Skocz do zawartości

czym ocieplić dom


Recommended Posts

Cytat

Cze!
Kto moze doradzić - czym ocieplić dom - co jest - lepsze - styropian czy wełna? są miliony opinii o jendym i drugim - kompletnie sie zagubilem.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam




Jedno i drugie rozwiazania ma swoje wady i zalety, jedno i drugie jest powszechnie stosowane, Ci co maja styropian nie narzekaja, rowniez Ci co maja welne nie narzekaja, kazdy bedzie chwalil swoje. Ja u siebie zastosuje styropian 15cm na Ytong 24cm, glownie za wzgledu na nizsza cene styropianu w stosunku do welny.
Jak pisalem wyzej oba rozwiazania sa caly czas popularne, kazdy wybor bedzie dobry. POzdr
Link do komentarza
Cytat

Cze!
Kto moze doradzić - czym ocieplić dom - co jest - lepsze - styropian czy wełna? są miliony opinii o jendym i drugim - kompletnie sie zagubilem.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam



Jakby jeden sposób był najlepszy (na ściany, ocieplenie, rodzaj dachu etc.) to wszyscy tak samo by budowali. Sam musisz ocenić, co w Twoim przypadku jest najlepsze.

Wełna jest chłodniejsza (przy takiej samej grubości co styropian), jak zawilgotnieje ma gorsze właściwości cieplne, jest droższa jeśli chodzi o jej połozenie (przynajmniej w zeszłym roku, jak ocieplałem swoją chałupę). Jest paropszepuszczalna, ale cała ściana musi byż zrobiona systemem "oddychającym" (obecnie z tego co zaobserwowałem, tynki gipsowe na nowe sciany są robione tak, że przed ich połozeniem ściany są gruntowane co powoduje, że ściana już źle oddycha bo jest "odcinana"). Wełna wycisza, ale - sąsiad wyciszył ścianę od ulicy wełną, resztę domu styropianem i w domu dalej ma głośno.

Ociepliłem styropianem (termoorganika, 16 cm, styropian szary - platinium czy jakoś tak, ten najdroższy), pilnowałem, zeby na łaczeniach był dobrze połączony i ocieplony pianką. Mam ciepło, nawet jak przez 2 dni piec mi nie grzał w w listopadzie, ponieważ zawór bezpieczeństwa w skrzynce mi wywaliło i na pocz. nie wiedziałem, co jest przyczyną, że piec zgasł. Po 2 dniach doszedłem (człowiek się uczy). I przez te 2 dni było ciepło.

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Cytat

Jakby jeden sposób był najlepszy (na ściany, ocieplenie, rodzaj dachu etc.) to wszyscy tak samo by budowali. Sam musisz ocenić, co w Twoim przypadku jest najlepsze.

Wełna jest chłodniejsza (przy takiej samej grubości co styropian), jak zawilgotnieje ma gorsze właściwości cieplne, jest droższa jeśli chodzi o jej połozenie (przynajmniej w zeszłym roku, jak ocieplałem swoją chałupę). Jest paropszepuszczalna, ale cała ściana musi byż zrobiona systemem "oddychającym" (obecnie z tego co zaobserwowałem, tynki gipsowe na nowe sciany są robione tak, że przed ich połozeniem ściany są gruntowane co powoduje, że ściana już źle oddycha bo jest "odcinana"). Wełna wycisza, ale - sąsiad wyciszył ścianę od ulicy wełną, resztę domu styropianem i w domu dalej ma głośno.

Ociepliłem styropianem (termoorganika, 16 cm, styropian szary - platinium czy jakoś tak, ten najdroższy), pilnowałem, zeby na łaczeniach był dobrze połączony i ocieplony pianką. Mam ciepło, nawet jak przez 2 dni piec mi nie grzał w w listopadzie, ponieważ zawór bezpieczeństwa w skrzynce mi wywaliło i na pocz. nie wiedziałem, co jest przyczyną, że piec zgasł. Po 2 dniach doszedłem (człowiek się uczy). I przez te 2 dni było ciepło.

