Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Gotowe masy do hydroizolacji

Recommended Posts

Bitumiczne, polimerowe lub poliuretanowe masy do hyroizolacyji tworzą szczelną, elastyczną powłokę nie przepuszczającą wody. Są łatwe i wygodne w użyciu, dzięki czemu chętnie stosuje się je do zabezpieczania fundamentów, tarasów, dachów płaskich i innych części domu narażonych na zalanie lub zawilgocenie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/a/784-gotowe-masy-do-hydroizolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka-tgb
Do wqwqw: Rozjaśni Ci się jak zmienisz metylowy na etylowy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek
Widać że Autor nie ma zbyt dużego pojęcia o czym pisze.
Ale to nic nie szkodzi. Im więcej takich "porad" tym więcej mam pracy. Szkoca że Autor nie zadał soie trudu sprawdzenia, co dzieje się w konstrukcji tarasu nad pomiesczeniem ogrzewanym, gdy zamkniemy go zywicą poliuretanową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
Emulsje asfaltowe anionowe - " Niektóre z nich mogą być dodatkowo używane do mocowania płytek ceramicznych i kamiennych" - Cud czy "perpetum debile"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moja specjalność ale nie wykluczałbym z góry, że są masy asfaltowe nadajace się do przyklejania płytek. Skoro dysperbitem można kleić płyty styropianowe, a szpachlą dekarską (masa asfaltowo-kauczukowa) przyklejać obróbki blacharskie i dachówki. Po prostu trzeba zawsze sprawdzać do czego dany produkt jest przeznaczony.
A co do żywicy poliuretanowej na tarasie nad pomieszczeniem ogrzewanym, to decyduje układ warstw. W końcu nie bez przyczyny od strony pomieszczenia robi się paroizolację. Jeszcze inny przypadek to taras z warstwą drenażową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Tomczak
Materiał ciekawy, ale nieco za mało szczegółów. Zwroty jak "drobne szczeliny", małe", "duże", "głębszych", "niewielkiej" itp. w praktyce nie oznaczają nic. Autor powinien podawać miary w mm lpt. Brak mi też ewentualnej wzmianki o właściwościach klejów typu aquachem, które sam stosuję eksperymentalnie z autorskimi komponentami, ale boję się zastosować we większej skali, aby czegoś nie popsuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ja właśnie w ostatnim  czasie urządzałam swój wymarzony dom, i z polecenia znajomych kupowałam prawie wszystkie meble na https://meblarnia.com.pl/ Meble są z dobrych materiałów, górna półka jak to się mówi. Firma dostosowuje wymiary mebli do tego co potrzebujemy po prostu podchodzi indywidualnie do klientów. jestem bardzo zadowolona.
  • Niestety, prawda jest inna. Badania zostały wykonane w warunkach polowych, w kamienicy, w której opomiarowano 2 mieszkania. Jedno ogrzewane gazem, a drugie promiennikami podczerwieni. Tak działa fizyka kwantowa. Wszystkie dotychczasowe systemy grzewcze bazują na prawach fizyki klasycznej (termodynamiki). To jest tylko część dostępnej wiedzy. Fizyka kwantowa otwiera nam nowe horyzonty i możliwości. Rewolucja już trwa. Cały nasz współczesny, skomputeryzowany i informacyjny świat opiera się na fizyce kwantowej. Czas na rewolucję w ogrzewnictwie! Przedstawiam oryginalny plik w pdf, aby uniknąć posądzeń o manipulację w tłumaczeniu. Dla kumatych nie powinno być problemu by to przeczytać, lub sobie przetłumaczyć. Nasze uproszczone pomiary zużycia energii, w wybranych domach opomiarowanych, przy zastosowaniu ogrzewań płaszczyznowych, potwierdzają te badania.  Rozważamy możliwość podjęcia współpracy z Technicznym Uniwersytetem w Kaiserslautern, by rozpocząć metodyczne badania powierzchniowych ogrzewań na podczerwień. Celem tych badań, byłoby wprowadzenie unijnych norm na tego typu ogrzewnictwo.   W połowie tego roku, oczekiwane jest wprowadzenie norm unijnych na promienniki podczerwieni i ich klasyfikacja. Skończy się sprzedawanie płaskich grzejników elektrycznych, jako promienników podczerwieni.  Jak do tej pory, każdy może sprzedać grzejnik elektryczny i promować go jako promiennik! Co nie zawsze jest prawdą. Na lodzie zostaje klient, który zamiast promiennika podczerwieni nabył zwykły, płaski, konwektorowy grzejnik elektryczny! Zapłacił jak za promiennik, a otrzymał panel grzewczy! ForschungsberichtIR (1).pdf
  • ograniczenie ilości postów w 12/24/36/48h po zalogowaniu? skoro ktoś musi zadać pytanie \araz po zalogowaniu to niech ma to ograniczone z poinformowaniem go, że tak to wygląda?
  • Koszt 1 kW z gazu to dla kotła kondensacyjnego 0,21 a dla prądu 0,6 z tego co pamiętam więc jakim cudem może być taniej. Panie to się nie da, cen nie da się oszukać !. A to zużycie porównawcze to pewnie w jakichś domkach badawczych, więc tak wiarygodne jak zużycie paliwa dla aut  w warunkach laboratoryjnych.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...