roboczogodzin x 3 pracowników


Dobra organizacja pracy, właściwy nadzór nad pracownikami, pozwoli skrócić czas wykonania tej elewacji o połowę, czyli z palcem w odbycie, można wykonać w miesiącu 3 takie elewacje za 25zł/m2 , przy prawie takich samych kosztach stałych – co da zysk większy lub porównywalny, z tym jednym, za 55zł/m2 i płaceniu pracownikom za „bycie” na budowie, a nie za pracę.

Parafrazując szanownego pana b (czy jak mu tam), żądanie 55zł/m2, przy takiej (przedstawionej przez niego) argumentacji, jest dziadostwem i to drogim dziadostwem.




Przeczytałem kilka twoich postów i sprawa wyjasniona, w jednym opisujesz siebie jako lenia nie skalanego praca fizyczną. Jesteś typowym polskim teoretykiem który nie ma zielonego pojęcia jak wykonywac jakiekolwiek prace budowlane.

Co do moich obliczeń:
1. Nie można dotykać płyt i ich kołkować przez 48 godzin w odpowiednich warunkach atmosferycznych czyli czas ten śmiało wydłuża się do 4 dni.
2. Obrobienie okien, wstawienie parapetów według Ciebie trwa godzinę?
3. Zagruntowanie ściany trwa pół godziny?
4. Oklejenie okien i zdjęcie zabezpieczeń przed końcem pracy bo właściciel chciałby świeżego powietrza
5. Po wtopieniu siatki klej ponownie schnie 2-3 dni, farba gruntująca schnie 24 godziny
6. W słońcu zatapiałeś siatkę?
7. Czy można szpachlować dwukrotnie ścianę klejem do zatapiania siatki ?
8. Rusztowania ważą na cały dom około 3-4 ton za jednym razem to przewieziesz? Rozkładanie 1 dzień, składanie, poprawki, czyszczenie okien profesjonalnie- 2 dni poprawki
9. Deszcz pada , koniec pracy
10. Przy 300 metrach kwadratowych jest około 40-50 120-litrowych worków ze styropianem, śmieciami, siatkami, workami papierowymi kto to niby spakuje, poukłada, wywiezie.
11. Prawidłowe smarowanie płyt styropianowych trwa 3 krotnie dłużej niż 6 placków.
12. Okno wprawione , tynk zachodzi prawie na skrzydło i nie ma miejsca nawet na 1 cm styro a ten co wprawiał byle jak to otynkował i wszystko krzywe co w 10 minut to poprawisz?
13. Montaż rynien
14. Rogi szpachelka kątową poprawione?
15. Naroża wzmocnione wokół okien? Styro wokół okien docięty odpowiednio na L?

Pewno że da się w twoim wyimaginowanym czasie wykonać elewację i proces ten wygląda tak:

1 dzień. Styropian i od razu szpachlowanie połączeń klejem
2 dzień. kołkowanie i siatka uprzednio rozwieszona i trzymana wkrętami byle jak , byle szybko
3. Drugie szpachlowanie ekstra rzadkim klejem bo fajnie się prowadzi(a po latach odpada ta druga warstwa bo to sam piasek)
4. Grunt 2 godziny w słoneczku i tynkowanie

No tak to się da.


CHŁOPIE jesteś zwykłym budowlanym cwaniakiem posiadającym przyzwoitą wiedzę ale praktyki zero. Taki cwaniak z delikatnymi rączkami i dużym psem dla dowartościowania się.
Twoje wyliczenia to tylko teoria, no chyba, że traktujesz pracowników jak niewolników.
Byłem raz przy dociepleniu, który wykonywało 6 zawodowców znających się na rzeczy. 300 m2 zajęło im z parapetami do stanu zagruntowanego kleju 11 dni. Tynk i sprzątanie to 3-6 dni.
Pogoda super, wszystko idealnie. Łącznie Minimum 15 dni roboczych dla 6 gości którzy przejechali 600 km żeby jak najszybciej wykonać zlecenie i skasować przestrzegając zasad sztuki budowlanej bo zlecenie było dla osoby która się na tym znała. Tyle, że tak robić nie można non stop, ludzie to nie maszyny i dalsze popędzanie kompletnie nic nie daje.

Oj znam takich kolesi co wszystko sprzedają podwykonawcom, mają znajomości, robią ceny niewolnicze. I wszystko jest do czasu aż ktoś nie zgłosi reklamacji, a reklamacje w takich pracach to naprawdę spore koszty.
Spękane ściany przez takich cwaniaczków tłumaczone są zazwyczaj przez szkody górnicze, albo że dom pracuje i tyle.

Cytat

Nieważne jakiej firmy jest sprzęt – ważne aby nam pasował.

Jak ktoś ma pecha, to wysiądzie mu najbardziej renomowany „producent”, a jak ktoś ma szczęście to „szajs” będzie chodził do znudzenia.



No czyli typowa gadka szmatka mówiąca że tanie jest dobre i cena nie ma znaczenia. Dlatego TOPEXEM przebudujesz cały świat.

