Skocz do zawartości

Czy inwestycja w pompę ciepła się opłaca?


ED36

Recommended Posts

Cytat

Zawsze twierdzę, że pompa ciepła tak jak Media Markt …………………………………

U mnie koszt 1m2 w dobrej lokalizacji i z mediami – w tym gaz, wynosi około 150zł, (ale teraz są i po 240zł).
Najmniejsza działka przeznaczona pod zabudowę to 1.000m2 ale z reguły ich wielkość to minimum 1.500m2.
Ja przez 4 lata „uciułałem” 4,5 ha (bo tyle potrzebuje pod zabudowę zagrodową) i wyszło mi po (średnio) 1zł/m2.

Tak więc, w moim przypadku PCi „pochłonie” nieznaczną część tego czego nie utopiłem w działce.


A jak to mozna uciułac aby wyszło po 1 PLN za m2?
Link do komentarza
Cytat

Ja trochę nie rozumiem. Ostatnie lata to bum na działki i średnia po 4 latach 1zł/m2? Trudno mi w to uwierzyć. Zwłaszcza, że piszesz, że pobliskie działki są teraz po 240zł. Dla mnie niewiarygodne.



Oj Jętka, znów zbyt szybko czytałaś. icon_biggrin.gif

Nie kupowałem działek budowlanych i żadna z tych działek nie ma nawet szansy aby była budowlana.
To są i pozostaną jako działki rolne.
Faktycznie średnio wychodzi mi, że zapłaciłem po 1zł/m2 i ich wartość nie wzrosła (niektórych nawet spadła, bo były kupione w przetargu).

Od mojego mieszkania, są w odległości 7,5 km – co powoduje, wzrost odległości do pracy o około 3km – tak więc , stać mnie będzie na tankowanie w „obcych” stacjach.

I taka ciekawostka, opłacam podatek od gruntów w wysokości 35zł (trzydzieści pięć zł) za całość i za rok (całość na terenie jednej gminy).
Obecnie czekam na przetarg na działkę 25 ar, która „ułatwi” mi zamierzenie budowlane (skróci odległość do „mediów” i drogi).

Ps. Ciułałem grunty rolne, aby mieć „średnią gminną” – bo nie ma MPZP.
Link do komentarza
Domyśliłam się, że nie piszesz o działce budowlanej icon_wink.gif Ale nie tylko ja dałam się sprowokować tej cenie. Mimo wszystko te 1zł/m2 mnie dziwi. W mojej okolicy działki budowlane w miasteczku kosztują 150-200zł/m2, w fajnym miejscu blisko miasta ok 100zł/m2, większośc waha się w granicach 50-80zł/m2 a rolne są po min 12-15zł/m2... stąd moje zdziwienie. U Ciebie ta dysproporcja jest ogromna.
1zł/m2 to pamietam ceny sprzed 15lat na mazurach - wówczas "niemodnych" icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja płaciłem od 0,3zł/m2 do prawie 2zł/m2. Dla części byłem jedynym kupującym w przetargu (nawet w III podejściu). Gmina ma status „górskiej” – działki też.
Pod część z tych działek, nawet trudno podejść, ale ich zadaniem jest i było tylko uzyskanie średniej gminnej wielkości gospodarstwa rolnego – do niczego innego się nie nadają.
Link do komentarza
Cytat

Napisz raczej w jakiej odleglosci od tych dzialek po 240 zl/m2.



4 lata temu były po 150zł/m2, teraz te lepsze i uzbrojone (energia + woda) oscylują wokół 300zł/m2.
Te w pełni uzbrojone – jeszcze czekają na zwyżkę (ponoć przekraczają 500zł/m2).
Od tej działki, która była po 150zł/m2, odległość (wg. wskazań licznika samochodu) około 3,5km.
Ale jest to już inna gmina.
Link do komentarza
Ja kupowałem od gminy.

Problemem jest to, że ogłoszenia o takich przetargach (przynajmniej w tej gminie) umieszczane są na tablicy ogłoszeń w gminie. Informacje w tym zakresie mieli (mają) pracownicy Referatu Inicjatyw Gospodarczych i Inwestycji.

Można też kupować (też przetarg) od Agencji Nieruchomości Rolnych – informacje ze strony Agencji dla danego terenu.

Teraz trochę trudniej „trafić” to „coś”, ale warto sprawdzać.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Domyśliłam się, że nie piszesz o działce budowlanej icon_wink.gif Ale nie tylko ja dałam się sprowokować tej cenie. Mimo wszystko te 1zł/m2 mnie dziwi. W mojej okolicy działki budowlane w miasteczku kosztują 150-200zł/m2, w fajnym miejscu blisko miasta ok 100zł/m2, większośc waha się w granicach 50-80zł/m2 a rolne są po min 12-15zł/m2... stąd moje zdziwienie. U Ciebie ta dysproporcja jest ogromna.
1zł/m2 to pamietam ceny sprzed 15lat na mazurach - wówczas "niemodnych" icon_smile.gif


W porównaniu do mojej okolicy to dysproporcja jest mega ogromna icon_wink.gif
U mnie w mieście 200-350zł/m.kw,w fajnym miejscu blisko miasta 140-200zł/m.kw,pow.15km od miasta 100-130zł/m.kw a rolne z możliwością budowania od 60 do nawet 90zł/m.kw i to sporo za miastem icon_wink.gif
Typowo rolne nie mam za bardzo rozeznania ale coś ok.20tys.zł/ha.

Cytat

gdzie szukać informacji o takich przetargach w swoim rejonie?


http://www.anr.gov.pl/pl/article/17997
Przeglądałem to czasami ale działki powyżej 20km od miejsca zamieszkania mnie za bardzo nie interesują icon_wink.gif
P.S.
Zeszliśmy za bardzo z tematu,nie zmieniłem zdania co do sedna,inwestycja w PC jest mało opłacalna icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A ja czytam uważnie cykl w Budujemy Dom o pompach ciepła. Niektóre opisywane tam przypadki są bardzo zachęcające!



... a niektóre wybitnie zniechęcające, np. ten.
Niestety, w naszej polskiej rzeczywistości, w której nad uczciwymi wykonawcami przeważają drobni cwaniaczkowie, trzeba dysponować sporą wiedzą o produkcie oraz usłudze. W przeciwnym razie łatwo zostać nabitym w butelkę...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...