Skocz do zawartości

Ocieplenie budynku


Recommended Posts

Witam!
Mieszkam w domu z 1954 roku. Dom jest jednorodzinny, ściany wykonane są na zewnątrz z cegły czerwonej, a od wewnątrz z kamienia opoki. Grubość muru jest ponad 40 cm. W budynku brak jest wentylacji. okna są plastikowe, wymienione pokrycie dachowe na blachę trapezową. Obecnie w domu jest duża wilgoć chyba grzyb. Teren na ,którym stoi dom jest piaszczysty. Chciałabym w tym roku wykonać ocieplenie budynku, ale różni fachowcy maja podzielone zdanie na temat tego remontu. Sama nie mam pojęcia o tym. Bardzo zależy mi na opini Państwa jak można pozbyć sie grzyba w sposób najmniej drastyczny. Z obrazu ścian widać, że wilgoć idzie od dołu w górę.
Jestem pierwszy raz na tym forum.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
BeataJ
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam. Pierwsze od czego powinnaś zacząć to wentylacja. Zarówno wilgoć jak i grzyb są oznakami że wentylacji nie ma.
Ocieplenie budynku w twoim przypadku jest sprawą może równie ważną, ale zacznij od montażu kratek wentylacyjnych. Kolejny etap to suszenie ścian, następnie usuwanie grzyba.Na rynku jest dziśmasę preparatów które się do tego nadają.
Ale może też zaistnieć taka sytuacja, że trzeba będzie usunąć tynk. Bardzo możliwe, że trzeba też osuszyć i zaizolować fundamenty.
Dopiero jak wysuszysz ściany i pozbędziesz się grzyba pomyśl o dociepleniu.
Pozdrawiam. Daniel
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...