Skocz do zawartości

Co może powodować zawilgocenie ścian?


Recommended Posts

Cytat

Ale zaznaczyła, że nieszczelne...

Jak kamienica tyle lat stała nieużywana, nieogrzewana, z powybijanymi oknami, to tam jest w murach, stropach "kilo" wody (deszcze, śniegi), jakieś tam remonty też dostarczyły "drugie kilo" wody technologicznej i ta woda musi kiedyś się wydostać/wyparować... Teraz, jak się grzeje, to ona wyłazi, okna, mimo, że nieszczelne nie wypuszczają jej, komin zatkany jeszcze "poprawia" sytuację icon_confused.gif

Jakieś stare grzybnie mają teraz komfortowe warunki bytowe i hulają...

Jeśli się nie odtworzy wentylacji i nie dosuszy mieszkania, to jeszcze powinnaś - niestety - zorientować się jak daleko jest przychodnia, przede wszystkim dla dzieci, bo w tych warunkach może być niezbędna...

A ocalenie budynku to może cud, ale chyba tylko architektoniczny albo urbanistyczny, bo już bytowy, to jak widać - nie...


Posluchajcie w takiej pozycji wentylator ciagnie ,sprobowalam z listkiem papieru ,przyciaga go,jest wykrecony i odchylony od otworu..zalaczam zdjecie

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jak teraz ale przed laty kominiarze sprawdzali czy kanał jest drożny wkładając do niego małe lusterko i ustawiając pod odpowiednim kątem widzieli czy "widać niebo".Oczywiście pod warunkiem że kanał jest prosty.
Ale u Ciebie to już chyba zbyteczne bo cugu nie ma,kanał jest niedrożny


U mnie kanal nie jest prosty rura skreca tak jakby w strone przodu kamienicy
Link do komentarza
Cytat

To mnie zastanawia,to że wentylator nawiewa a drożności przecież nie ma.
Czy nawiewa w sytuacji gdy jest prawidłowo osadzony czy gdy jest tak jak na zdjęciu,że po bokach są luzy?


Powiem tak jak jest prawidlowo osadzony nawiewa do pomieszczenia,plomien zapalniczki gasnie,a listek bibuly spada..
Przy opcji jaka zamiescilam na zdjeciu ,czyli po boku luzy,listek bibuly przyciaga,a plomien zapalniczki szaleje,odgina sie raz w prawo raz na lewo ,a potem gasnie...
Link do komentarza
Cytat

To mnie zastanawia,to że wentylator nawiewa a drożności przecież nie ma.
Czy nawiewa w sytuacji gdy jest prawidłowo osadzony czy gdy jest tak jak na zdjęciu,że po bokach są luzy?


Guzik nawiewa. Miele, jak to napisano wyżej.

Cytat

Powiem tak jak jest prawidlowo osadzony nawiewa do pomieszczenia,plomien zapalniczki gasnie,a listek bibuly spada..
Przy opcji jaka zamiescilam na zdjeciu ,czyli po boku luzy,listek bibuly przyciaga,a plomien zapalniczki szaleje,odgina sie raz w prawo raz na lewo ,a potem gasnie...


Przeczytaj ten post jeszcze raz:
Cytat

Zadzwoń do kominiarza, w porozumieniu z administratorem/właścicielem budynku !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Doraźnie, do czasu udrożnienia komina wentylacyjnego - kaloryfery na max, wszystkie okna uchylone.

Póki co -zapomnij o wentylatorze - jak komin będzie drożny wrócimy do niego.



To przepisz wielkimi literami i powieś sobie nad łóżkiem!!! A teraz dość pieprzenia, kobieto, do działania! Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dobrze, że w Twoim mieszkaniu nie ma gazowej kuchenki, bo przy tej wentylacji już dawno zaczadziałaby cała rodzinka...

Moim zdaniem powinnaś natychmiast udać się na poszukiwanie innego mieszkania icon_confused.gif , w zimie nie będzie lepiej, nawet jeśli zrobią coś z tym udrożnieniem komina - mieszkanie będzie się powoli suszyć, ale po tym konieczny będzie remont żeby pozbyć się grzyba/pleśni, na którego pozbycie się teraz nie ma metody! Powinno się praktycznie skuć tynki, odgrzybić chemicznie mury i dopiero wtedy na nowo tynkować i zamieszkać. Położone teraz panele do wiosny nie dotrwają...
Wiem, że nie brzmi to optymistycznie, ale jeśli masz możliwość przeniesienia się nawet do gorszej lokalizacji w miasteczku, to dla zdrowia lepiej będzie...

Kominiarz!!!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie😊 Z tematem wilgotnosci mysle ze juz zalatwilam wilgotnosc w domu53%udrozniony komin od wentylatora,teraz ciagnie i kratka wentylacyjna zamontowana ...jak wlaczam osuszacz pokazuje 45%..Sciany wyczyszczone z plesni i zrobione tynkiem termoizolacyjnym ,bo sciany w dotyku byly zimne ...teraz zastanawiam sie jaka farbe polozyc by te sciany oddychaly ..pasuje mi sniezka http://allegro.pl/farba-sniezka-barwy-natury-5l-kolory-promocja-i6643822651.html?reco_id=7c22a392-def4-11e6-a211-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_socket_id=30&ars_source=ars .Co Panstwo uwazaja...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...