Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Ten przeciek jest powyżej okna dachowego czy komina?
Chyba kontrłaty są położone pod łatami.

Pamiętasz jaka membrana została położona.



To jest dach w przybudówce. Nie ma tam ani komina ani okna dachowego. Została położona membrana dachowa Ventus 140. Udało mi się już ustalić, że skraplanie występuje tylko na jednej połowie dachu. Druga pozostaje sucha Edytowano przez Dominus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To jest dach w przybudówce. Nie ma tam ani komina ani okna dachowego. Została położona membrana dachowa Ventus 140. Udało mi się już ustalić, że skraplanie występuje tylko na jednej połowie dachu. Druga pozostaje sucha



W załączeniu przesyłam zdjęcia zaistniałej sytuacji. Takie skraplanie występuje na całej połówce. W niektórych miejscach powstają również ciemne punkty widoczne na pierwszym zdjęciu tak jakby w tych miejscach zbierała się woda. Na pierwszym zdjęciu widać również lekko przerwaną membranę czego wcześniej nie zauważyłem

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Objawy wskazują na brak wentylacji pod blachą (nie ma pustki wentylacyjnej, brak przepływu powietrza od okapu do kalenicy), bądź folia ułożona niewłaściwą stroną lub o niskiej paroprzepuszczalności.



Folia jest ułożona według zaleceń producenta. Jeżeli chodzi o brak wentylacji pod blachą to w jaki sposób można to wyprostować?
Link do komentarza
Cytat

Nie wiadomo jaki jest układ warstw dachowych, a przy typowych rozwiązaniach powinna być szczelina wzdłuż okapu i pod gąsiorami w kalenicy.



Czytam sobie o Ventus 140: "Przepuszczalność pary wodnej membrany Ventus 140, umożliwia układanie tego produktu w bezpośrednim kontakcie z warstwą termoizolacji."

Możliwe, że na jednej stronie połaci została przerwana warstwa paroizolacji albo raczej ułożona bez zachowania zakładu. Ale to tylko gdybanie.


Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Dnia 6.01.2009 o 22:23, tukaj napisał:

 


Witam,

Ja myślę ,że będzie OK! u siebie po wielu rozmowach z różnymi firmami wybrałem system Rockwool , bardzo konstruktywna i dobra technicznie była rozmowa z doradcami tej firmy - polecam! - wełna twarda 18cm jedna warstwa i na to w poprzek druga warstwa 5cm. Parę zdjęć:

Obraz025-2.jpg


Obraz027-1.jpg

Obraz024-3.jpg

Obraz026-1.jpg

pozdrawiam:

Darek

 

A krokwie czemu nie ocieplone? Zimą zobaczysz z dworu gdzie ucieka ciepło 

Link do komentarza
20 minut temu, adik3451@wp.pl napisał:

A krokwie czemu nie ocieplone? Zimą zobaczysz z dworu gdzie ucieka ciepło 

A umiesz czytać czy tylko oglądać obrazki?

Cytat

Ja myślę ,że będzie OK! u siebie po wielu rozmowach z różnymi firmami wybrałem system Rockwool , bardzo konstruktywna i dobra technicznie była rozmowa z doradcami tej firmy - polecam! - wełna twarda 18cm jedna warstwa i na to w poprzek druga warstwa 5cm. 

pomijam, że odgrzewasz starego kotleta.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Osoby, które stoją przed wyborem materiału ocieplania dachu, zachęcam do rozważenia zastosowania celulozowej izolacji termicznej która równie szczelnie wypełnia ocieplaną przegrodę,  co uniemożliwia powstawanie mostka termicznego. Wsród jej wyróżników na tle innych materiałów izolacyjnych są także : doskonałe właściwości higroskopijne materiału celulozowego (pochłania wilgoć i odparowuje przez membranę - ochrona konstrukcji drewnianej przed wilgocią), możliwość naprawy istniejącego ocieplenia dachu - czas naprawy od 1 dnia,  w zależności od powierzchni dachu. 

 

 


 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...