Skocz do zawartości

Warunki zabudowy dla działki - działka sąsiednia


Betusia35

Recommended Posts

Dzień dobry, mam otrzymać działkę od rodziców, która zostanie podzielona w sumie na 7 działek rolnych. Działka, na której chciałabym budować dom, nie będzie bezpośrednio graniczyła z działką zabudowaną rodziców, ale będzie dostępna z tej samej drogi publicznej. Czy nie będzie problemów, aby otrzymać warunki zabudowy dla tak wydzielonej działki. Moja działka będzie położona o około 100 m2 od zabudowań rodziców. Dojazd do działki z drogi publicznej będzie poprzez działkę, w której udziały będą dla każdej z wydzielonych działek. Jak Państwo myślą nie będzie problemu z uzyskaniem warunków zabudowy a w przyszłości pozwolenia na budowę? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ, BO DZIAŁKI SĄ W TRAKCIE WYDZIELANIA I NIE WIEM CO ROBIĆ.

PS. DZIAŁKI SĄ ROLNE, DZIAŁKA MOJA MA MIEĆ POWYŻEJ 1 HA, POZOSTAŁE PO 3000 M2

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Z tego co się orientuję właściciel działki rolnej powyżej 1 ha staje się rolnikiem, a rolnik na swojej ziemi może budować co chce, łącznie z domem. Więc nie powinno być problemu.




Ale pytanie jest takie, czy rolnikiem zostanę przez to, że stanę się właścicielem działki 1 ha (rolna częściowo zalesiona), czy jeszcze jakieś wykształcenie niezbędne jest. I czy takie jak: liceum ekonomiczne o profilu: ekonomika i rachunkowość przedsiębiorstw rolnych wystarczy?
Link do komentarza
agusia nie masz pojęcia to nie pisz bzdur.

Rozumiem że dojazd na działkę będzie przez dodatkowo wydzieloną działkę na drogę. Trzeba by udać się do gminy i zasięgnąć języka czy:
1. jest plan zagospodarowania dla tego terenu, jeśli nie to czy był kiedykolwiek, jeśli był jaki był zapis na tą działkę (przed podziałem)
2. będzie ta działka traktowana jako siedliskowa czy nie, jeśli siedliskowa to można robić tylko zabudowę zagrodową (po polsku - gospodarstwo rolne, a do tego trzeba być rolnikiem i jeszcze wykazać się odpowiednią ilością gruntu posiadanego)

W jakim trybie dzielicie działki - rozumiem że w rolnym i macie wszystkie dokumenty na podział.
Rolnikiem nie staje się po posiadaniu 1 ha trzeba spełnić trochę więcej warunków.

Pzdr.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...