Skocz do zawartości

przydomowa oczyszczalnia scieków


iuseg

Recommended Posts

witam mam taki problem chcę zamontowac u siebie na działce oczyszczalnie scieków ale mam kilka pytan na których jeszcze nie zanalazłem odpowiedzi:
-z powodu złego położenia domu i złej gleby jestem zmuszaony usytułowac osadnik gnilny około 20 metrów od domu czy to jest dopuszczalne jakie zachowac spadki.( prykrycie osadnika bedzie około 70 cm.
- bedzie z oczyszczali korzystało 6 osób czy zbiornik 3000 l jedno komorowy będzie dobry
- zamierzam zakupic od tego producenta http://www.allegro.pl/item528607431_przydo...w_promocja.html
może jakies opinie??
- co z zapachem takiej oczyszczalni czy da sie jakoś zapach unieszkodliwic
pozdrawiam wszystkich i czekam waszych opini
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
wydaje mi się, że odległość jak dla oczyszczalni drenażowej jest zbyt duża. Co do zapachu to po kilku latach możesz odczuć to co wpuszczasz do gleby. Osobiście wybrałem oczyszczalnie z osadem czynnym (aquaeco) i jestem bardzo zadowolony, nie ma potrzeby dodawania bakterii itd.
Powodzenia!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Oczyszczalnia SBR aquaeco jest całkiem inna niż drenażowa, ogólnie jestem bardzo zadowolony, zajmuje mniej miejsca i cały system oczyszczania zachodzi w zbiorniku, udało mi się również z odprowadzeniem wody ponieważ mam przy posesji rów:)


A masz pozwolenie na odprowadzanie oczyszczonych ścieków do tego rowu??
Pytam bo ja mam na swojej działce rów melioracyjny i starostwo powiatowe nie wyraziło zgody na zrzut oczyszczonych ścieków do tego rowu, tzn wyraziło ale z zachowaniem takich warunków, że mi się odechciało i będzie studnia chłonna.
Link do komentarza
Cytat

Czym różni się taka oczyszczalnia od drenażowej? Można ją zainstalować na terenie gliniastym?


Różni się tym, że ścieki po wstępnym oczyszczeniu są dalej doczyszczane w komorze oczyszczalni, a nie puszczane na drenaż do gruntu, a czy może być stosowana na glinie to trzeba się dowiedzieć u producenta. Wiem , że są takie oczyszczalnie dla, których grunt nie ma znaczenia.
Link do komentarza
witam my też planujemy przydomową oczyszczalnię i też kontaktowaliśmy się z tą samą firmą to jest firma mirmax http://www.oczyszczalnie.przydomowe.pl/
Jeśli ja dobrze zrozumiałam to oczyszczalnia z czynnym osadem (macie na mysli tzw biologiczną?) też może mieć odprowadzenie rozsączowe albo do rowu melioracyjnego. My mamy koło działki taki rów ale trochę nas zniechęcał proces (i wcale nie taki mały koszt) załatwiania tego odprowadzenia- dlatego myśleliśmy o rozsączu.
Podobno (tak nam napisali z tej firmy) jeśli podłoze jest gliniaste trzeba podsypać więcej kruszywa.
Mnie najbardziej nurtuje pytanie czy prawdą jest że z oczyszczalni śmierdzi? I jeśli tak to czy z każdego typu?
Jaki był koszt tej oczyszczalni ze Swarzędza o jakiej piszecie?
Link do komentarza
Oczyszczalnia z aquaeco u mnie nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, nie wiem jak to jest z innymi.. co do odprowadzenia do rowu to u mnie nie było problemu wszystkie formalności załatwiła firma za niewielka dopłatą. Jeśli chodzi o koszt to cena zalezy od tego ile osób korzysta z oczyszczalni, gdzie jest usytuowana itp. ja nie zapłaciłem dużo przynajmniej tak mi się wydaje:)
Co do kosztu czyszczenia drenażu to nie wiem.. ale pewnie nie jest to mała cena.. cieszę się, że ja nie skusiłem się na takie rozwiązanie i życzę powodzenia..
Link do komentarza
Cytat

witam my też planujemy przydomową oczyszczalnię i też kontaktowaliśmy się z tą samą firmą to jest firma mirmax http://www.oczyszczalnie.przydomowe.pl/
Jeśli ja dobrze zrozumiałam to oczyszczalnia z czynnym osadem (macie na mysli tzw biologiczną?) też może mieć odprowadzenie rozsączowe albo do rowu melioracyjnego. My mamy koło działki taki rów ale trochę nas zniechęcał proces (i wcale nie taki mały koszt) załatwiania tego odprowadzenia- dlatego myśleliśmy o rozsączu.
Podobno (tak nam napisali z tej firmy) jeśli podłoze jest gliniaste trzeba podsypać więcej kruszywa.
Mnie najbardziej nurtuje pytanie czy prawdą jest że z oczyszczalni śmierdzi? I jeśli tak to czy z każdego typu?
Jaki był koszt tej oczyszczalni ze Swarzędza o jakiej piszecie?


