Skocz do zawartości

Przebudowa budynku gospodarczego 50 m2


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym przebudować budynek gospodarczy 50 m2 trzy pomieszczenia na budynek mieszkalny. Oto wygląd tego budynku wraz z wymiarami (szkic) http://odsiebie.com/pokaz/1346285---e204.html nie są naniesione drzwi, które znajdują się w każdym pomieszczeniu od strony gdzie znajduje się napis "wys ...".

Niestety nie posiadam całego zdjęcia tego budynku. Mam natomiast jego fragment http://odsiebie.com/pokaz/1346326---10dd.html strzałką jej wskazany obiekt.

Dach tego budynku został wymieniany 3 lata temu zostały wymienione kotwy, łaty oraz położono folię i blacho-dachówkę.
Posiadam na zdjęciu zaledwie fragment dachu: http://odsiebie.com/pokaz/1346378---f755.html oznaczony jest elipsą.

Rodzaj podłoża jaki znajduje się w budynku to ubita ziemia z niewielką domieszką piachu.

Obiekt został wybudowany z pustaków.
Ma tylko założoną instalację elektryczną.
Po przebudowie chciałbym aby zamieszkała tam 3-osobowa rodzina.

Moje pytania do Was są następujące:

1. Czy istnieje możliwość przebudowy ścian i postawienia nowych ?
2. Gdzie i jak zamieścilibyście pomieszczenia takie jak np. łazienka, kuchnia, pokój w tym budynku ?
3. Czy taki budynek w ogóle może zostać zamieszkany ?
4. Czy montaż okien i drzwi nie naruszy konstrukcji ?
5. Ile kosztowałoby ocieplenie dachu (wełna mineralna itd.)
6. Jakie koszty związane są z wodociągami, kanalizacją i ogrzewaniem które zostałyby poprowadzone z sąsiedniego budynku mieszkalnego, który znajduje się na jednej działce?

To na razie pytania które mnie najbardziej interesują.
Oczekuję od Was forumowiczów odpowiedzi.
I z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Krzysztofuks
Link do komentarza
Zdjęcia to masz boskie icon_smile.gif

1. Czy istnieje możliwość przebudowy ścian i postawienia nowych ?
Taka możliwość zawsze istnieje ale musi ją określić projektant.

2. Gdzie i jak zamieścilibyście pomieszczenia takie jak np. łazienka, kuchnia, pokój w tym budynku ?
To też brocha projektanta z uzgodnieniem z inwestorem.

3. Czy taki budynek w ogóle może zostać zamieszkany ?
Po odpowiedniej adaptacji i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie - na pewno.

4. Czy montaż okien i drzwi nie naruszy konstrukcji ?
patrz pkt. 2.

5. Ile kosztowałoby ocieplenie dachu (wełna mineralna itd.)
Z twoich zdjęć to wróżenie z fusów.

6. Jakie koszty związane są z wodociągami, kanalizacją i ogrzewaniem które zostałyby poprowadzone z sąsiedniego budynku mieszkalnego, który znajduje się na jednej działce?
Na wod-kan potrzebujesz warunki od zarządcy sieci w twoim regionie.

Poza tym:
1. Na tą przebudowę (zmianę sposobu użytkowania) potrzebujesz projekt wraz z wszelkimi papierzyskami jak i pozwolenie na budowę.

Podsumowując poszukaj projektanta który zrobi ci projekt (ze wszystkimi branżami) i załatwi wszelkie formalności.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
wszystko musisz okreslic dokładnie bo jak kolega napisal ze to jak wróżenie z fusów icon_surprised.gif
poza tym do kolegi wyżej nie jestem pewien ale z tego co widziałem po rysunku i po tym co wyrysowałem na projekcie to
wydaje mi sie ze sa to sciany nośne icon_sad.gif jedynie można wstawic tam podciąg o ile już go nie ma ale to już widzi osoba kolegi KRZYSZTOFUKSA icon_surprised.gif
zapraszamy na 2 forum kolegi tam wontek jest już troszke rozwinięty icon_smile.gif pozdrawiam PRZEMAS DJ

KRZYSZTOFUKS mam taka wskazówkę - nie zakładaj 2 prawie identycznych tematów bo moderator strony może ci zdjąć jeden temat
tymbardziej ze zobaczy tego samego autora i po co tracić informacje icon_sad.gif wstaw linka również do tamtej strony..
icon_smile.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
jestem wczesniej w domu wiec postaram sie zrobic 2-gą wersje projektu icon_surprised.gif

Ps.
poza tym mam pytanko wstawiłem 3 zdjecia na forum i nie mam już miejsca jak zrobic bym wstawiał dalej?? zostało mi 514 k wolnego icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...