Skocz do zawartości

przydomowa oczyszczalnia scieków


iuseg

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
czekamy jeszcze na operat.....
okazało się że tak na 100% to zgodę dostaniemy na jakiś tam najnowoczesniejszy produkt sotralentza- bo ten nasz rów nie jest ściśle ciekiem wodnym. Czy coś. Tak stwierdzili zgodnie ci co się na tym znają. I chyba przyjedzie nam montować najdrozszą oczyszczalnie z ich oferty- jak się nazywa to nie powiem bo zapomniałam icon_redface.gif nie bedzie za 6500 tylko chyba za ok 7400. Plus operat, plus koszty samego zamontowania. No i czas... a czas nas już goni bo wstepnie sprzedalismy mieszkanie...
Link do komentarza
dokładnie Ci nie powiem bo zajmuje się tym mąż, ale chyba nie- chyba do cieku wodnego. Dziś mamy optymistyczne wiadomości- operat będzie na koniec maja, wtedy będzie złozony wniosek i na zgodę czeka się 14 dni. Potem możemy montowac oczyszczalnie. Jedyne co mnie zmartwiło to koszty kóre obawiam się że trochę jednak wyjdą- przy tej cenie 7,4 tys za oczyszczalnię z operatem i montażem może wyjsc koło 9 tys icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

dokładnie Ci nie powiem bo zajmuje się tym mąż, ale chyba nie- chyba do cieku wodnego. Dziś mamy optymistyczne wiadomości- operat będzie na koniec maja, wtedy będzie złozony wniosek i na zgodę czeka się 14 dni. Potem możemy montowac oczyszczalnie. Jedyne co mnie zmartwiło to koszty kóre obawiam się że trochę jednak wyjdą- przy tej cenie 7,4 tys za oczyszczalnię z operatem i montażem może wyjsc koło 9 tys icon_sad.gif


Moja Droga nie martw się tymi 9 tys tak bardzo. Popatrz na to z innej strony wyobraź sobie ile zapłaciłabyś za szambo, a potem jego opróżnianie, albo jak tak np drenaż by Ci się zapchał i musiałabyś wymieniać wszystkie warstwy drenujące. A Ty masz te problemy z głowy, a za niedługi czas biorąc pod uwagę wydatki na wywóz szamba, twoja oczyszczalnia się zwróci. icon_wink.gif
Ja od początku na oczyszczalnie miałam wyliczone od 11 do 15 tys. Więc głowa do góry i do przodu bo finał już tuż tuż icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Czyli jednak 6,5 tys. niewypaliło!!!
Wiem co mówiłem bo sam montuje oczyszczalnie tej firmy i 6500 zł to koszt zakupu netto oczyszczalni której link wkleiłaś, do tego dochodzi montaż i w Twoim wypadku operat wodno-prawny. A tak na marginesie to wcale nie jest on konieczny, tylko wtedy musi być inny odbirnik ścieków oczyszczonych (np. studnia chłonna), ale sumarycznie koszt wyjdzie ten sam.
Pozdrawiam i nie przejmuj się, wybrałaś naprawdę dobrą oczyszczalnię!!!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję, znam ofertę tej firmy. Niestety kompletnie nie o to mi chodzi.. to jest oczyszczalnie, która nie funkcjonuje jako szambo kiedy trzeba, i nie jest w wygodnej kompaktowej formie. Niestety cena to nie wszystko wolę coś naprawdę dobrej jakości..




Witam, też szukam czegoś do domku holenderskiego ? wybrałas coś co można polecić ?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
pytanie bodajże do "kropeczki"
jak wygląda badanie chłonności/ przepuszczalności gruntu ? można to zrobić samemu - u mnie planowana jest oczyszczalnia rozsączająca , do 3 m w głąb same piaski tak więc zakładałem że jest ok - ale czy mogę jeszcze dla pewności zrobić sobie taki test ?