Cytat

Taka dygresja. Skoro sami chcecie malować, to dlaczego sami nie szpachlujecie (spoinujecie)?
W sumie to bardzo prosta czynność http://www.youtube.com/watch?v=f54Bc_9lawI



W sumie należałoby Ci zaspoinować anchorfixem usteczka, z pewnością jest to łatwe.

Ze swoim doświadczeniem i wciskaniem kitu byłbyś idealnym producentem filmów instruktażowych, na których zawsze wszystko idzie gładko i sprawnie.

Te wasze ceny 30 zł to podstawa, ale pewno do tego doliczacie materiał na którym zarabiacie bo robicie na sfinxie.
Link do komentarza
Cytat

Dom np.120m2 można wybudować za 250tys.zł ale można również za 1mln.zł...
Mnie nie stać na dom o wartości 1mln.zł o powierzchni 120m2 ale jednak wybuduję ten dom.


Drogo,nie znaczy dobrze
Zawsze będę to powtarzał bo wiem to z własnego doświadczenia !!!



Na zielono- oczywista oczywistość. Nie wiem co to ma za związek z tematem. Buduj i za 150 tys bo to też możliwe, , sporo własnej pracy i gotowe.
Pomaluj dom samemu wałkiem ANZA masz taniej o robociznę.
Wywal małe balkoniki 1mx4 i kilkanaście tysięcy w kieszeni.
Ściany wymuruj równo na ytongu i jeszcze więcej zaoszczędzisz, dach zrób skromny bo ma chronić przed deszczem a nie cieszyć oko sąsiada.
Wysyp żółty tłuczeń przed dom , na kostkę bez kredytu oszczędzisz za 2 lata,

Dopilnuj tynkarzy aby fajnie zrobili tynk cementowo wapienny to nie będziesz musiał tego gładzić jeśli nie masz aż takich wymagań,
Wylewki niech firma zrobi idealnie do max 2-3 mm to taki kafelkarz jak ja weźmie zdecydowanie taniej, jak wywalisz tandetne dekory które wmówił Ci sprzedawca z castoramy to będzie naprawdę tanio. A jak będzie miła atmosfera to za darmo potnę na dewalcie d24000 cokoliki za które byś zapłacił pewno po 6-10 zł za sztukę.
W łazience nie rób szlifowanych krawędzi kafelek bo to sporo kosztuje, daj narożnik zewnętrzny 1cmx1cm nierdzewny wygląda genialnie! Będzie na pewno taniej!!!!!!!

Na czerwono- zgadzam się, nie ma pewników w tym temacie.

Drożej oznacza zazwyczaj lepiej ale nie zawsze. Jesteśmy prawie zgodni.
Znasz to?
Jak tam daewoo lanos? Tak, tak, identycznie jak golf od sąsiada.

Więc po co to napisałeś.Podniecony bo budujesz?

Cytat

Kontekst odnosił się do specyfiki tego forum. Nie cytuj tekstów, których nie rozumiesz.
Uważam, że tak często używasz słowa wazelina, jak często jej używasz w życiu. Dajesz tym radość i nam czytających i pewnie swemu facetowi, choć jemu takiej kiepskiej dupy nie zazdroszczę.



No różnica miedzy nami jest jednak spora.
Ty głosowałeś na pana Biedronia i masz jego plakat nad łóżkiem, ja głosowałem na kogoś konserwatywnego i normalnego.
Wazeliny używasz a i owszem- 110 mm jednak to nie to samo co 50 mm.
Link do komentarza
Z całego tego wywodu nasuwa się jeden wniosek – nic szanowny pan nie rozumie, a i wnioski z tego co czyta, też wyciąga opaczne.
Cytat

Co do moich obliczeń:
1. Nie można dotykać płyt i ich kołkować przez 48 godzin w odpowiednich warunkach atmosferycznych czyli czas ten śmiało wydłuża się do 4 dni.



No a w tym czasie (technologicznym) chłopcy grają w piłkę – oczywiście na koszt inwestora.
I dalej to samo.

Szanowny pan ma problem – najlepiej określił go :
Cytat

,,,,, problem jest taki, że jak posmakuje roboty w "komercji", to zaczyna gardzić robotą u "plebsu",
to jest powód tej frustracji, tyle w temacie
zamiast rozdzielić jedno od drugiego - porównuje, tu tkwi ich problem



A jak się nie ma argumentów, to się tak jak w przedszkolu, wali z grubej rury:

Cytat

CHŁOPIE jesteś zwykłym budowlanym cwaniakiem posiadającym przyzwoitą wiedzę ale praktyki zero. Taki cwaniak z delikatnymi rączkami i dużym psem dla dowartościowania się.
Twoje wyliczenia to tylko teoria, no chyba, że traktujesz pracowników jak niewolników.



A to co liczyłem, w zasadzie nie dotyczyło pracowników, tylko dupiastego szefa, który nie potrafi zabezpieczyć im ciągłego frontu robót. Chyba, że też lubi pograć z nimi w piłkę.

U „plebsu” jest twarda i bezpardonowa walka o przetrwanie i zarobienie.
Słabi i niekumani odpadają bardzo szybko, a ja będąc z natury życzliwy ludziom, także szanownemu panu, życzę aby z powodzeniem prowadził swoja firmę co najmniej tyle lat ile ja mam w „dorobku”.

