Skocz do zawartości

Podgrzewacz nad czy pod zlew - czy to wszystko jedno?


szp

Recommended Posts

Chcę zainstalować w kuchni pojemnościowy podgrzewacz wody - poj. 30 litrów.Ze względu na brak miejsca nad zlewem (zabudowane szafki), musi być zainstalowany pod zlewem.Brak jednak na rynku podgrzewaczy o tej pojemności i niedużych wymiarów z możliwością montażu pod zlewem.Czy podgrzewacz pojemnościowy do montażu nad zlewem można zamontować pod zlewem (oczywiście bez odwracania go do "góry nogami",wloty/wyloty wody zimnej/ciepłej nadal byłyby od dołu)
Link do komentarza
Elektryczne podgrzewacze wody produkowane są w dwóch wariantach - jako ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Podgrzewacz cisnieniowy można zamontować w dowolnym miejscu - również pod szafką, gdyz nie wpływa to na jego prawidłową pracę. Natomiast podgrzewacze bezciśnieniowe są przystosowane do określone dla danego modelu miejsca ich zainstalowania - nad punktem czerpania wody lub też pod nim. Można więc dobrać odpowiedni podgrzewacz bezciśnieniowy do zamontowania w szafce podzlewozmywakowej. Jednak pogrzewacz bezciśnieniowy zawsze wymaga podłączenia do specjalnej baterii czerpalnej (trójdrożnej), którą z reguły sprzedaje się łącznie z podgrzewaczem.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
podgrzewacz pod umywalkowy jest cisnieniowy - uwaga nie mozesz zmnieniac typu urzadzenia - montujemy nad umywalkowy nad a podumywalkowy pod. to sa rozne urzadzenia. co do oferty to mozesz miec tez przeplywowe - sterowane elektronicznie - ,aja wieksza wydajnosc ale sa drozsze.

zobacz oferta firm: clage, stiebel eltron, tatramat, biawar, galmet, bluker, elektromet, siemens. Jak bedziesz mial watpliwosci - zapytaj dystrybutora o dobor.

co do spuszczania wody - 1 trojnik i zaworek i spuscisz wode z zasobnika - tylko trzeba uwazac zeby nie byl pod pradem icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
Cytat

...Brak jednak na rynku podgrzewaczy o tej pojemności i niedużych wymiarów z możliwością montażu pod zlewem.Czy podgrzewacz pojemnościowy do montażu nad zlewem można zamontować pod zlewem (oczywiście bez odwracania go do "góry nogami",wloty/wyloty wody zimnej/ciepłej nadal byłyby od dołu)



Nie zgodzę się z tym, że mamy brak tego typu podgrzewaczy na rynku. Podam przykład:
1) Ariston PRO 30 OR - elektryczny, pojemność: 30 litrów, moc: 1500 W, 5 lat gwarancji
2) Ariston TI SHAPE 30 OR - elektryczny, pojemność: 30 litrów, moc: 2000W, 7 lat gwarancji (troszkę większy od PRO 30 OR)

Oba modele mają przyłącza na dole. Co więcej, można je montować tak jak opisałeś - czyli poniżej blatu. Ważne, aby go nie odwracać "do góry nogami". icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Grzesiek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...