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

pytanie bodajże do "kropeczki"
jak wygląda badanie chłonności/ przepuszczalności gruntu ? można to zrobić samemu - u mnie planowana jest oczyszczalnia rozsączająca , do 3 m w głąb same piaski tak więc zakładałem że jest ok - ale czy mogę jeszcze dla pewności zrobić sobie taki test ?

pozdrawiam



Przeczytałem całość i mogę się pomądrzyć icon_biggrin.gif

Całkiem niedawno skończyłem budowę POŚ. Montowałem samodzielnie drenażówkę i poszło całkiem łatwo icon_smile.gif Całość wyszła mnie około 5000 + własna praca i użeranie się z Pania Anią w starostwie.

Niestety SBR były poza moim zasięgiem finansowym, a grunt pozwalał na spokojny montaż drenażówki. Samą oczyszczalnię firmy Hydrotop kupowałem w sklepie internetowym www.kan-wod.pl .

Sprawdzenie gruntu o które pytasz można zrobić w następujący sposób. Wykopuje sie otwór na głębokość na jakiej będą dreny. W rzucie z góry powinno to być 30x30 cm i należy wlać 12 litrów wody. Mierzy się czas wsiąkania i powtarza test drugi raz, żeby sprawdzić czy grunt nie nasiąkł. Czasy obu prób powinny być zbliżone. Teraz jeżeli czas wsiąkania był poniżej 2,5h to można spokojnie montować drenażówkę, zasada jest jedynie taka im dłuższe wchłanianie tym więcej drenażu potrzeba. U mnie wsiąkalo w niecałą godzinę, więc wyszło 8m/osobę

Ceny drenażówek ze zbiornikami na 5 osób są zbliżone i wychodzą około 3000 PLN. Wybierałem z pięciu czy sześciu producentów tj. Sotralentz, Delfin, pozplast, jpr i pipelife, jakieś 3 komorowe z żywic, ale juz nie pamiętam producenta i właśnie z Hydrotop.

więc tak, delfin odpadł pierwszy, zbiornik ma gładkie sciany bez karbów i wogóle wygląda jak robiony w garażu icon_biggrin.gif do tego producent w celu zachowania gwarancji każe zbiornik obetonować.
Pozplast poleciał nastepny... w instrukcji pisza, że przy zagłębieniu powyżej 40 cm należy dać płytę odciążeniową, czyli zbiornik jest po prostu marny.
Jpr z marketu był chyba pułapką, pomimo niskiej ceny, to po doliczeniu wszystkich dodatków których nie ma w zestawie cena zrobiła się taka sobie.
Ciekawy był pipe life zdecydowanie najdroższy 3 komorowy zbiornik, ale okazało się, że nie ma filtra tylko otworki pomiędzy komorami i rury zamiast nacinanych były takie z dziurkami.
Sotralentz odpadł ze względu na to, że osobno trzeba dokupować nadstawki kolanka itp. a do tego trzeba wokół zbiornika robić obsybke betonową
Zbiorniki z żywic odradzali mi wszyscy, podobno robi sie z tego szybko sito.

A moja oczyszczalnia ma wszystko w komplecie, do tego właz żeliwny na zbiorniku no i cierpliwy sprzedawca, który podpowiada w czasie budowy icon_biggrin.gif Sam zbiornik ma dla mnie jedną wadę, raczej preferuję polskie produkty, a te są sprowadzane z niemiec...

Na oczyszczalniach biologicznych nie znam się bardzo, ale bardzo podobała mi się z poliplastu, niestety są dość drogie.

