Skocz do zawartości

izolacja termiczna budynku?


wiki

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Izolacja najprościej pisząc to jak w termosie, jest jednakowo gruba w każdej płaszczyźnie, sucha i zamknięta ( bez mostków termicznych) Ocieplenie jest to działalność częściowa. W ociepleniu izolacje są nie zamknięte i mokre, poniważ ściany oddychają ( co jest niedopuszczalne patrz dach) Często też mamy inną grubość np w podłodze i dachu (do ziemi więcej ucieka ciepła niż dachem!)
Przekładając to na zużycie energii, w domach ociplanych nie udaje się zejść ponizej 150 kWh/m2 rocznie natomiast w domach izolowanych mamy 40 kWh/m2 rocznie. Tel 022 5591081
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie co do izolacji. Spotkałem się z opinią, żeby na cokół dać izolację, a potem jedną warstwę cegły czerwonej. Co to daje? I jak dać izolację?


Prawdopodobnie dotyczy to osłonięcia izolacji termicznej w części cokołowej. Izolacja przeciwwodna nie wymaga takiego zabiegu. Ściankę osłonową stosuje się, aby chroniła materiał termoizolacyjny przed uszkodzeniem mechanicznym, gryzoniami, zawilgoceniem. Izolacja termiczna ścian fundamentowych powinna być zagłębiona minimum 50 cm poniżej powierzchni terenu. Jednak z uwagi na przemarzanie gruntu, a tym samym możliwość obniżania się temperatury w ścianie fundamentowej i podłogi (w strefie przyściennej) najlepiej jest wykonać izolacje termiczną do poziomu ławy fundamentowej. Jak wspomniano, powinna ona być wykonana od ław aż do styku ze ścianą kondygnacji nadziemnych i połączona kotwami ze ścianą fundamentową. W przypadku budynku istniejącego wykonanie takiej ścianki osłonowej może być kłopotliwe choćby ze względu na niewystarczającą szerokość ław fundamentowych (konieczne byłoby wykonanie odpowiedniego fundamentu). Można również wykonać ocieplenie części podziemnej i nadziemnej ścian fundamentowych metodą lekką mokrą. Stosując tę metodę płyty ze styropianu w odmianie FS20 lub styropianu ekstrudowanego mocuje się na zaprawie klejowej do ścian fundamentowych, dodatkowo mocując do ścian kołkami (ok. 4 kołków/m2). Po zamocowaniu płyt styropianowych na ich powierzchni układa się siatkę z włókna szklanego na zaprawie klejowej, a następnie nakłada się warstwę wyrównawczą. Przy takim wykonaniu ocieplenia ścian fundamentowych partię cokołową można wykończyć płytkami klinkierowymi, które także będą doskonale chroniły izolację termiczną przed uszkodzeniami mechanicznymi i wodą. W części podziemnej można dodatkowo wykonać izolację przeciwwodną z Abizolu DM- Tixo, który będzie chronił przed zawilgoceniem materiał termoizolacyjny i warstwę osłonową (zaprawę klejową na płytach styropianowych).
Link do komentarza
Pojemność cieplna ziemi pod naszym domem jak i obok domu dla naszego domowego systemu grzewczego można przyjąć jest nieskończoność. Izolacja termiczna między nie ogrzewaną ziemią pod naszym domem a obok nie ma żadnego znaczenia. Ważna jest izolacja wodna (tylko pionowa), która wody nie wpuści a wodę wypuści np. ISOLA PLATON Na www.isola.pl są fajne rysunki fundamentów PLATON 6
A co do izolacji termicznej to wystarczy dać wełnę z folią od środka i sprawa wilgoci w ścianie, mostków termicznych i fatalnej przy sterowalnych systemach ogrzewania akumulacji załatwiona.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...