Skocz do zawartości

Wymiana kotła gazowego na węglowy


Recommended Posts

Zamierzam wymienić instalację gazową na węglową ze względów ekonomicznych: za ostatni miesiąc koszty ogrzewania piecem gazowym z 1996 roku o mocy 28 kW wyniosły mnie ponad 900 zł. Był u mnie instalator i stwierdził, że trzeba by po wymianie kotła zainstalować naczynie wyrównawcze na strychu i zmienić kaloryfery, ponieważ są typu konwektorowego i mógłby być problem z grzaniem na piętrze. Czy instalator ma rację?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/9161-wymiana-kotla-gazowego-na-weglowy

Link do komentarza
Nie wiem czy wymiana w tym przypadku jest warta tego. Oszczędności przy węglu będą naprawdę znikome.Trzeba wziąć pod uwagę koszt zakupu węgla a on będzie rósł bardziej niż cena gazu (wymogi UE w zakresie CO2), koszt składowania węgla oraz koszt wywozu popiołu. O samej uciążliwości nie wspomnę.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Gość Drillo
I historia oceniła kto ma rację. Niestety węglówki przechodzą powoli do historii, sam przerzuciłem się już parę lat temu na piec gazowy i oszczędność rzeczywiście spora (kocioł kondensacyjny plus panele solarne), a komfort użytkowania nieporównywalnie większy.
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
1 godzinę temu, Gość Grzenio napisał:

Mam pompę ciepła i rozważam zamontować pięć węglowy. Jestem górnikiem i dostaję talony na węgiel więc przy tych cenach prądu i zużyciu 8000kwh wyjdzie mi dużo taniej.

 

Zmiana ogrzewania z bezobsługowej pompy ciepła na męczący w obsłudze kocioł na węgiel wydaje się mało sensowna. Warto wziąć pod uwagę składowanie opału, dokładanie, czyszczenie kotła, wyrzucanie popiołu, brud, etc. + koszty inwestycyjne - przerobienie instalacji i zakup kotła.

 

Talony na węgiel (za darmo) dostaje każdy górnik, niezależnie od tego w jaki sposób ogrzewa dom?

W internecie można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży takich talonów.

 

Kwestia bardzo mocno dyskusyjna.

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...