Podpowiedź dla tych co mają szambo, ja swoje przerobiłem na zbiornik na deszczówkę. Teraz podlewanie ogrodu i mycie auta mam prawie za darmo, a teraz kombinuje jak zamontować jakiś mieszalnik czy coś, żeby podłączyć kibelki. Wyczytałem, że w deszczówce dobrze się pierze, bo woda jest miękka, ale żona się nie zgadza na taki pomysł icon_biggrin.gif

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Mam z tą oczyszczalnią (EKOPROGRES typ RLM-6 SBR) same problemy od początku kiedy ją zamontowałem. Firma w której ją zakupiłem i która dokonała montażu oczyszczalni jak i "wykonała" złoże chłonne to [usunięta nazwa firmy przez moderatora]. Problem polega na tym, że firma pomimo wielokrotnych kontaktów e-mail?owych, listowych i telefonicznych nie reaguje na zgłoszone reklamacje, mimo iż okres gwarancji na zainstalowaną oczyszczalnię wynosi 3 lata i biegnie od daty 29/10/2007 r. Przedmiotem sporu jest wadliwe wykonanie złoża odbierającego oczyszczoną wodę z zainstalowanej oczyszczalni ścieków. Złoże to zostało wykonane przez pracowników firmy [usunięta nazwa firmy przez moderatora]podczas montażu oczyszczalni ścieków na mojej posesji. Wydałem ponad 2000 zł na rury, żwiry, studzienki, geowłókniny, koparkę (nie liczę kosztów robocizny za które sobie słono policzyli). Złoże chłonne nie funkcjonuje, muszę wypompowywać wodę ze studzienki rewizyjnej do ogrodu i tak w kółko. Przed rozpoczęciem prac mieli badania geologiczne i wtedy nie było problemu, oczywiście jak raz przyjechali, to okazało się, że była pęknięta rura odprowadzająca oczyszczoną wodę (przyciśnięta korzeniem drzewa, przypominam że pracownicy firmy nadzorowali pracę koparki - taki był ich wymóg). Do dzisiaj nie naprawili niczego poza wymianą rury, a na reklamacje nie odpowiadają. W chwili obecnej oczyszczalnia praktycznie nie odbiera ścieków, woda w toalecie się podnosi, a z prysznica nie można skorzystać, koszmar. Grunt przy pierwszej komorze się zapadł, a rura doprowadzająca ścieki, praktycznie jest pod oczyszczalnią. Na reklamacje mi odpisali, że mam wysłać pismo do producenta na Słowację i olali sprawę. Gwarancję i instrukcję obsługi przysłali po prawie miesiącu, podrabiając mój podpis na odbiorze. Jakość montażu, a w szczególności serwisu świadczonego przez firmę [usunięta nazwa firmy przez moderatora]jest żenująco niski przez co uniemożliwia normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego z powodu tak prozaicznego jak odbiór ścieków. W chwili obecnej poinformowałem Rzecznika Praw Konsumenta, który zajmuje się już sprawą, kolejnym krokiem jest skierowanie sprawy do sądu o odszkodowanie. Szczerze odradzam tą firmę, nie chcesz mieć problemów nie kupuj tej oczyszczalni, a już na pewno nie od firmy [usunięta nazwa firmy przez moderatora] z Rzeszowa!
Link do komentarza
my w końcu montujemy oczyszczalnię mam nadzieje w tym tygodniu. Tylko dlaczego dla ludzi którzy chcą mieć nowoczesne ekologiczne rozwiązania jest tyle utrudnień i kosztów po drodze?
Sama oczyszczalnia ta najnowsza biologiczna sotralentz na 3000 l kosztuje nas około 7200-7400 plus montaż i koparka, ale po drodze 1500 zł za operat (i ponad miesiąc czekania!) 270 zł za wniosek - to chyba my powinniśmy mieć dofinansowanie a nie ponosić taki koszt samego wniosku o oczyszczalnię!
Link do komentarza
Cytat

no u nas oczyszczalnia już jest, nareszcie. Jeszcze końcówka prac ziemnych i wreszcie będzie koniec rozwałki na dziłace mam nadzieje:) Ale sterczą z niej dwa takie średnio piękne kominki jakby:)


Będzie dobrze, jeszcze troszkę i usiądziesz odpoczniesz i tylko będziesz spłacać kredyt icon_smile.gif, no i oczywiście rozkoszować się SWOIM domkiem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...