Skocz do zawartości

Problem z brakiem pojemników do segregacji śmieci


Recommended Posts

Piszę zniechęcona traktowaniem mieszkańców podwarszawskich gmin przez swoje samorządy. Mieszkam z rodziną od 6 lat na terenie gminy Łomianki, która jeszcze kilka lat temu prowadziła w rankingach przedsiębiorczości, będąc jedną z trzech najszybciej rozwijających się w kraju.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/dzialka/a/9150-problem-z-brakiem-pojemnikow-do-segregacji-smieci

Link do komentarza
Gość Koszalinianka
Co znaczy "brak opłacalnosci" ? moja gmina zadecydowała za mnie ile produkuję śmieci i dostaję worki na plastyki,gazety itd. oraz szkło na cały rok za odpowiednią opłatą naliczaną przy rachunku za wywóz śmieci,resztę potrzebnych muszę dokupic w PGK, gdzie w cenę worka jest wliczony koszt wywozu,worki wystawiam co 2 tygodnie przed posesję.Pojemniki na całym osiedlu zostały zlikwidowane, bo były "za darmo", i czy mi się to podoba czy nie, nie mam na to wpływu.
Link do komentarza
Cytat

Co znaczy "brak opłacalnosci" ? moja gmina zadecydowała za mnie ile produkuję śmieci i dostaję worki na plastyki,gazety itd. oraz szkło na cały rok za odpowiednią opłatą naliczaną przy rachunku za wywóz śmieci,resztę potrzebnych muszę dokupic w PGK, gdzie w cenę worka jest wliczony koszt wywozu,worki wystawiam co 2 tygodnie przed posesję.Pojemniki na całym osiedlu zostały zlikwidowane, bo były "za darmo", i czy mi się to podoba czy nie, nie mam na to wpływu.




Jeden wielki kant i TYLE ....oni podnoszą cenę śmieci a JA mam segregować śmieci z jakiej PAKI .......segregujesz śmieci płacisz mniej nie segregujesz płacisz więcej TAKIE JEST rozwiązanie a zmuszanie .......


a wracając do artykułu PO CO SEGREGOWAĆ ŚMIECI jak i tak te posegregowane idą na jedno wysypisko ......I TYLE
Link do komentarza
Gość bastian
Zgadzam się, segregacja śmieci w domu a i tak nie ma oddzielnych wysypisk... kiedyś widziałem jak opróżniali taki pojemniki - wrzucili wszystko na jedną ciężarówkę nawet beż wydzielonych miejsc na poszczególne tworzywa.... i jeszcze jak widziałem co ludzie wrzucają np do pojemników na plastik to aż szkoda gadać...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...