Skocz do zawartości

jak ocieplić komin z cegły klnkierowej ponad dachem


Recommended Posts

powodem jest jest zjawisko inwersji ,co objawia się skraplaniem wody w kominie i co za tym idzie mokrą ścianą na poddaszu, komin ponad dachem jest wysoki ok.2m i prawdopodobnie spaliny z kotła węglowego nie nadążają go ogrzać . problem jest następujący : czym ocieplić komin ponad dachem ? i jak to zrobić żeby to było praktyczne i bezpieczne ?
Link do komentarza
Cytat

Witam.Powodem pańskiego problemu nie musi być zjawisko inwersji.Proponowałbym dokładne zbadanie czapy komina,czy jest zakończona cegłą pełną czy dziurawką.Woda może się przedostawać tą drogą do wnętrza domu.Sam naprawiałem już dwa takie kominy.


ale zimą deszcz nie pada,w takim razie skąd ta woda?
Link do komentarza
Cytat

Śnieg? Idąc pańskim tokiem rozumowania wszystkie kominy budowane metodą tradycyjną powinny posiadać tą samą wadę.A jeżeli koniecznie chce Pan ocieplić komin to polecałbym wełnę mineralną,elewacyjną.Na to siatka,klej no i można przykleić płytkę klinkierową.


to znaczy styropian nie byłby dobrym rozwiązaniem? a jeśli chodzi o kominy budowane metodą tradycyjną to są o.k. tyle tylko ,że ja mam piec ze sterowaniem nadmuchu ,i pracuje on cyklami więc kiedy piec dusi temperaturę spaliny nie idą pełną parą- komin stygnie ,kiedy dmuchawa zaczyna pracować komin się poci i woda płynie,a na dodatek komin jest wysoki więc i ogrzać go trudno , dzięki za poradę, pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...