Skocz do zawartości

problem z naczyniem wzbiorczym


RZI

Recommended Posts

Witam

mam problem z działaniem instalacji kominka 19 kW z płaszczem wodnym.
Po właczeniu pompy ustawionej nawet na 1 bieg czay czas woda przelewa sie do naczynia wzbiorczego. (krąży)

Układ jest podłaczony w następujacy sposób:
1. woda zimna jest pompowana do kominka ( przyłącze dolne lewe 1'') - wejście w kominku
2. woda ciepła powraca na wymiennik (przyłacze górne prawe 1") - wyjście w kominku
3. naczynie wzbiorcze umieszczone w kotłowni. Ze wgledów na różnicę poziomów pomiedzy kotłownia a salonem gdzie jest kominek wysokść umieszczeina naczynia to około 70 cm . Na rurkach do naczynia ne ma zadnych zaworów a średia wynosi 28mm ( miedź)

Problem mam prawdopodobnie dlatego że naczynie jest umieszczone zbyt nisko
Dom mam juz wykończony i nie wiem co tu zrobic aby układ działał poprawnie
proszę o pomoc

RZI
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam

mam problem z działaniem instalacji kominka 19 kW z płaszczem wodnym.
Po właczeniu pompy ustawionej nawet na 1 bieg czay czas woda przelewa sie do naczynia wzbiorczego. (krąży)

Układ jest podłaczony w następujacy sposób:
1. woda zimna jest pompowana do kominka ( przyłącze dolne lewe 1'') - wejście w kominku
2. woda ciepła powraca na wymiennik (przyłacze górne prawe 1") - wyjście w kominku
3. naczynie wzbiorcze umieszczone w kotłowni. Ze wgledów na różnicę poziomów pomiedzy kotłownia a salonem gdzie jest kominek wysokść umieszczeina naczynia to około 70 cm . Na rurkach do naczynia ne ma zadnych zaworów a średia wynosi 28mm ( miedź)

Problem mam prawdopodobnie dlatego że naczynie jest umieszczone zbyt nisko
Dom mam juz wykończony i nie wiem co tu zrobic aby układ działał poprawnie
proszę o pomoc

RZI

Przełóż naczynie na osobną rurkę ,lub zawieś na końcu instalacji gdzieś nad ostatnim grzejnikiem
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...