Skocz do zawartości

pęknięcia na elewacji


alekskoziol

Recommended Posts

witam. mam pytanie na istniejących już wybudowanych kilka lat temu piwnicach wybudowaliśmy dom. przed uzyskaniem zezwoleń nalezało przekopać fundamenty, odkuć istniejący strop aby ocenić czy można budować dom na istniejących już fundamentach. Znalezlismyinspektora i kierownika który ocenił stan poprosiliśmy też innego architekta i inspektora aby mieć pewność że można budować. opinia wszystkichbyła jednoznaczna że wykonane fundamenty są zdrowe zbrojenie jest mocne nawet mocniejsze od zalecanego. Tak więc wybudowaliśmy w rok dom. ale zaczęły się pojawiać pęknięcia tj, na gładziach na łaczeniach płyt k-g wg opini wszystkich budowlańców i kierownika takie zjawisko jest naturalne gdyż budynek osiada pomimo że fundamenty już były budynek dostał obciążenia i musi się osiąść na gruntach. Latem zrobiliśmy docieplenie-styropian siatka zbrojeniowa i klej,który pomalowaliśmy żeby nie wyglądało źle zakładając że za kilka lat położymy tynk (baranek). wokół cokoła(spód wykonany z granitu) w górę w pionie pojawiły się drobne rysy od cokoła w górę są drobne ale jest ich sporo i gęsto (napewno nie na łączeniach płyt) i tylko od cokóła dopewnej wysokości w górę. mam pytanie czym takie pęknięcia przy cokole mogą być spowodowane. dodam że wykonawcy sprawdzeni więć myślę żezrobione było wszystko jak należy. czy takie pęknięcia mogą być zleżne od fundamentów???? czy mogą być spowodowane osiadaniembudynku. Powiem widziałam często domy obłożone klejem z siatką nie otynkowane więc może takie zjawisko jest częste i ludzie zostawiają takie domy aż osiądą?. proszę o odpowiedź
Link do komentarza
Drobne rysy na tynku są zjawiskiem normalnym w nowym domu i mogą być spowodowane pęknięciami skurczowymi zaprawy jak i osiadaniem domu.

Rysy na styropianie to efekt nałożenia zbyt grubej warstwy, nieodpowiednich warunków wysychania lub złej jakości zaprawy klejowej.

Po zagruntowaniu i nałożeniu tynku rysy powinny zniknąć. Powstawanie pęknięć nie ma żadnego związku z osiadaniem domu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...