Skocz do zawartości

Jaki ogrzewacz wody ?


adam26

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Ja też miałem dość starego "junkersa", ale też miałem dość oszukiwania nas na kaloryczności gazu...Długo liczyłem, brałem pod uwagę różne warianty i w końcu zaryzykowałem i kupiłem bojler elektryczny (!!!).Przed operacją wymiany moje wydatki na podgrzanie wody wynosiły 120- 140 PLN, po 70- 80 PLN . Dokupiłem zegar sterujący (licznik II-taryfowy) i woda jest podgrzewana w nocy +2 godz. po południu. Rodzina 5-os. , dzieci w wieku: 6, 12, 19 lat ;zbiornik 140l. z grzałką 2kW. Rzecz jest sprawdzona , jadę na tym układzie od maja ub.roku. Pozdrawiam...
Link do komentarza
Znajoma ma bojler elektryczny, około 150 l, wodę ze studni ... i miała ogromny problem z zapachem wody cieplej. Odór był nie do wytrzymania. Dopiero po nastawieniu temperatury bojlera na max. problemy się prawie skończyły. Teraz, gdy przeszła na licznik 2-taryfowy i podgrzewa od 13-15 i od 22-6 lekkie zapachy znowu się pojawiły. Gdyby miała wydajny podgrzewacz przepływowy o mocy np. 15 kW , to nie dość, że podgrzewała by wodę w razie potrzeby i nie grzała by na czas np. wyjazdu na weekend, to i problemów z zapachami by uniknęła. W pomieszczeniu gospodarczym zwolniło by się sporo miejsca. Nie było by też problemu ze spuszczeniem zimnej wody z rur, zanim doleci ciepła do umycia rąk. Zwylke dolatuje, gdy kończymy opłukiwać ręce icon_biggrin.gif Są teraz podgrzewacze podumywalkowe, podwannowe, więc i estetykę zachować możemy...
Link do komentarza
Cytat

Znajoma ma bojler elektryczny, około 150 l, wodę ze studni ... i miała ogromny problem z zapachem wody cieplej


Prawdopodobnie nastawa termostatu ma niską wartość ;aby woda nie śmierdziała musi być podgrzana do temp.ok.70st.(przynajmniej od czasu do czasu). Bojlery mają nastawę max.65st., u mnie było początkowo ok.60st. Nawet mało rozgarnięty elektryk jest w stanie pomóc znajomej. A swoją drogą - czy woda z tej studni była kiedyś badana? Koszt wcale nie jest duży, a warto wiedzieć , co w tej wodzie "siedzi". Zdziwiłabyś się na jakie "cudowne" źródełka można trafić...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Polecam pojemnościowy ogrzewacz gazowy. Sam miałem już gazowy przepływowy, zasobnik skojarzony z c.o. ale najlepszy komfort zapewnia pojemnościowy gazowy. Pojemność min 100l. Najlepiej jeżeli jest na niego miejsce w kotłowni, piwnicy lub innym pomieszczeniu. Odradzam te najtańsze i najbardziej popularne, niestety nie są trwałe, wydajne ani ekonomiczne. Odradzam też Aristona. Najlepsze zdaniem wielu hydraulików są ogrzewacze amerykańskie. Ostatnio dostałem reklamę Bradford White i wydaje mi się że to byłby dobry wybór, nie wiem jak z ich dostępnością, najlepiej poszukać ich strony..
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Mam jak wielu pewnie dość starego przepływowego ogrzewacza wody mam zamiar kupić Gazowy Zasobnikowy podgrzewacz o poj 100 l i tu dylemat jaki ARISTON Beretta czy może jakiś inny ??



Odpowiedź jest prosta: wybierz większy !!! Czym większy zasobnik tym możesz trzymać niższą temperaturę co wydłuża czas bezawaryjnej pracy. Jak zasobnik jest za mały to podkręcasz temperaturę a wtedy kamień kotłowy zabija podgrzewacz wody.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Stary temat ale podłączę się, potrzebuje bojler elektryczny do domku letniskowego w którym będą przebywać sporadycznie 2, max 3 osoby. Zastanawiałem się nad 100 litrowym ale nie wiem na który się zdecydować ponieważ mam duży wybór. Nie wiem czy też nie jest on za duży czy nie wystarczy 80 litrów. Może ktoś wie jak się oblicza zapotrzebowanie na ciepłą wodę w zależności ilu jest użytkowników. Proszę o jakąś rady na co zwracać uwagę przy wyborze takich urządzeń.
Link do komentarza
Cytat

potrzebuje bojler elektryczny do domku letniskowego w którym będą przebywać sporadycznie 2, max 3 osoby. Zastanawiałem się nad 100 litrowym...


A grzanie przepływowe nie wchodzi w rachubę?
Takie rozwiązanie ma ten plus że nie ma żadnych strat postojowych na zasobniku, ale
... wymaga przyłącza dużej mocy.
Link do komentarza
Cytat

A grzanie przepływowe nie wchodzi w rachubę?
Takie rozwiązanie ma ten plus że nie ma żadnych strat postojowych na zasobniku, ale
... wymaga przyłącza dużej mocy.



ten plus jest bardzo teoretyczny, moja 15 letnia praktyka z takim ogrzewaczem tego nie potwierdza,
poza tym ma same minusy, od 1,5 roku mam zasobnik pojemnościowy CWU z cyrkulacją i cały czas cieszę się jak dziecko, gdy po odkręceniu kranu mam natychmiast ciepłą wodę


pozdrawiam
Link do komentarza
pewnie, że mam fajnie, nie leję bez sensu wody nim się ciepła pojawi, od razu uprzedzę Twoje pytanie, ogrzewawcz był w łazience do każdej z 3 baterii max 1,5 metra, tylko kuchnia przez ścianę,
dodatkowa atrakcja to zmiana strumienia wody (i temperatury) podczas brania prysznica gdy ktoś odkręcił wodę w kuchni
Link do komentarza
Cytat

pewnie, że mam fajnie, nie leję bez sensu wody nim się ciepła pojawi, od razu uprzedzę Twoje pytanie, ogrzewawcz był w łazience do każdej z 3 baterii max 1,5 metra, tylko kuchnia przez ścianę,
dodatkowa atrakcja to zmiana strumienia wody (i temperatury) podczas brania prysznica gdy ktoś odkręcił wodę w kuchni



to racja. mam przepływowy i zanim poleci woda to trzeba chwile poczekac. myślałem już o bojlerze, ale z kolei łazienka jest malutka więc jak wrzuciłbym tam jeszcze taką "beczke" to ciężko byłoby się ruszyć icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A grzanie przepływowe nie wchodzi w rachubę?
Takie rozwiązanie ma ten plus że nie ma żadnych strat postojowych na zasobniku, ale
... wymaga przyłącza dużej mocy.



Chyba za mały przydział mocy mam, bo przepływówkę jak się bawić to chyba trzeba zacząć od min. 13kW. Poprawcie mnie jeśli się mylę, albo czegoś nie wiem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...