Pozdrawiam,



Witam,

To prawda, że oba materiały styropian i wełna mają podobne parametry jeśli chodzi o właściwości izolacyjne, ale jeden szczegół je różni. Mało istotny, bo nikt o nim nie myśli na początku budowy. Ja ociepliłem wełną i cieszę się że mnie ten problem nie dotyczy . Odsyłam do wątku w na forum muratora gdzie na temat tego problemu wypowiedzieli się formułowicze:

forum.muratordom.pl/zastrzelic-dzieciola,t138459.htm

Szlak by mnie trafił gdybym ocieplił styropianem a ptaki dobrałyby mi się do elewacji. Ponadto słyszałem, że przy ociepleniu styropianem różne gryzonie potrafią się dostać do niego i wydrążyć korytarze, czego nie ma przy ociepleniu wełną . Zabezpieczeniem przed tymi natrętami może być w pewnym stopniu listwa startowa, z której nie powinno się rezygnować.

pozdrawiam :

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

To prawda, że oba materiały styropian i wełna mają podobne parametry jeśli chodzi o właściwości izolacyjne, ale jeden szczegół je różni. Mało istotny, bo nikt o nim nie myśli na początku budowy. Ja ociepliłem wełną i cieszę się że mnie ten problem nie dotyczy . Odsyłam do wątku w na forum muratora gdzie na temat tego problemu wypowiedzieli się formułowicze:

forum.muratordom.pl/zastrzelic-dzieciola,t138459.htm

Szlak by mnie trafił gdybym ocieplił styropianem a ptaki dobrałyby mi się do elewacji. Ponadto słyszałem, że przy ociepleniu styropianem różne gryzonie potrafią się dostać do niego i wydrążyć korytarze, czego nie ma przy ociepleniu wełną . Zabezpieczeniem przed tymi natrętami może być w pewnym stopniu listwa startowa, z której nie powinno się rezygnować.

pozdrawiam :

Darek



A ja to samo czytałem, tyle, że o wełnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A ja to samo czytałem, tyle, że o wełnie icon_smile.gif



Witam,

W wełnie są dodatki ( przynajmniej w tej którą ja stosowałem ), pochodne waty szklanej czy coś w tym rodzaju, i jak mi się wydaje tego gryzonie nie ruszają, natomiast w styropianie chyba nie ma takich składników. Co do ptaków to też mi się nie wydaje aby były zainteresowane wełną , a pewne gatunki styropianu są nawet jedzone przez ptaki. Gdzieś widziałem reklamę pewnego gatunku styropianu z dopiskiem - NIE JEDZONY PRZEZ PTAKI . Chyba jednak jest coś na rzeczy i należy być przezornym.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
ostatnio też rozważałem co jest lepsze styropian czy wełna a może w ogóle ściana jedno-warstwowa? W moim projekcie mam ścianę jednowarstwową 36 cm z betonu komórkowego kl 400. Zrobiłem sobie kalkulację z uwzględnieniem kosztów budowy (dla mojego domu to łącznie 140 m2 ściany zewnętrznej) oraz policzyłem teoretyczne współczynniki przenikania ciepła na podstawie danych lambda producentów. Oto wyniki:


Ściana 1W 36 cm---------------------------> 18 375 zł, U = 0,306
Ściana 1W 42 cm---------------------------> 21 283 zł U = 0,262
Ściana 2W 24 cm + 12 Styro--------------> 19 000 zł, U = 0,209
Ściana 2W 24 cm + 10 Wełna-------------> 25 454 zł, U = 0,234

Jak widać (można to traktować jako dane poglądowe) na wyżej w dwóch ostatnich przykładach wełna choć chudsza tylko o 2 cm to różnica w cenie jest już widoczna a i współczynnik znacznie wyższy. Gdyby dołożyć te 2 cm na wełnie to koszt automatycznie wzrasta a współczynnik tylko trochę się obniża. Po długiej dyskusji na innym forum powoli skłaniam się do zmiany ściany z 1W na 2W ze styropianem. Ma swoje minusy ale kasa to kasa.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Cze!
Kto moze doradzić - czym ocieplić dom - co jest - lepsze - styropian czy wełna? są miliony opinii o jendym i drugim - kompletnie sie zagubilem.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam


