Skocz do zawartości

Czy warto kupić dom na Florydzie?


Recommended Posts

Dużo się pisze ostatnio o tanich domach w Hiszpanii czy na Florydzie. Czyżby to była propozycja dla „zwykłych” ludzi? Chyba tak, bo oligarchowie już tam pewnie mają domy.

A może ktoś z forumowiczów myśli nad tym poważnie, albo już coś planuje, a może kupił? Ciekaw jestem konkretów. Gdzie i za ile warto kupować?

Marcin
Link do komentarza
Przecież banki niechętnie dają kredyty a zakładam, ze w kupić dom w Stanach Zjednoczonych z Polskim bankiem to raczej niemożliwe.

Swoją drogą ciekawe, czy trzeba być obywatelem danego kraju, aby kupić tam dom. Słyszałem, że w Polsce cudzoziemcy nie mogą kupić nieruchomości ot tak i muszą się nieźle nagimnastykować zanim im się to uda.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
To ja mam tekst z onetu dotyczący tematu.

Liczba pustych domów w USA, na sprzedaż lub do wynajęcia, wzrosła do rekordowego poziomu 19 mln - podaje Census Bureau. Liczba właścicieli domów spadła o 67,5 procent, do poziomu nie notowanego od kiedy rozpoczął się boom na rynku nieruchomości w USA na początku 2001 r.

Ceny domów w USA spadły o 18,2 proc. w roku kończącym się w listopadzie 2008 - wynika z raportu S&P/Case-Shiller.

No dobrze, ale gdzie podziali się ci ludzie? icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Przecież banki niechętnie dają kredyty a zakładam, ze w kupić dom w Stanach Zjednoczonych z Polskim bankiem to raczej niemożliwe.

Swoją drogą ciekawe, czy trzeba być obywatelem danego kraju, aby kupić tam dom. Słyszałem, że w Polsce cudzoziemcy nie mogą kupić nieruchomości ot tak i muszą się nieźle nagimnastykować zanim im się to uda.


Nie trzeba byc obywatelem USA azby kupic tutaj dom. Kazdy, nawet jesli mieszka na przyslowiowym ksiezycu, i ma wystarczajace srodki finansowe moze kupic tutaj dom. Banki w dalszym ciagu daja chetnie kredyty, tylko sprawdzenie zdolnosci splacania kredytu jest bardziej realne--czyli nie dostanie kredytu ten kto sie "rzuca z motyka na slonce".
Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Dom można kupić, ale co dalej? Na wynajem? Jak właściciel jest daleko w Polsce, to różnie może być... A może zamieszkanie na Florydzie? Super pomysł! icon_biggrin.gif A potem już tylko dojeżdżanie (a włąściwie dolatywanie) do pracy w Polsce icon_biggrin.gif, albo świetnie płatna praca icon_mrgreen.gif zamiatacza ulic w Miami. Z marszu trudno liczyć na lepszą posadę w USA. Nawet z niezłą znajomością języka i kwalifikacjami.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Dom można kupić, ale co dalej? Na wynajem? Jak właściciel jest daleko w Polsce, to różnie może być... A może zamieszkanie na Florydzie? Super pomysł! icon_biggrin.gif A potem już tylko dojeżdżanie (a włąściwie dolatywanie) do pracy w Polsce icon_biggrin.gif, albo świetnie płatna praca icon_mrgreen.gif zamiatacza ulic w Miami. Z marszu trudno liczyć na lepszą posadę w USA. Nawet z niezłą znajomością języka i kwalifikacjami.


Wlasnie co dalej?..a podatki od nieruchomosci tak srednio na rok ok $ 5 000 od domu= 15000 zl
Link do komentarza
... tak se wlazłem w "nowe posty" ... ślepska przecieram ... "Czy warto kupić dom na Florydzie ?" icon_eek.gif

Cytat

Zapytajcie Chefa. Wpada tu czasem na forum, a Florydy nikt nie zna lepiej od niego...


... temat "stary" ... że też wcześniej go nie widziałem icon_redface.gif icon_cool.gif
W odpowiedzi na tytułowe pytanie: "Czy warto ... ?"
... to zależy:
1. czy będziemy w takim domu mieszkać ? ... np w przypadku przejścia na emeryturę ... mam znajomych którzy właśnie w tym celu dom na Florydzie kupili - mieszkają przynajmniej kilka miesięcy w roku (zawsze zimą)
2. czy ma być to tylko inwestycja ? ... np na wynajem ... zależnie od lokalizacji

