Skocz do zawartości

Czy panele są z papieru?


Gość

Recommended Posts

Panel podłogowy to płyta bazowa HDF, pokryta filmem dekoracyjnym i zabezpieczona od góry filmem tzw. overlayem, który zabezpiecza powierzchnię przed ścieraniem. Nie jest to w żadnym wypadku lakier.
Spód płyty jest zabezpieczony filmem przeciwprężnym, który przeciwdziała odkształcaniu się panela oraz dodatkowo stanowi ochronę przed wilgocią.
Przy wyborze paneli należy się kierować ich przeznaczeniem - jakie pomieszczenie, natężenie ruchu, wilgotność, itp., co decyduje o wyborze odpowiedniej klasy ścieralności.
Po drugie decyduje klient pod kątem doboru dekoru - to już zdecydowanie sprawa indywidualnej decyzji kupującego.
Poza tym o wyborze mogą decydować dodatkowe cechy indywidualne jak struktura powierzchni, mata wytłumiająca, itp.
Ważne jest, aby kupowany panel spełniał wymagania normy PN-EN 13329 lub posiadał odpowiednią aprobatę techniczną.


Marek Piekarz
Kronopol
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Co drewno to jednak drewno i nikt mnie nie przekona. Normy normami a i tak z praktyki wiadomo że tam gdzie jest panel tam atmosfera w pomieszczeniu jest znacznie gorsza niż tam gdzie jest drewno w postaci tradycyjnego parkietu lub deski barlineckiej. To tak jak z wędlinami niby wszystko zgodnie z normami i wygląda dobrze ale jednak nie smakuje jak te z przed lat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
coś w tym jest że postęp w niektórych dziedzinach nie wychodzi na dobre. co do paneli to zgadzam sie z przedmówcą że jeżeli inwestować w tą technologię to jednak w panele drewniane.w ich przypadku można jeszcze coś działąć gdy się zniszczą lub będą źle wyglądać po ułożeniu natomiast przy laminacie można tylko zakupić dywaniki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
"Chcę położyć panele jednak słyszałem, że wzór na niektórych panelach to papier pokryty lakierem. Co o tym sądzicie? Czy to prawda? Jak odróżnić dobre panele od złych?"

Powiem tak.Nie oceniaj paneli ich ceną, to czasem bywa złudne.Swego czasu tak się właśnie naciąłem.Najlepiej poczytaj sobie opinie na forach budowlanych albo sprawdź co się sprzedaje.Generalnie "madrość narodu" się sprawdza,zapytaj sąsiada, znajomego jednego drugiego , trzeciego.Im więcej czasu poświęcisz na wywiad tym lepiej posłuży podłoga.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...