Moze troche spozniona odpowiedz--ale mam nadzieje ze sie przyda.
Styropian-- na zewnatrz i od wewnatrz.
Welna- TYLKO jesli ocieplasz sciany od wewnatrz (musi byc postawiony stelarz) i jesli sciany nosne domu sa "podwojne" (tak jak w przypadku technologii szkieletowej), czyli z pustka powietrzna pomiedzy nimi. Pustka powietrzna jest wypelniana welna.
Welna w zadnym wypadku nie moze byc wystawiona na dzialanie czynnikow atmosferycznych!!!! i dlatego nie powinna byc uzyta do ocieplania scian na zewnatrz. Nawet jesli bedzie zbudowany stelarz na scianach zewnetrznych i welna polozona pomiedzy framugami stelarzu, nie mozna w 100%, zapewnic ze czynniki atmosferyczne--czyli deszcz i snieg--czyli wilgoc nie "dobiora sie" do welny.
Pytanie moze nie co jest lepsze--ale co i gdzie powinno byc zastosowane, poniewaz obydwa materialy maja swoje odpowiednie przeznaczenie i zastosowanie. Na tyle domow ktore widzialam w trakcie budowy--nigdy nie widzialam welny stosowanej jako izolacja zewnetrzna.
Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
Cytat

Moze troche spozniona odpowiedz--ale mam nadzieje ze sie przyda.
Styropian-- na zewnatrz i od wewnatrz.
Welna- TYLKO jesli ocieplasz sciany od wewnatrz (musi byc postawiony stelarz) i jesli sciany nosne domu sa "podwojne" (tak jak w przypadku technologii szkieletowej), czyli z pustka powietrzna pomiedzy nimi. Pustka powietrzna jest wypelniana welna.
Welna w zadnym wypadku nie moze byc wystawiona na dzialanie czynnikow atmosferycznych!!!! i dlatego nie powinna byc uzyta do ocieplania scian na zewnatrz. Nawet jesli bedzie zbudowany stelarz na scianach zewnetrznych i welna polozona pomiedzy framugami stelarzu, nie mozna w 100%, zapewnic ze czynniki atmosferyczne--czyli deszcz i snieg--czyli wilgoc nie "dobiora sie" do welny.
Pytanie moze nie co jest lepsze--ale co i gdzie powinno byc zastosowane, poniewaz obydwa materialy maja swoje odpowiednie przeznaczenie i zastosowanie. Na tyle domow ktore widzialam w trakcie budowy--nigdy nie widzialam welny stosowanej jako izolacja zewnetrzna.
Pozdrawiam, Ela.


Ela !Ale teraz dowaliłaś!!!!Chyba naprawdę mało widziałaś.Przecież są specjalne wełny pod wyprawę lekką mokrą właśnie na zewnątrz. Zapraszam do lektury.
http://www.rockwool.pl/sw61055.asp
Link do komentarza
Cytat

Ściana 1W 36 cm---------------------------> 18 375 zł, U = 0,306
Ściana 1W 42 cm---------------------------> 21 283 zł U = 0,262
Ściana 2W 24 cm + 12 Styro--------------> 19 000 zł, U = 0,209
Ściana 2W 24 cm + 10 Wełna-------------> 25 454 zł, U = 0,234



Ela to co napisałem w zestawieniu kosztów to również dla wełny używanej na zewnątrz (ostatnia pozycja). To dość często stosowany materiał choć w porównaniu ze styropianem znacznie rzadziej z uwagi na swoją cenę. Co do parametrów cieplnych to są porównywalne, reszta jest kwestią wyboru.
Link do komentarza
Cytat

Jakby jeden sposób był najlepszy (na ściany, ocieplenie, rodzaj dachu etc.) to wszyscy tak samo by budowali. Sam musisz ocenić, co w Twoim przypadku jest najlepsze.

Wełna jest chłodniejsza (przy takiej samej grubości co styropian), jak zawilgotnieje ma gorsze właściwości cieplne, jest droższa jeśli chodzi o jej połozenie (przynajmniej w zeszłym roku, jak ocieplałem swoją chałupę). Jest paropszepuszczalna, ale cała ściana musi byż zrobiona systemem "oddychającym" (obecnie z tego co zaobserwowałem, tynki gipsowe na nowe sciany są robione tak, że przed ich połozeniem ściany są gruntowane co powoduje, że ściana już źle oddycha bo jest "odcinana"). Wełna wycisza, ale - sąsiad wyciszył ścianę od ulicy wełną, resztę domu styropianem i w domu dalej ma głośno.

Ociepliłem styropianem (termoorganika, 16 cm, styropian szary - platinium czy jakoś tak, ten najdroższy), pilnowałem, zeby na łaczeniach był dobrze połączony i ocieplony pianką. Mam ciepło, nawet jak przez 2 dni piec mi nie grzał w w listopadzie, ponieważ zawór bezpieczeństwa w skrzynce mi wywaliło i na pocz. nie wiedziałem, co jest przyczyną, że piec zgasł. Po 2 dniach doszedłem (człowiek się uczy). I przez te 2 dni było ciepło.