Po pęknięciu "balonika w Real Estate" kilka lat temu, ceny nieruchomości spadły znacząco.
Dom w którym mieszkam obecnie, kupiłem w 2007 roku za około 60% ceny z roku 2005 (w roku bieżącym jego cena wzrosła nieznacznie - około 5%).
Podatki katastralne wynoszą około 1% wartości nieruchomości w skali roku ... nie są więc zbytnim obciążeiem.
Oprocentowanie kredytów jest obecnie bardzo niskie i mieści się w przedziale od 3,5 do 4 %, przy stałym oprocentowaniu kredytu na 25 - 30 lat.
Średnie powierzchnie użytkowe domów to 140 do 200 m2 ... więc na dwie osoby (i sypialnię z łazienką dla potencjalnych gości) wystarczają w zupełności icon_smile.gif ... "domów wielopokoleniowych" tutaj raczej się nie buduje amerykanie to społeczeństwo "mobilne", dzieci się wyprowadzają, zakładają własne rodziny, ludzie zmieniają pracę, itd

Chętnie odpowiem na pytania bardziej szczegółowe icon_smile.gif


ps - bzdety o "kartonach", rozwalanych przez "huragany" pozostawię bez komentarza icon_smile.gif Edytowano przez Chef Paul (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam!
Jestem nowa na tym forum. Czytam właśnie o domu na Florydzie, zastanawiamy sie z meżem nad kupnem.
Pytanie czy np. dając 30% na tzw. downpayment, jakiś bank w USA da nam kredyt. Chcemy się tam przeprowadzić i mieszkać. Słyszałam, że za gotówke lepiej nie kupować tam domu bo, nikt tak nie robi. Zwracam się z tym do "CHefa"
bo widzę że się orientuje w temacie.
Link do komentarza
Cytat

itam, ja wole narty niż wytapianie sadełka icon_smile.gif
Zresztą tam aligatory do ogródka wchodzą.


icon_eek.gif ... przeca narty masz tutaj 12-cie miesięcy w roku icon_lol.gif
icon_rolleyes.gif ... a gatora można ubić i zjeść (dodatkowo, kobieta może mieć ładną torebkę i papucie a i jeszcze na pasek do spodni zostanie) icon_lol.gif icon_wink.gif

Cytat

Witam!
Jestem nowa na tym forum. Czytam właśnie o domu na Florydzie, zastanawiamy sie z meżem nad kupnem.
Pytanie czy np. dając 30% na tzw. downpayment, jakiś bank w USA da nam kredyt. Chcemy się tam przeprowadzić i mieszkać. Słyszałam, że za gotówke lepiej nie kupować tam domu bo, nikt tak nie robi. Zwracam się z tym do "CHefa"
bo widzę że się orientuje w temacie.


... specjalistą w dziedzinie kredytowania zakupu nieruchomości to raczej nie jestem icon_smile.gif
Sądzę, że wiele zależy od tzw "zdolności kredytowej" (wysokość rocznych dochodów w ostatnich latach, historia kredytowa, itd) ...ponadto poza bankami finansowaniem hipotecznym zajmują się jeszcze inne instytucje finansowe, w tym prywatni inwestorzy.
Moim zdaniem należy skontaktować się z agencjami obrotu nieruchomościami, w zależności od wybranej przez Was lokalizacji - napewno udzielą stosownych informacji.

ps - "za gotówkę" kupuje nieruchomości dość spora grupa klientów ... kredyty hipoteczne są jednak pomocne w obniżeniu wysokości podatków dochodowych icon_smile.gif Edytowano przez Chef Paul (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif ... przeca narty masz tutaj 12-cie miesięcy w roku icon_lol.gif
icon_rolleyes.gif ... a gatora można ubić i zjeść (dodatkowo, kobieta może mieć ładną torebkę i papucie a i jeszcze na pasek do spodni zostanie) icon_lol.gif icon_wink.gif


... specjalistą w dziedzinie kredytowania zakupu nieruchomości to raczej nie jestem icon_smile.gif
Sądzę, że wiele zależy od tzw "zdolności kredytowej" (wysokość rocznych dochodów w ostatnich latach, historia kredytowa, itd) ...ponadto poza bankami finansowaniem hipotecznym zajmują się jeszcze inne instytucje finansowe, w tym prywatni inwestorzy.
Moim zdaniem należy skontaktować się z agencjami obrotu nieruchomościami, w zależności od wybranej przez Was lokalizacji - napewno udzielą stosownych informacji.

ps - "za gotówkę" kupuje nieruchomości dość spora grupa klientów ... kredyty hipoteczne są jednak pomocne w obniżeniu wysokości podatków dochodowych icon_smile.gif




Przepraszam za wklejenie , nie bardzo jeszcze ogarniam forum, ale dziękuje Chefie za szybką odpowiedż.
Tak zrobię, pogadam z jakimś agentem nieruchomości.
dzięki!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...