Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie , czy ktoś z forumowiczów starał się o pozwolenie (w urzędzie,gminie )na wykorzystanie wody deszczowej do celów przydomowych ,
jakie warunki trzeba spełnić (np.atestowane pojemniki ,zabezpieczenie instalacji itp)

Czy UM moze nie zezwolic na tego typu wykorzystanie wody deszczowej jak tak to gdzie sie odwoływać i co najlepiej w takim wniosku napisać jakies sugestie
Link do komentarza
Cytat

Pytanie , czy ktoś z forumowiczów starał się o pozwolenie (w urzędzie,gminie )na wykorzystanie wody deszczowej do celów przydomowych ,
jakie warunki trzeba spełnić (np.atestowane pojemniki ,zabezpieczenie instalacji itp)

Czy UM moze nie zezwolic na tego typu wykorzystanie wody deszczowej jak tak to gdzie sie odwoływać i co najlepiej w takim wniosku napisać jakies sugestie



a zbierać chcesz tylko ze swojego domu czy z całej ulicy ??
jeśli tylko ze swojego to poszukaj w tematach wilgoci przy każdym drenażu ludzie robią studnie chłonne więc zbierają wodę a chcesz nią trawkę podlać to tylko pompkę wrzuć i po sprawie.
Link do komentarza
Cytat

a zbierać chcesz tylko ze swojego domu czy z całej ulicy ??
jeśli tylko ze swojego to poszukaj w tematach wilgoci przy każdym drenażu ludzie robią studnie chłonne więc zbierają wodę a chcesz nią trawkę podlać to tylko pompkę wrzuć i po sprawie.



Ja chce zbierać wodę tylko z swojego dachu do zbiorników (każdy po 1000 litrów)umieszczonych za domem w ziemi
Link do komentarza
Cytat

Gmina nie ma nic do tego. Jeżeli budujesz dom i jeszcze jesteś w fazie projektowej to musisz to wsadzić w projekt. Strasznie dużo tej wody planujesz icon_smile.gif Deszczówka nadaje sie w sumie do spłukiwania toalet, podlewania ogródka i mycia samochodu.

Pozdrawiam.




I tu jest problem Gmina a dokładnie UM nie zgadza sie na to żebym wykorzystał wodę deszczowa tłumacząc sie tym iz mogę sie podłączyć do kanalizacji a taki zapis reguluje ustawa i tu pytanie KTO WIE JAK TAKA OPINIE ZAWETOWAĆ (chodzi o podstawy prawne )PILNE
Link do komentarza
Cytat

I tu jest problem Gmina a dokładnie UM nie zgadza sie na to żebym wykorzystał wodę deszczowa tłumacząc sie tym iz mogę sie podłączyć do kanalizacji a taki zapis reguluje ustawa i tu pytanie KTO WIE JAK TAKA OPINIE ZAWETOWAĆ (chodzi o podstawy prawne )PILNE



Uruchomiłem kontakty - sprawdzają jak to rzeczywiście wygląda i dam znać jak się dowiem czegoś sensownego.

Na jakiej podstawie UM nie pozwala na taką instalację? Bo to jest ważne.

Pzdr.
Link do komentarza
Cytat

Uruchomiłem kontakty - sprawdzają jak to rzeczywiście wygląda i dam znać jak się dowiem czegoś sensownego.

Na jakiej podstawie UM nie pozwala na taką instalację? Bo to jest ważne.

Pzdr.



podstawa jest to iz mam możliwość podłączenia sie do sieci spławnej (deszczowego odprowadzenia wody) ale odległość od planowanego mojego domu do studni ściekowej jest około 50 metrów a oprócz tego studnia jest po środku drogi do której mam sie podłączyć a śmieszne jest to ze ta instalacja spławna (deszczówka )kilka metrów dalej łączy się z instalacja kanalizacyjna która to leci wzdłuż drogi a do niej nie mogę się podłączyć bo jest to niezgodne z przepisami ............/???????? i bądź tu mądry i pisz wiersze
Link do komentarza
Cytat

I tu jest problem Gmina a dokładnie UM nie zgadza sie na to żebym wykorzystał wodę deszczowa tłumacząc sie tym iz mogę sie podłączyć do kanalizacji a taki zapis reguluje ustawa i tu pytanie KTO WIE JAK TAKA OPINIE ZAWETOWAĆ (chodzi o podstawy prawne )PILNE


Co za absurd. W wielu krajach zachecaja ludzi, stosuja wymogi, zeby ludzie gromadzili wode (np. w Austrii), a tutaj im to przeszkadza. O tych ludziach mozna powiedziec, ze to jest jeden z 3 typow osob : kretyn, skur....yn, albo sluzbista.
W sumie nie wiadomo, ktora opcja jest najgorsza. Mnie by krew zalala.
Ja bym sobie podarowal zglaszanie tego. To jest w koncu zbiornik 1m x 1m x 1m. studzienke ladnie zamaskujesz. Kto bedzie tropil durna studzienke?

Jezeli chcesz zbierac wode z calego dachu to 1 tona to jest wbrew pozorom malo. Wystarczy, ze w jeden dzien bedziesz mial 1 cm opadu na 100 m2 dachu i masz studnie pelna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...