Pozdrawiam,



Prostując - wełna jest "CIEPLEJSZA", mniejsza grubość wełny daje tyle co większa grubość styropianu - to tak na chłopski rozum.

Na pewno jest wiele aspektów przemawiających na korzyść wełny ale akurat w tym momencie uważam że wszystko zależy od zasobności portfela.

Jeżeli zrobi się prawidłowo ocieplenie to żadne gryzonie się nie "wgryzą", mit tych co spaprali elewację.

Ela - fajny jest ten twój wpis nawet mnie rozbawił icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Moze troche spozniona odpowiedz--ale mam nadzieje ze sie przyda.
Styropian-- na zewnatrz i od wewnatrz.
Welna- TYLKO jesli ocieplasz sciany od wewnatrz (musi byc postawiony stelarz) i jesli sciany nosne domu sa "podwojne" (tak jak w przypadku technologii szkieletowej), czyli z pustka powietrzna pomiedzy nimi. Pustka powietrzna jest wypelniana welna.
Welna w zadnym wypadku nie moze byc wystawiona na dzialanie czynnikow atmosferycznych!!!! i dlatego nie powinna byc uzyta do ocieplania scian na zewnatrz. Nawet jesli bedzie zbudowany stelarz na scianach zewnetrznych i welna polozona pomiedzy framugami stelarzu, nie mozna w 100%, zapewnic ze czynniki atmosferyczne--czyli deszcz i snieg--czyli wilgoc nie "dobiora sie" do welny.
Pytanie moze nie co jest lepsze--ale co i gdzie powinno byc zastosowane, poniewaz obydwa materialy maja swoje odpowiednie przeznaczenie i zastosowanie. Na tyle domow ktore widzialam w trakcie budowy--nigdy nie widzialam welny stosowanej jako izolacja zewnetrzna.
Pozdrawiam, Ela.




Droga Elu

Cały widz z zastosowaniem wełny na zewnatrz elewacji polega na tym żeby odizolować ściane budynku od zimna a nie wychładzać ją chowajac sie za warstwą wełny od wewnątrz, a co do zastosowania wełny na zewnątrz są do tego specjalne
jej rodzaje a chronić ją powinien dobrze wykonany tynk np. silikatowy i nic się nie będzie złego dziać.
Pragnę przypomnieć że poza wełną elewacyjną , styropianem są też inne rodzaje dociepleń np. żadko stosowany pył papierowy który teoretycznie także nie powinien się do tego nadawać a w rzeczywistości ma się dobrze z opini klientów



Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Cze!
Kto moze doradzić - czym ocieplić dom - co jest - lepsze - styropian czy wełna? są miliony opinii o jendym i drugim - kompletnie sie zagubilem.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam




ja jestem zwolennikiem styropianu, łatwo się montuje, nie jest drogi, jeśli masz sprawdzonego producenta to wiesz, że materiał na pewno jest wysokiej jakości (ja ocieplałem styropianem w kropki Termo Organiki) i zdecydowanie polecam
Link do komentarza
najpierw sprostowanie styropian jest samogasnący, nie rozprzestrzenia ognia. Co do kontrargumentów, proszę bardzo! chociażby styropian nie nasiąka wodą, wełna ma dużo większą nasiąkliwość i mniejszą trwałość w warunkach większego zwilgocenia, ale czy takie wyrzucanie sobie wad ma sens? oba materiały niewątpliwie mają wady i zalety. (jak zresztą wszystko, nie ma ideału) proponuje osobom zaintersowanym się z nimi zapoznać i wtedy zdecydować, który materiał będzie służył lepiej. polecam artykuł;

http://www.termowizja.bielsko.pl/index.php...i&Itemid=11

A kiedy już decyzja odnośnie materiału zostanie podjęta, myślę, że warto użyć produktu markowego, od lidera rynku, żeby mieć pewność, że będzie to materiał wysokiej jakości
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Szlak by mnie trafił gdybym ocieplił styropianem a ptaki dobrałyby mi się do elewacji. Ponadto słyszałem, że przy ociepleniu styropianem różne gryzonie potrafią się dostać do niego i wydrążyć korytarze, czego nie ma przy ociepleniu wełną .pozdrawiam :Darek




Muszę cie wyprowadzić z błędu wróbelki nasze kochane odławiacze much , komarów i innego badziewia robiąc swoje gazdo faktycznie wyrzucają kruszą dziobami styropian ,a jak natrafią na wełnę również ją wywalają ,nie mają z tym żadnego problemu ,a w to miejsce dają słomę ,trawę, piórka itd ...

