Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pęknięcia na elewacji


Recommended Posts

witam. mam pytanie na istniejących już wybudowanych kilka lat temu piwnicach wybudowaliśmy dom. przed uzyskaniem zezwoleń nalezało przekopać fundamenty, odkuć istniejący strop aby ocenić czy można budować dom na istniejących już fundamentach. Znalezlismyinspektora i kierownika który ocenił stan poprosiliśmy też innego architekta i inspektora aby mieć pewność że można budować. opinia wszystkichbyła jednoznaczna że wykonane fundamenty są zdrowe zbrojenie jest mocne nawet mocniejsze od zalecanego. Tak więc wybudowaliśmy w rok dom. ale zaczęły się pojawiać pęknięcia tj, na gładziach na łaczeniach płyt k-g wg opini wszystkich budowlańców i kierownika takie zjawisko jest naturalne gdyż budynek osiada pomimo że fundamenty już były budynek dostał obciążenia i musi się osiąść na gruntach. Latem zrobiliśmy docieplenie-styropian siatka zbrojeniowa i klej,który pomalowaliśmy żeby nie wyglądało źle zakładając że za kilka lat położymy tynk (baranek). wokół cokoła(spód wykonany z granitu) w górę w pionie pojawiły się drobne rysy od cokoła w górę są drobne ale jest ich sporo i gęsto (napewno nie na łączeniach płyt) i tylko od cokóła dopewnej wysokości w górę. mam pytanie czym takie pęknięcia przy cokole mogą być spowodowane. dodam że wykonawcy sprawdzeni więć myślę żezrobione było wszystko jak należy. czy takie pęknięcia mogą być zleżne od fundamentów???? czy mogą być spowodowane osiadaniembudynku. Powiem widziałam często domy obłożone klejem z siatką nie otynkowane więc może takie zjawisko jest częste i ludzie zostawiają takie domy aż osiądą?. proszę o odpowiedź
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobne rysy na tynku są zjawiskiem normalnym w nowym domu i mogą być spowodowane pęknięciami skurczowymi zaprawy jak i osiadaniem domu.

Rysy na styropianie to efekt nałożenia zbyt grubej warstwy, nieodpowiednich warunków wysychania lub złej jakości zaprawy klejowej.

Po zagruntowaniu i nałożeniu tynku rysy powinny zniknąć. Powstawanie pęknięć nie ma żadnego związku z osiadaniem domu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Czy miejsca postojowe muszę być dokładnie w tym miejscu gdzie projektant oznaczył mi na projekcie do budowy domu? Wolała bym je wykonać z lewej a nie z prawej strony budynku.  Czy miejsca pod samochody mogą być wyłożone ażurami? (ma być powierzchnia utwardzona). Czy na wiatę otwartą tzn zadaszenie aut potrzebuję pozwolenie?
  • wiesz, jak się czyta takie newsy, to człowiek ma się bać I chyba po to one są Wiesz jaka jest rentowność miningu u mnie, po takich spadkach? (aktualnie cena bitka to okolice 33k$, a trochę ponad miesiąc temu było i 63k$) Dla aktualnych cen,parametrów sieci i trudności aktualna rentowność to około 685% Licząc prąd jako koszt.... Więc pomyśl ile mogło być wcześniej...a sprzęt już dawno w całości zamortyzowany... mogę ci też podać jakie są koszty wydobycia 1 ETH czy 1 BTC (koszt prądu - bo czas jaki jest do tego potrzebny to inna sprawa!) - ale jesteś pewny, że chcesz wiedzieć? mam wszystko skrupulatnie policzone i aktualizuję dane na bieżąco....aaaa, jeszcze taki detal - sprzęt kupowałem w dobrym momencie - gdybym dzisiaj sprzedał sprzęt, to na samym sprzęcie miałbym zysk tak lekko licząc 250-300% - pomimo, że ostatnio ceny sprzętu trochę spadły
  • Witam. Buduję dom - nie ma dostępu do studzienek kanalizacji deszczowej. Czy mogę samemu zrobić zbiorniki wkopywane na deszczówkę gdzie będzie woda leciała z rynien? Czy trzeba coś wykonywać na całej powierzchni działki? Czy potrzebne jest pozwolenie?
  • Nie bądź taki oporny na nową wiedzę. A czytałem wczoraj że bitcoiny lecą na łeb na szyję w dół.
  • Otóż to, w procesie stabilizacji konstrukcji siła sklejenia nie ma aż tak wielkiego znaczenia, jak by to się mogło laikowi wydawać.  Oczywiście jakieś tam ma, ale nie decydujące o sztywności całej konstrukcji. Do tego tę sztywność nie można rozpatrywać na podstawie fragmentu ściany nie związanej z resztą zaprojektowanej budowli, czy jakoś tak.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...