No właśnie problemów z uzyskaniem zgody na odprowadzanie do rowów jest mnóstwo, ja nie chciałam rozsączu (szkoda mi miejsca na działce i z kominków wentylacyjnych może unosić się nie przyjemny zapaszek) i firma, która będzie mi tą oczyszczalnię montować (razem z projektem i zgłoszeniem) zaproponowała nam studnię chłonną u nas jest przepuszczalny grunt (pod warstwą humusu sam piach icon_biggrin.gif ) więc zdecydowaliśmy się na tą oczyszczalnie z studnią. Była możliwość wykorzystania oczyszczonych ścieków do podlewania ogrodu, ale trzeba by było montować lampę UV (a to dodatkowe koszty) więc podlewać będziemy deszczówką. Z tego co wiem jeśli wszystko jest dobrze zrobione to z oczyszczalni biologicznej nie powinno śmierdzieć.https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=6367#
Link do komentarza
Cytat

koszt oczyszczalni z mirmax takiej do chyba 8 osób to tak ze wszystkim około 6 może 7 tys. U mnie załatwienie tej zgody na odprowadzenie ścieków kosztuje prawie 1000 zł.


U mnie z tą zgodą to nie takie hop, bo żeby dostać pozwolenie to musiałabym po pierwsze mieć pozwolenie wszystkich osób na wiosce przez, których posesje ten rów idzie, po drugie z własnej kieszeni opłacać pracownika sanepidu, który co pół roku przyjeżdżał by badać stan tych oczyszczonych ścieków, koszt mojej oczyszczalni razem z projektem, transportem i montażem to ok 10 000, tylko przypominam, że ta moja jest z napowietrzaniem i bez konieczności dodawania jakichkolwiek substancji, bakterie szczepi się tylko raz, chyba, że nikogo nie było by w domu ponad 30 dni wtedy bakterie zginą i trzeba powtórnie zaszczepiać, aha no i ta oczyszczalnia jest zdatna do użytku zaraz po rozruchu.
Link do komentarza
Oczyszczalnia mirmax to oczyszczalnia drenażowa stąd niska cena. Jakość oczyszczania ścieków, miejsce jakie zajmuje, awaryjność takich oczyszczalni jest nieporównywalnie gorsza od oczyszczalni SBR aquamax. przy takiej oczyszczalni jak napisała acia nie ma potrzeby dodawania jakichkolwiek biopreparatów, więc eksploatacja jest oczywiście tańsza.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Mógłby mi ktoś napisać dokładniej jak działa ta oczyszczalnia, o której piszecie? Muszę jakoś zastąpić szambo.. podczas imprezy rodzinnej przelało się i niestety wizyta wozu asenizacyjnego dopiero na drugi dzień nie poprawiła mi humoru.. miarka się przebrała, i to dosłownie:(
Link do komentarza
Cytat

Mógłby mi ktoś napisać dokładniej jak działa ta oczyszczalnia, o której piszecie? Muszę jakoś zastąpić szambo.. podczas imprezy rodzinnej przelało się i niestety wizyta wozu asenizacyjnego dopiero na drugi dzień nie poprawiła mi humoru.. miarka się przebrała, i to dosłownie:(


