Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Płytki elewacyjne klinkierowe na ogrodzeniu


Recommended Posts

Witam serdecznie
Przedstawię swój problem . cztery lata temu wykonałem ogrodzenie ze zwykłej cegły palonej na której ułozyłem elewacyjne płytki klinkierowe. Po roku zauważyłem, że ....cytuję " płytki nie trzymają się podłoża, odchodzą, przy opukiwaniu słychać głuchy odgłos, po jakimś czasie spadają lub pozwalają się zdejmować. Bywa że zdjęta płytka prawie nie ma śladów po kleju, a bywa odwrotnie, płytka odchodzi z warstwą kleju i resztkami podłoża (farby/tynku/betonu).
Poniżej przedstawiam odpowiedzi jakie znalazłem na forum dotyczące przyczyn tego problemu:
- użyto nieprawidłowego kleju do danego rodzaju okładziny (zwykle zwykłego kleju do zamocowania gresów)
- użyto zbyt gęstego kleju
- urobiono i rozłożono zbyt dużą powierzchnię kleju i przy suchym i gorącym otoczeniu uległ on naskórkowaniu i nie ma przyczepnośc
- fakt odejścia okładziny wraz warstwą klejową i pozostałościami podłoża najpewniej świadczy o jego niespójności i braku nośności. ""

I pewnie bym się zgodził z powyższym gdyby nie fakt , że po pierwszym roku dokonałem generalnego remontu ogrodzenia stosując się ścisle do powyższych wskazówek z równoczesnym zastosowaniem wysokiej klasy odpowiednich materiałów (elastyczne , mrozoodporne, gruntowanie , fugowanie , impregnacja itd..) a teraz znowu widzę , że w kilku miejscach zauważalne są identyczne objawy - uwypuklenia płytek, głuchy odgłos, odchodzenie płytek z podłożem itp.
Prosze mi wierzyć w tym momencie rozłkadam ręce i nie wiem co mozna z tym zrobić , czy coś jest nie tak z fundamentem czy może fakt , że ogrodzenie jest przy samej ulicy po której porusza się min. ciężki sprzęt budowlany i drgania przenoszą się na ogrodzenie, ..nie wiem . Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł , poradę to bardzo o to proszę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 5 tygodnie temu...
Witam. Pierwsza sprawa to na ogrodzenie nie powinno sie dawać płytek. Ale o tym powinien Cię poinformować magik który te płytki kładł. Murek ogrodzeniowy nie jest odizolowany od gruntu i zaciąga wilgoć. Przychodzi zima i woda która w murku została w trakcie zamrażania odkleja płytki od podłoża. Jesyne rozwiązanie to płytki zdjąć, a murek dajmy na to otynkować.
Pozdrawiam. Daniel
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 7 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Myślałem że będę się cieszył po zalaniu stropu ale wyszła bolesna prawda. Mam sporo nadciągów i belek narożnych z którymi majster chyba sobie nie poradził. Beton zamówiony B30 (drobnoziarnisty) za poradą kierownika, ale przyszedł tak gęsty i szybko wiążący że nie wypełnił góry nadciągów dobrze. Oczywiście majster mógł sobie go rozcieńczyć przed całą operacja ale wolał to zrobić później gdy zalewał górę nadciągów żeby ich nie wibrować bo wypływało dołem. Poprzedni strop na garażu też był z B30 w dodatku gruboziarnisty, robiła to inna ekipa i jakos poradziła sobie z dwoma nadciągami. Tutaj coś poszło nie tak. Tam gdzie góra narzucana była z rzadszego jest w miarę ok, ale gdzie poszło gęste jest baranina, dziury i po rozszalowaniu wykruszyło się. Polecenie kierownika "skuć co luźne, zagruntować i wypełnić CX20". Mam cos innego co prawda, Sika Repair 10F i 13F ale chyba musiało by na to iść kilka worków bo to nie są raki ale wielkie ubytki. Wyglada to tak:           Najgorzej jest chyba w metrowym wsporniku gdzie widać wyraźną granicę wibrowanego i narzuconego ręcznie:       Jest tu wielka jama, przez którą leci woda do środka. Widać też wyraźną nieszczelność tej "czapy". Nalałem na balkonik wody i wyciekła sobie dziurkami aż do wnętrza domu:             Ponadto zobaczyłem w nadciągu niewielką dziurkę, ładnie zamaskowaną przez cienką gładką warstwę betonu wyrównanego szalunkami. Po rozkuciu okazało się że tam też woda:       Moim zdaniem przez brak wibracji beton nie otulił spodu prętów i powstały kanały przez co leci woda. Aż strach pomysleć gdzie tam jeszcze mogą być jamy. Nie wiem czy przejmować się tym, czy z tym żyć? Jak sądzicie: 1.  Czy teraz skuwać to co zostało narzucone, czy zalać czymś rzadszym żeby wypełnić kanały.  2. Jaka gruba musiała by być warstwa gdybym chciał skuć górę nadciągów i zalać ją ponownie? 3. Jak sprawdzić pozostałe nadciągi? Ja opukuje młotkiem i sprawdzam czy gdzieś się nie rusza, czy dzwoni metal. Nie wiem czy tak jest ok. Myślę że jakbym skuł to co zostało ręcznie narzucone to ładnie by się oddzieliło od zawibrowanego. Wiem że nadciągi można zalewać na dwa razy po dniu czy dwóch. Ja chciałem zalać to w jednym etapie żeby było mocniejsze ale teraz chyba lepiej było by to zrobić na dwa razy? Przecież takie rowy i baranina chyba tylko osłabiają? Kierownik uważa że dół wspornika balkonu jest dobrze zawibrowany a on działa na ściskanie wiec jest ok, a rozciągana góra musi mieć tylko otuline. Tylko czy aby na pewno ją ma. Wspornik wspornikiem ale przecież w nadciągach stropu jest odwrotnie, to góra jest ściskana?
  • Tylko gdzie w tym interes jest, przed zmianą prąd był o połowę tańszy przez 20 lat, potem jeżeli instalacja nie generowała kosztów remontu to prąd był prawie za darmo, teraz można zainwestować pieniądze w coś innego, starczy na prąd i jeszcze zostanie.      
  • Gość bubu
   przecież wnet palić nie będzie można
  • Gość Gość
   Stronę DC mam zabezpieczoną ds60vgpv-1000 typ 1+2
  • Gość Gość
   Potrzebuje pomocy. Chcę zakopać basen w pobliżu mikroinstalacji fotowoltaicznej na gruncie. Odległość od uziomu pionowego i metalowych filarów wynosi ok 3,5m. Czy odległość tak jest wystarczająca. Martwi mnie jeżeli napięcie z DC pójdzie na ramę i do gruntu. Stronę AC mam zabezpieczoną różnicówką i ogranicznik przepięć. Strona DC ma ogranicznik przepięć specjalny do paneli ds60vgpv-1000 typ 1+2
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...