Skocz do zawartości

Czy panele są z papieru?


Gość

Recommended Posts

Panel podłogowy to płyta bazowa HDF, pokryta filmem dekoracyjnym i zabezpieczona od góry filmem tzw. overlayem, który zabezpiecza powierzchnię przed ścieraniem. Nie jest to w żadnym wypadku lakier.
Spód płyty jest zabezpieczony filmem przeciwprężnym, który przeciwdziała odkształcaniu się panela oraz dodatkowo stanowi ochronę przed wilgocią.
Przy wyborze paneli należy się kierować ich przeznaczeniem - jakie pomieszczenie, natężenie ruchu, wilgotność, itp., co decyduje o wyborze odpowiedniej klasy ścieralności.
Po drugie decyduje klient pod kątem doboru dekoru - to już zdecydowanie sprawa indywidualnej decyzji kupującego.
Poza tym o wyborze mogą decydować dodatkowe cechy indywidualne jak struktura powierzchni, mata wytłumiająca, itp.
Ważne jest, aby kupowany panel spełniał wymagania normy PN-EN 13329 lub posiadał odpowiednią aprobatę techniczną.


Marek Piekarz
Kronopol
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Co drewno to jednak drewno i nikt mnie nie przekona. Normy normami a i tak z praktyki wiadomo że tam gdzie jest panel tam atmosfera w pomieszczeniu jest znacznie gorsza niż tam gdzie jest drewno w postaci tradycyjnego parkietu lub deski barlineckiej. To tak jak z wędlinami niby wszystko zgodnie z normami i wygląda dobrze ale jednak nie smakuje jak te z przed lat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
coś w tym jest że postęp w niektórych dziedzinach nie wychodzi na dobre. co do paneli to zgadzam sie z przedmówcą że jeżeli inwestować w tą technologię to jednak w panele drewniane.w ich przypadku można jeszcze coś działąć gdy się zniszczą lub będą źle wyglądać po ułożeniu natomiast przy laminacie można tylko zakupić dywaniki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
"Chcę położyć panele jednak słyszałem, że wzór na niektórych panelach to papier pokryty lakierem. Co o tym sądzicie? Czy to prawda? Jak odróżnić dobre panele od złych?"

Powiem tak.Nie oceniaj paneli ich ceną, to czasem bywa złudne.Swego czasu tak się właśnie naciąłem.Najlepiej poczytaj sobie opinie na forach budowlanych albo sprawdź co się sprzedaje.Generalnie "madrość narodu" się sprawdza,zapytaj sąsiada, znajomego jednego drugiego , trzeciego.Im więcej czasu poświęcisz na wywiad tym lepiej posłuży podłoga.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...