Najprościej wejść na stronę producenta bo jest kilka rodzai oczyszczalni i dobór uzależniony jest od wielu czynników na tym portalu u góry jest zakładka co za ile i tam z boku po lewej są wyciągnięte tematy i w instalacjach jest coś takiego jak oczyszczalnie, szamba potem wejść na więcej i tam wszystko pisze, można też znaleźć tam strony firm zajmujących się tym. Ja osobiście polecam te droższe kombinowane biologiczne z osadem czynnym i złożem biologicznym, niż te z drenażem rozsączającym, czasem lepiej na początku zainwestować niż potem dopłacać (przykład Wladek).
Z oczyszczalni też trzeba usuwać odpady ale średnio raz na rok zależy to oczywiście od oczyszczalni, bo niestety żadna nie jest w stanie usunąć nieczystości w 100%.
Link do komentarza
tak jak już to zostało napisane wyżej, z każdej oczyszczalni trzeba co jakiś czas wywieźć nieczystości, w naszej oczyszczalni np. raz na rok ok. 1m3 osadu z komory wstępnej. nie wszystko da się usunąć za pomocą urządzenia, części stałe, które nie ulegają rozkładowi np. piasek po jakimś czasie muszą być wywiezione. ale koszt jest zdecydownie mniejszy niż przy normalnym wywozie szamba i to raz na rok, a nie raz w mieśiącu.
Link do komentarza
Oczyszczalnie SBR aquamax wykorzystuje osad czynny. Cały proces oczyszczania zachodzi w zbiorniku bezodpływowym, w kliku fazach. Zbiornik jest podzielony na komorę wstępną i komorę reaktora, w którym zachodzi proces oczyszczania. Oczyszczony ściek zostaje odprowadzony do cieku wodnego lub wód podziemnych z pomocą studzienki chłonnej. Zapraszam na stronę aquaeco po szczegółowe informacje lub zapraszam do zadawania pytań.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Oczyszczalnie SBR aquamax wykorzystuje osad czynny. Cały proces oczyszczania zachodzi w zbiorniku bezodpływowym, w kliku fazach. Zbiornik jest podzielony na komorę wstępną i komorę reaktora, w którym zachodzi proces oczyszczania. Oczyszczony ściek zostaje odprowadzony do cieku wodnego lub wód podziemnych z pomocą studzienki chłonnej. Zapraszam na stronę aquaeco po szczegółowe informacje lub zapraszam do zadawania pytań.


ja patrzylam na strone aquaeco ale z niej wynika ze cena tej najmniejszej to około 15 tysięcy!!!! To jest kosmos kompletny. Mam namiar na firmę bioires z Rzeszowa która tego typu oczyszczalnię z osadem czynnym robi za 7500 czyli połowe z tego- albo 6600 bez montażu. Tylko trzeba te wszystkie pozwolenia. My chyba narazie zrobimy tą niedrogą z mirmax jeśli się da, bo byc może będziemy miec kanalizacje w przyszłości. Szambo kosztowałoby 4 tys, więc oszczedzając rocznie powiedzmy 1500-2000 zł na wywożeniu róznica 9 tys (!!!) -mówię o cenie aquaeco- zwroci się moze za 5 lat. Mirmax zwraca sie natychmiast bo kosztuje niewiele więcej niz szambo. W naszym przypadku nie ma mowy zeby tyle kasy wywalac na oczyszczalnie bo nigdy nie skończymy domu...http://www.bioires.pl/index.php?page=cennik
Link do komentarza
Tam gdzie będziemy mieszkać nie ma kanalizacji i w najbliższej perspektywie się na nią nie zanosi, zresztą przy oczyszczalni tej ze złożem i osadem czynnym nie muszę podłączać się do kanalizacji, a szamba w ogóle nie braliśmy pod uwagę płacić za opróżnianie co drugi tydzień to katastrofa. Oczyszczalnia z drenażem na mojej działce zajęłaby zbyt dużo miejsca, a ja wolę żeby zamiast tego dzieciaki miały huśtawkę albo miejsce gdzie ustawić bramki do gry w nogę. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

witam mam taki problem chcę zamontowac u siebie na działce oczyszczalnie scieków ale mam kilka pytan na których jeszcze nie zanalazłem odpowiedzi:
-z powodu złego położenia domu i złej gleby jestem zmuszaony usytułowac osadnik gnilny około 20 metrów od domu czy to jest dopuszczalne jakie zachowac spadki.( prykrycie osadnika bedzie około 70 cm.
- bedzie z oczyszczali korzystało 6 osób czy zbiornik 3000 l jedno komorowy będzie dobry
- zamierzam zakupic od tego producenta http://www.allegro.pl/item528607431_przydo...w_promocja.html
może jakies opinie??
- co z zapachem takiej oczyszczalni czy da sie jakoś zapach unieszkodliwic
pozdrawiam wszystkich i czekam waszych opini


