Skocz do zawartości

delta -vent


Gość

Recommended Posts

sześć lat temu budując dom zamontowano mi folię dachową/włókninę/ Delta-Vent firmy Ewald Dorken Niemcy,paraprzepuszczalność 1350.Folię zamontowano pod blachodachówką zgodnie ze sztuką budowlaną.Ostatnio zauważyłem że wewnetrzna warstwa foli /biała/sypie się przy lekkim dotknięciu jak proszek.Dodaję że folia ta jest powlekana EVA.Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i jakie pociąga to za sobą skutki ?
Link do komentarza
Szanowni Państwo,
jako wyłączny dystrybutor folii DELTA firmy Doerken z Niemiec pragniemy wyjaśnić tę sprawę.
Opisane zjawisko sugeruje, że uszkodzeniu uległ biały film, składnik membrany Delta-Vent, który odpowiada za jej wodoszczelność. Jednakże bez biższych oględzin, a być może i badań nie potrafimy zająć jednoznacznego stanowiska w tej sprawie ani też określić przyczyn tego zjawiska.
Uważamy za konieczną wizytę naszego przedstawiciela na budowie.
W związku z tym prosimy zainteresowaną osobę o kontakt, za pośrednictwem redakcji Budujemy Dom, lub bezpośrednio z nami.

Z poważaniem:

Paweł L. Ochalski
Doradca Techniczny
Dorken Delta Folie Sp. z o.o.
Tel.: 0-22 / 664 00 05, 0-602 250 070
Fax: 0-22 664 13 16
E-mail: p.ochalski@ddf.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
niestety producent nie wystawiał dotychczas kart gwarancyjnych na folie do dachów spadzistych.
Na naszą prośbę odpowiednie komórki w firmie Doerken GmbH w Niemczech zajęły się tą sprawą i prawdopodobnie już w następnym roku również Doerken będzie udzielał pisemnych gwarancji na swoje wyroby.
Na dzisiaj nie jest jeszcze znany okres na jaki będzie udzielana gwarancja na poszczególne produkty lub grupy produktów.

Pozdrawiam:
Paweł Ochalski
Link do komentarza
Panie Pawle w takim razie co w przypadku wystąpienia wad w waszych produktach,wad które uniemożliwiają prawidłowe ich funkcjonowanie.Trochę jestem zaskocziny że firma o takiej renomie tylko dlatego, że pozostawiono tą kwestię w swoistej fazie niedomówień wystawia nz szwank swoją opinię.W obecnych czasach kupujący zwracają przeciez uwagę na markę,pozycje firmy uznając że jest to najlepszą gwarancją produktu. Będę zobowiązany za odpowiedz.Bardzo pozytywnie odbieram natomiast prezentowaną przez Pana chęć udzielania odpowiedzi.Wydaję mi się że Pańska Firma bardzo Pana ceni.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

sześć lat temu budując dom zamontowano mi folię dachową/włókninę/ Delta-Vent firmy Ewald Dorken Niemcy,paraprzepuszczalność 1350.Folię zamontowano pod blachodachówką zgodnie ze  sztuką budowlaną.Ostatnio zauważyłem że wewnetrzna warstwa foli /biała/sypie się przy lekkim dotknięciu  jak proszek.Dodaję że folia ta jest powlekana EVA.Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i jakie pociąga to za sobą skutki ?



Jak rozumiesz: "zgodnie ze sztuką"
Ja jeszcze nie widziałem dachu z blachodachowki, ktory miał prawidłowo rozwiązany system szczelin wentylacyjnych nad folią.
Problemy dotyczyły zbyt małej powierzchni nawiewu w okapie, a w kalenicy zwykle są wkładane uszczelki, ktore skutecznie blokują wywiew.
Link do komentarza
Zapraszam do mnie szczelina wentylacyjna 8 cm,nawiew poprzez otwory tworzone przez falę blachy,oraz szczelina utworzona pod deską czołową zapewniająca wentylację również wtedy gdy w zimie zalega śnieg w rynnach.W gąsiorach szczeliny ,a uszczelki z otworami wentylacyjnymi.Jest to zgodne z instrukcją zakładania blachodachówki firmy Rataruki na dachach gdzie zamontowano folię wstępnego krycia.Wszystkie akcesoria też tej firm,łącznie z uszczelkami posiadającymi otwory wentylacyjne.Zgadzam sie że błędy można spotkać ,ale twierdzenie że wszędzie jest nadużyciem.
Link do komentarza
Zapewne firma Doerken GmbH również uważała, że jej pozycja i marka jest najlepszą gwarancją produktu i z tego powodu nie wystawiała pisemnych gwarancji. Razem z naszymi klientami czekamy na zmiany.
Co się tyczy wad, które mogą wystąpić w naszych a także innych towarach, na które producenci nie wystawiają gwarancji pisemnej, to interesy nabywców chroni rękojmia w ciągu dwóch lat od daty zakupu, zgodnie z Ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego" (Dz.U. z 2002 r. Nr 141, poz.1176).
Wymieniona Ustawa poszerza ponadto odpowiedzialność sprzedawcy na treść informacji zawartej w reklamach.
Firma Doerken używa sloganu, że folie DELTA chronią (izolację termiczną i konstrukcję) przez całe życie dachu. Oznacza to, że będą prawidłowo spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo działą poprawnie pokrycie ostateczne. Pod jednym wszakże warunkiem: że zostały prawidłowo tzn zgodnie z zaleceniami producenta i zgodnie ze sztuką dekarską składowane, transportowane, wbudowane a następnie użytkowane.
Chodzi tu przede wszystkim o czas ekspozycji na promieniowanie UV, zarówno bezpośredniej jak i pośredniej przez okna, świetliki i wyłazy, oraz o wentylację dachu, oddziaływanie temperatury itp. P.O.[/b]
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...