Widocznie uważają instynktownie że to materiały niezdrowe na gniazdo dla swojej rodziny .


Link do komentarza
Cytat

najpierw sprostowanie styropian jest samogasnący, nie rozprzestrzenia ognia.



To ja równiez sprostuję - dziś materiały izoalcyjne badane są na podstawie normy 13501, w której to nie występuje pojęcie samogasnący (nie ma takiej klasyfikacji). Pojęcie to wynika z dawnych zapisów i wymagań, które aktualnie w Polsce się zmieniają i dziś materiały oznaczone są klasami reakcji na ogień od A do F. http://www.rockwool.pl/dlaczego-welna-rock...niowe/euroklasy
Natomiast w załaczniku nr 3 do Warunków technicznych jest wyjaśnienie i odniesienie do klas reakcji na ogień pojęć używanych w WT.

W przypadku nierozprzestrzeniania ognia - nie jest to cecha materiału a konkretnego rozwiązania, więc nieprawdą jest mówienie, że styropian czy wełna nie rozprzestrzenia ognia - tylko np. system ECOROCK jest NRO.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Muszę cie wyprowadzić z błędu wróbelki nasze kochane odławiacze much , komarów i innego badziewia robiąc swoje gazdo faktycznie wyrzucają kruszą dziobami styropian ,a jak natrafią na wełnę również ją wywalają ,nie mają z tym żadnego problemu ,a w to miejsce dają słomę ,trawę, piórka itd ...

Widocznie uważają instynktownie że to materiały niezdrowe na gniazdo dla swojej rodziny .




No dobre, zwierzątka mają zdrowy/nieprzytłumiony instynkt. A dla nas, czy to taki czy inny materiał - dobrze, żeby spełniał nasze oczekiwania i żeby żaden nie powodował tzw. przerwy w izolacji elewacji budynku (mostki termiczne). Musi być szczelność.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Cze!
Kto moze doradzić - czym ocieplić dom - co jest - lepsze - styropian czy wełna? są miliony opinii o jendym i drugim - kompletnie sie zagubilem.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam



Jestem za styropianem. Swój dom będę ocieplał styropianem, choć na początku poważnie zastanawiałem się nad wełną. Ale przeważył jeden argument. Cena wełny jest dużo wyższa od ceny styropianu. Jeśli wybierzesz wełnę mineralną to musisz liczyć się z tym, że zapłacisz więcej za tynki, kleje oraz wykonaną pracę - więcej zużyjesz kleju niż gdybyś ocieplał styropianem. Wełnę nie da się też szlifować tak jak płyt styropianowych i jest cięższa (1m3 waży ok. 100 kg. W przypadku styropianu 15 kg).
Link do komentarza
Cytat

Jestem za styropianem. Swój dom będę ocieplał styropianem, choć na początku poważnie zastanawiałem się nad wełną. Ale przeważył jeden argument. Cena wełny jest dużo wyższa od ceny styropianu. Jeśli wybierzesz wełnę mineralną to musisz liczyć się z tym, że zapłacisz więcej za tynki, kleje oraz wykonaną pracę - więcej zużyjesz kleju niż gdybyś ocieplał styropianem. Wełnę nie da się też szlifować tak jak płyt styropianowych i jest cięższa (1m3 waży ok. 100 kg. W przypadku styropianu 15 kg).



Przy wyborze styropianu czy innego materiału izolacyjnego ( wełna szklana mineralna, itd) zawsze zwracajcie uwagę na jakość materiału i najważniejszy jego paramter czyli lambdę ( przenikalność cieplna) reszta to marketingowy bełkot nie mający znaczenia przy izolacji ścian. Zawsze radzę wybierać markowe izolacje najlepiej jeśli mają potwierzoną jakość dobrymi certyfikatami np rekomendacjami Instytutu Techniki Budowlanej
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Tylko niezależne testy jakości , stosowane względem producentów styropianu, dają gwarancję najwyższej jakości oferowanych produktów. Dlatego powstał program Gwarantowany Styropian, które to oznaczenie na produkcie oznacza, że wielokrotne niezależne badania wykazały osiaganie najwyższych parametrów przez oferowany materiał. Styropian Knauf Therm posiada takie oznaczenie na całej gamie swoich produktów - jako jeden z 2 producentów!!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...