Kup oczyszczalnię ścieków z napowietrzanie firmy poliplast masz 3 komorową maja
Link do komentarza
w sobotę mamy spotkanie z przedstawicielem tej firmy http://www.sotralentz.pl/php/index.php?s=5...pdid=1&l=pl na działce z oceną warunków i ustaleniem jakie mamy możliwości. Takie spotkanie jest darmowe:) Wstępnie oczyszczalnia z biologicznym wkładem czynnym firmy solarentz jak się dowiedzieliśmy kosztuje ok 6 tys plus vat, do negocjacji. Jak coś ustalimy, napiszę. Słyszałam bardzo dobre opinie o oczyszczalniach tej własnie firmy od osób które bardzo dobrze znają się na tej branży, więc zobaczymy.
Link do komentarza
żwir chyba niepotrzebny w biologicznej bez rozsączu z tego co wiem:) W sobote dowiem się wszystkiego. 6 tys to cena netto, bez vatu. Więc do tego vat- może uda nam sie zakombinowac że będzie 7% jeśli kupi ją znajomy na firmę. Cena też bez montażu, ja może będę miała montowaną oczyszczalnię przez firmę kolegi który pracuje w branży sanitarnej więc po cenie mocno ulgowej:) Ale wiem że mirmax za montaż bierze 1000 zł. Jeśli będzie ze spuszczeniem wody do rowu melioracyjnego- a taką opcję nam doradzają- to dojdzie załatwienie tego wiecie operatu i pozwoleń- koszt w sumie chyba ok 800 zł. Ale napisze szczegóły po sobotnim spotkaniu. Oczywiście bedziemy sie targowaćicon_smile.gif jak zawsze zresztąicon_smile.gif
Link do komentarza
Odprowadzenie oczyszczonego ścieku do odpływu jest najlepszym rozwiązaniem pod względem kosztów oraz montażu, choć wiele zależy od pozwolenia, czasem decyzja jest pozytywna ale przy obowiązku wybetonowania ok 5m. ściany rowu. Jeśli chodzi o żwir to jest on stosowany przy innym typie odprowadzenie wody - studzience chłonnej. Przy tej opcji nie potrzebujemy pozwolenia wodnoprawnego, Studzienka chłonna to oczywiście nie drenaż, do którego podkladu itp. potrzeba zdecydowanie więcej.
Link do komentarza
Miramax bierze za montaż 1000... ale nie wlicza koparki, żwiru, który akurat oni potrzebują, rur itp. Dzwonilem do nich i całkowity koszt inwestycji jest niestety droższy i to sporo.. każdy wie jak wyglądają koszty koparki itp. w swoim mieście.. u mnie niestety nie jest to mało..
Link do komentarza
koparka ok 60-80 zł za godzinę niestety to prawda. Ja jestem po spotkaniu z tym przedstawicielem- faktycznie sama oczyszczalnia to coś ok 6 tys plus vat (jesli na firmę to 7%) nie licząc montazu, więc trzeba ustalić ile by sie płaciło za montaż. Ale jeśli ma być odprowadzenie ścieków do rowu potrzebny jest ten cały operat i pozwolenia. Jak usiedlismy spokojnie i podliczyliśmy to w sumie wychodzi do zapłacenia około 9 tys. My się za tyle pieniedzy chyba nie zdecydujemy i bedziemy kombinowac chyba jakąs formę rozsączu. Ta oczyszczalnia którą nam proponowali to jest ta najdroższa w ich ofercie, poza tym mają rózne rozsączowe na różne typy podłoża- będę z nim jeszcze rozmawiać.
Link do komentarza
No niestety jak się podliczy wszystkie koszty zawsze wychodzi spora suma.. szkoda, że nie wszystkie firmy szczerze przedstawiają całkowite koszty inwestycji. Warto również wcześniej zaznajomić się z wzorem umowy. Nie lubię niejasności i komplikacji przy podpisywaniu papierków.. z drugiej strony oczyszczalnia jest inwestycją długoterminową.. nie warto szukać za wszelką cenę najtańszych rozwiązań, niestety cena może być adekwatna do jakości.
Link do komentarza
hej, tak się zastanawiam nad oczyszczalnią, ponieważ prowadzę małą restaurację pod miastem i nie mam niestety podłączenia do kanalizacji. Wywóz nieczystości z szamba jest bardzo dużym wydatkiem. Przynajmniej raz na 2 tyg, czasem co tydzień. Już dawno miałabym oczyszczalnię, ale co z ściekami zawierającymi tłuszcz? Czy to nie zatka tam czegoś?? Czy są oczyszczalnie w miarę przystępnej cenie dla restauracji?
Link do komentarza
u nas stanęło na tym że zrobimy test przepuszczalnosc gruntu żeby to zobiektywizować. Końcowe koszty- rozsączająca 4 tys plus montaż, a jesli sie nie będzie dało rosączającej to biologiczna 6700 brutto plus montaż, koparka (800-1000 zł) i ten okropny operat....tez 1000 zł - razem wszystko to wyjdzie niestety ok 9 do 10 tys więc próbujemy tego uniknac:)
Link do komentarza
Jesteście zdecydowanie na oczyszczalnię rozsączającą?? Na Waszym miejscu bym to przemyślał.. przecież to jest robienie sobie z trawnika szamba.. 5 może 10 lat ok.. ale co zostanie dla dzieci.. wybaczcie ale dziwię się ludziom, którzy decydują się na taką ostateczność.. może jednak szambo?
Link do komentarza
Witam
Ja też w swoim domu będę miał przydomową oczyszczalnię ale zapłacę za nią tylko 2 tys. Poszłem do urzędu gminy i okazało się że jest dofinansowanie z Unii właśnie na POŚ. My dajemy 2 tys i nic nas więcej nie obchodzi przyjeżdżają i zakładają. Radzę wszystkim, zamiast robić na własną rękę idźcie najpierw do urzędu spytać się o dofinansowanie.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Mam takie pytanie. Jakie są wg. was najlepsze bakterie do przydomowych oczyszczalni.