FINITO w tym temacie – bo jaki jest koń, każdy widzi.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

Z materiałem oczywiście.

Hmm, jeżeli styropian swisspor/termoogranika, kleje Atlas bądź lepsze, tynk silikonowy i do tego jakieś bonie jeszcze, to cena do zaakceptowania, choć troche drogo


Dlatego najbardziej obrazowa jest cena za robociznę a jak z materiałem to tak jak napisałeś trzeba podać dokładnie jaki materiał bo to robi wielką różnicę przy wycenie.
Link do komentarza
Cytat

Dlatego najbardziej obrazowa jest cena za robociznę a jak z materiałem to tak jak napisałeś trzeba podać dokładnie jaki materiał bo to robi wielką różnicę przy wycenie.


o ile siue nie myle to mówili mi o ceresicie
tynk mam do wyboru --baranek albo strukturalny powiedzili ze obojętnie jaki chce to cena nie ulegnie zmiany---jaki tynk polecacie więc bo nie znam sie
Link do komentarza
Ceresit nie jest zły, ale zależy jaki. Mamy tynki Mineralne, Akrylowe Silikatowe i Silikonowe. Każdy się od siebie różni właściwościami i oczywiście ceną.

Silikonowy jest chyba najdroższy, ale w ma duże zalety:

po 1. Dostępna jest szeroka gama różnych kolorów, które są odporniejsze na wyblaknięcie od tynków np. mineralnych.
po 2. Są odporne na zabrudzenia i posiadają funkcję "samoczyszczenia" przez co np. podczas deszczu nasz tynk się czyści. Może nie jest to tak idealne jak zapewniają producenci ale działa, dlatego zaleca się go do stosowania na budynkach znajdujących się w miejscach narażonych na zabrudzenia od kurzu, pyłu czy w otoczeniu terenów zielonych.
po 3. Jest wysoce paroprzepuszczalny.

No i powiedz konkretniej jaka grubość styropianu, czy to nie jest przypadkiem jakiś mały domek.
Link do komentarza
Cytat

Ceresit nie jest zły, ale zależy jaki. Mamy tynki Mineralne, Akrylowe Silikatowe i Silikonowe. Każdy się od siebie różni właściwościami i oczywiście ceną.

Silikonowy jest chyba najdroższy, ale w ma duże zalety:

po 1. Dostępna jest szeroka gama różnych kolorów, które są odporniejsze na wyblaknięcie od tynków np. mineralnych.
po 2. Są odporne na zabrudzenia i posiadają funkcję "samoczyszczenia" przez co np. podczas deszczu nasz tynk się czyści. Może nie jest to tak idealne jak zapewniają producenci ale działa, dlatego zaleca się go do stosowania na budynkach znajdujących się w miejscach narażonych na zabrudzenia od kurzu, pyłu czy w otoczeniu terenów zielonych.
po 3. Jest wysoce paroprzepuszczalny.

No i powiedz konkretniej jaka grubość styropianu, czy to nie jest przypadkiem jakiś mały domek.



SILIKONOWY CZYM SIE RÓŻNI OD SILIKATOWEGO I KTÓRY LEPSZY
sciana ma byc ocieplona 10cm styropianem i jest to sciana od ulicy więc dobrze miec tynk samoczyszczacy bo syfi sie jak nie wiem co,sciana do ocieplenia to 100m2
na co wogóle zwrócić szczególna uwage przy tym ocieplaniu?i co najwazniejsze czy ten silikonowy tynk bedzie najlepszym rozwiazaniem czy lepiej dac inny np te małe kamyczki zatopione w zywicy ,jak on tam sie nazywał-mozaikowy?
Link do komentarza
Mozaikowy na całej elewacji sie nie nadaje, na fundamenty i np. w około okien może być. Silikonowy będzie najlepszy ze względu na samoczyszczenie właśnie. Na co zwrócić uwagę przy ocieplaniu... najlepiej korzystaj z całego systemu ociepleń jednej firmy, daje Ci to jakąś ewentualną gwarancję w przypadku wady materiałowej, czego nie masz zupełnie w przypadku "mixu" firm. Pilnować wykonawcy żeby nie zaklejał szczelin klejem do przyklejania styropianu, żeby nakładał poprawnie klej na płyte, zatapiał siatkę a nie naciągał na nią klej, struktury nie kładł w upały ani w miejscu nasłonecznionym itp...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ewentualnie tak słabo ocieplić tylko tą ścianę, a właściwie czemu słabo.
Ścianę elewacyjną ocieplić 10 centymetrami bardzo dobrego styropianu, a na innych ścianach dołożyć już na grubości, a zejść trochę z lambdy.
To na pewno będzie procentować na przyszłość.



Dokładnie, 10cm styropianu Yetico Lepszy, z lambdą na poziomie 0,031 lub troche tańsze 0,033 a reszte ścian docieplić grubszym styropianem, chodź suma sumarum to już nie wyjdzie aż tak wielka różnica w cenie, bo grubszego styropianu wyjdzie objętościowo sporo więcej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...