Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Oczyszczalnie gruntowo-korzeniowe (inaczej hydrobotaniczne) buduje się w Polsce od ponad dwudziestu lat. Są najbardziej proekologiczną metodą oczyszczania ścieków. Stanowią zarazem skuteczny sposób ich utylizacji dla wsi, małych osiedli i prywatnych domów.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/69-oczyszczalnie-gruntowo-korzeniowe

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące temu...
 • 4 miesiące temu...
Cytat

<strong>Oczyszczalnie gruntowo-korzeniowe (inaczej hydrobotaniczne) buduje się w Polsce od ponad dwudziestu lat. Są najbardziej proekologiczną metodą oczyszczania ścieków. Stanowią zarazem skuteczny sposób ich utylizacji dla wsi, małych osiedli i prywatnych domów.</strong>

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/wellnessjestem za takimi wynalazkami ale!
co na to prawo? czy jest to legalne ?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
 • 4 tygodnie temu...
 • 3 miesiące temu...
Gość ekoprom
"Czy mając normalne szambo (jednokomorowe) można przerobić je na taką oczyszczalnie (tzn. czy np. szambo można wykorzystać jako osadnik i dorobić do niego tylko to poletko z trzciną)?" nie polecam takiego rozwiązania gdyż takie szambo najprawdopodobniej nie jest szczelne, nie ma właściwej pojemności, nie odseparuje w wystarczający sposób części stałych. Istnieje ryzyko kolmatacji(zapchania ) filtru żwirowo-roslinnego, zagniwania scieków w osadniku i wydostawania się z niego bardzo brzydkim zapachów.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czy mając normalne szambo (jednokomorowe) można przerobić je na taką oczyszczalnię (tzn. czy np. szambo można wykorzystać jako osadnik i dorobić do niego tylko to poletko z trzciną)?


Jednokomorowe szambo może nam czasem słuzyć jako osadnik wstępny gdy jego wielkość nie przekracza w znacznym stopniu 3-dobowej pojemności wytwarzanych ścieków, przed poletkiem trzcinowym proponuję wówczas zainstalować
w zależności od ilości wytwarzanych ścieków zbiornik od równej do 2-krotnie mniejszej pojemności do usuniecia zawiesin
i stosując na jego wylocie filtr lamellowy mozemy z powodzeniem zainstalować filtr trzcinowy.

Piotr Rosa


 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 lata temu...
 • 1 rok temu...
Mam oczyszczalnie korzeniowa juz ponad 4 lata. Nie zmienilbym jej na inna - bezobslugowa w zasadzie (chociaz kosze trzcine bo zaobserwowalem, ze jesli zostanie to ta w nastepnym roku jest slabsza) a do tego wytwarza w okolo super mikroklimat - wyraznie widac to na trawie. Po rozrosnieciu sie trzciny (1 rok - a w zasadzie sezon) nie wydobywaja sie z niej nieprzyjemne zapachy. Jedynie w pierwszym sezonie w zimie scieki potrafily zamarznac i plynac po powierzchni. W tym roku planuje troche ja wypielic bo rosliny, ktore staruja wegetacje wczesniej potrafia sie tam jakos zadomowic.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
 • 3 tygodnie temu...
Gość asia
potrzebuję namiaru na firmę wykonawczą najlepiej z woj.warmińsko-mazurskiego, MCC kto ci, ją robił i jaki był jej koszt? ceny w necie masakra od kilku do kilkunastu tysięcy.
Z GORY DZIEKUJE ZA INFO
wlockaj@o2.pl
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 lata temu...
 • 5 miesiące temu...
mam oczyszczalnię trzcinową i świetnie działała ok. 20 lat, a teraz coś się zatkało i poletko trzcinowe nie przepuszcza wody. Jak temu zaradzić? I gdzie znaleźć jakąś dobrą firmę, która tym się zajmuje w okolicy Minska Mazowieckiego. Dziękuję za informacje
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
 • Utwórz nowe...