Osobiście polecam aby bakterie pochodziły od tego producenta, którego poleca dostawca (producent) oczyszczalni chociażby ze względu na to żeby nikt się nie przyczepił że używalismy nieodpowiednich bakterii i coś jest źle... icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję, znam ofertę tej firmy. Niestety kompletnie nie o to mi chodzi.. to jest oczyszczalnie, która nie funkcjonuje jako szambo kiedy trzeba, i nie jest w wygodnej kompaktowej formie. Niestety cena to nie wszystko wolę coś naprawdę dobrej jakości..


Droga Pani Alicjo... chyba jednak nie ma Pani racji...
Co znaczy kompaktowa forma??
SOTRALENTZ = Dobra jakość (zresztą mało na rynku oczyszczalni złej jakości)
Jakie są Pani oczekiwania... co znaczy "nie funkcjonuje jako szambo kiedy trzeba"??
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
jestem po tescie przepuszczalności gruntu. Tak jak się spodziewalismy maskara icon_biggrin.gif wsiąkało ponad 4 godziny. Więc oczyszczalnia nie bedzie rozsączowa ale biologiczna no i zaczynamy załatwiac ten cały operat. U nas raczej napewno będzie to sotralentz, po zasięgnięciu wielu opinii- sotralentz ma bardzo dobrą opinie wśród osób obeznanych z tematem a niekoniecznie zainteresowanych osobiscie żeby coś konkretnego sprzedac icon_biggrin.gif Prawdopodobnie koszt wynosi około 6 tys (+ operat + montaż) nam uda się chyba zejsc z marży i zapłacic mniej , a ile dokładnie mi wyszło powiem wam jak zrobię.
Link do komentarza
Cytat

jestem po tescie przepuszczalności gruntu. Tak jak się spodziewalismy maskara icon_biggrin.gif wsiąkało ponad 4 godziny. Więc oczyszczalnia nie bedzie rozsączowa ale biologiczna no i zaczynamy załatwiac ten cały operat. U nas raczej napewno będzie to sotralentz, po zasięgnięciu wielu opinii- sotralentz ma bardzo dobrą opinie wśród osób obeznanych z tematem a niekoniecznie zainteresowanych osobiscie żeby coś konkretnego sprzedac icon_biggrin.gif Prawdopodobnie koszt wynosi około 6 tys (+ operat + montaż) nam uda się chyba zejsc z marży i zapłacic mniej , a ile dokładnie mi wyszło powiem wam jak zrobię.


Sądzę że jeśli oczyszczalnia biologiczna to nie ma szans na takie koszta o jakich mówisz. Napisz proszę jak dostaniesz konkretną ofertę cenową na oczyszczalnię i montaż oraz dokumentację...
Link do komentarza
konkretna oferta cenowa to ok 6500 brutto:) Rzecz w tym że ja zapłace mniej, ale to dlatego że bedzie mi montowała firma kolegi i ze tak powiem on na nas nie będzie zarabiał. Więc to nie jest wiarygodne.
Ale mam ofertę- własnie ok 6500 brutto- bez kosztów operatu (który kosztuje ok 1000 zł) z "normalnej" firmy będącej przedstawicielem sotralentz w moim mieście- taką cenę mi podali 6500-6700 za biologiczną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...