Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Oczyszczalnie gruntowo-korzeniowe

Recommended Posts

Oczyszczalnie gruntowo-korzeniowe (inaczej hydrobotaniczne) buduje się w Polsce od ponad dwudziestu lat. Są najbardziej proekologiczną metodą oczyszczania ścieków. Stanowią zarazem skuteczny sposób ich utylizacji dla wsi, małych osiedli i prywatnych domów.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/69-oczyszczalnie-gruntowo-korzeniowe

Gość Adam
Bardzo spodobał mi się ten pomysł, może budując kiedyś dom, pomyślę o takiej ekologicznej metodzie oczyszczania :)

Cytat

<strong>Oczyszczalnie gruntowo-korzeniowe (inaczej hydrobotaniczne) buduje się w Polsce od ponad dwudziestu lat. Są najbardziej proekologiczną metodą oczyszczania ścieków. Stanowią zarazem skuteczny sposób ich utylizacji dla wsi, małych osiedli i prywatnych domów.</strong>

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
http://budujemydom.pl/component/option,com...d,69/Itemid,41/

jestem za takimi wynalazkami ale!
co na to prawo? czy jest to legalne ?

Gość Vafel
Czy mając normalne szambo (jednokomorowe) można przerobić je na taką oczyszczalnie (tzn. czy np. szambo można wykorzystać jako osadnik i dorobić do niego tylko to poletko z trzciną)?

Gość ekoprom
"Czy mając normalne szambo (jednokomorowe) można przerobić je na taką oczyszczalnie (tzn. czy np. szambo można wykorzystać jako osadnik i dorobić do niego tylko to poletko z trzciną)?" nie polecam takiego rozwiązania gdyż takie szambo najprawdopodobniej nie jest szczelne, nie ma właściwej pojemności, nie odseparuje w wystarczający sposób części stałych. Istnieje ryzyko kolmatacji(zapchania ) filtru żwirowo-roslinnego, zagniwania scieków w osadniku i wydostawania się z niego bardzo brzydkim zapachów.

Cytat

Czy mając normalne szambo (jednokomorowe) można przerobić je na taką oczyszczalnię (tzn. czy np. szambo można wykorzystać jako osadnik i dorobić do niego tylko to poletko z trzciną)?

Jednokomorowe szambo może nam czasem słuzyć jako osadnik wstępny gdy jego wielkość nie przekracza w znacznym stopniu 3-dobowej pojemności wytwarzanych ścieków, przed poletkiem trzcinowym proponuję wówczas zainstalować
w zależności od ilości wytwarzanych ścieków zbiornik od równej do 2-krotnie mniejszej pojemności do usuniecia zawiesin
i stosując na jego wylocie filtr lamellowy mozemy z powodzeniem zainstalować filtr trzcinowy.

Przykłady naszych instalacji oczyszczalni trzcinowych:
picasaweb.google.pl/ekofil
www.ekofil.pl/Oczyszczalnie_trzcinowe.html

Piotr Rosa
EKOFIL

Gość gucio-z
spotkałem się z tym rozwiązaniem szamba gruntowo-korzeniowego i byłem bardzo zaskoczony tym że nie wydziela żadnych przykrych zapachów i chciałbym skontaktować się z osobą która ma szerszą wiedzę na ten temat.Z GÓRY DZIĘKUJĘ
e-mail:a.guciokonrad@wp.pl

Gość Mateusz Gliwice
Ja mam oczyszczalnię od 2 lat i oszczędność w stosunku do utrzymania szamba jest niesamowicie nieporównywalna i opłacalna.

Gość MCC
Mam oczyszczalnie korzeniowa juz ponad 4 lata. Nie zmienilbym jej na inna - bezobslugowa w zasadzie (chociaz kosze trzcine bo zaobserwowalem, ze jesli zostanie to ta w nastepnym roku jest slabsza) a do tego wytwarza w okolo super mikroklimat - wyraznie widac to na trawie. Po rozrosnieciu sie trzciny (1 rok - a w zasadzie sezon) nie wydobywaja sie z niej nieprzyjemne zapachy. Jedynie w pierwszym sezonie w zimie scieki potrafily zamarznac i plynac po powierzchni. W tym roku planuje troche ja wypielic bo rosliny, ktore staruja wegetacje wczesniej potrafia sie tam jakos zadomowic.

Gość slawo
potrzebuję kontaktu do użytkownika takiej oczyszczalni oraz firmy wykonawczej

Gość asia
potrzebuję namiaru na firmę wykonawczą najlepiej z woj.warmińsko-mazurskiego, MCC kto ci, ją robił i jaki był jej koszt? ceny w necie masakra od kilku do kilkunastu tysięcy.
Z GORY DZIEKUJE ZA INFO
wlockaj@o2.pl

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować