Skocz do zawartości

2,5 tys za instalacje elektryczna


Recommended Posts

Witam.
Co to jest punkt elektryczny?
Punkt odbioru energii ( zakończenie obwodu)taki jak lampa, gniazdo elektryczne
Uproszczony sposób rozliczenia pracy.
Wg mnie.
1.punkt oświetlenia to przewód zasilający obwód, przewód do lampy i do wyłącznika( sama lampa nie działa w standardowej instalacji)

- jeżeli mamy jedną lampę np. na suficie i jeden wyłącznik -rozliczamy to jako jeden punkt
- jeżeli mamy dwie lampy np. na suficie i jeden wyłącznik -rozliczamy to jako dwa punkty

należy jednak zaznaczyć że istnieją również obwody oświetleniowe które mają więcej niż jedem wyłącznik, przycisk, itp
jeżeli takie mamy to trzeba jasno powiedzieć, czy ilość wyłączników ma znaczenie przy rozliczeniu czy nie.
zapewne ma, bo można zrobić jedną lampkę i 100 wyłączników do niej, a ostatni np. na drugim końcu domu -50m dalej- to biedak narobi się za wszystkie czasy właściwie za free.

- jeżeli mamy dwie lampy np. na suficie i dwa wyłączniki do tych lamp -rozliczamy go jako trzy, dlatego,że należy utworzyć połączenia schodowe lub podwójnie schodowe by lampy można było sterować zamiennie z dwóch stron.

2.punkt gniazdko elektryczne, przjęte jest że gniazdko w cenie punktu to odległość do 10 mb między gniazdami (choć zależy to od ustaleń) w dużych instalacjach nie warto tak liczyć
Link do komentarza
Cytat

Wiam, Dzisiaj mialem pierwsze spotkanie z elektrykiem, ktory bedzie wykonywal u mnie inst. elektr., jest to znajomy z uprawnieniami, zajmuje sie tym po godzinach. Po ogolnym przyjzeniu sie mojej chatce (niecale 140m2.,4 pokoje, 2 lazienki, kuchnia, garaz, kotlownia, pomieszczenie nad garazem) stwierdzil ze za calosc wezmie maks 2,5 tys. Nie wiem jak to wyjdzie za punkt bo jeszcze wszystkiego nie liczylem.
Jest to cena godna uwagi?, gdzies slyszalem ze na taki dom jak moj potrzeba okolo 3,5 do 4 tys za robocizne.
Dzieki za odpowiedzi.




Witam. również jestem na etapie instalacji elektrycznej. mam domek 150 m. 5 pokoi, kuchnia 2 łazienki, WC, kotłownia i korytarzyk. elektryk po znajomości za robociznę weźmie 2 tys zł. podłączenie do licznika, rużnicówka, odgromienie, pomiary. mam 80 samych puszek pod gniazda i włączniki do tego rozdzielnia itd. Dodam ze robię bez rozet. podłączenia w puszcze bez przecinania przewodu. Myślę ze cena jest również dobra. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Tak i telefonu komórkowego internetu itd .

Można zrobić też Klatkę Faradaya icon_smile.gif


kilka lat temu miałem przyjemnośc montowac instalacę wentylacji w domu skromnym jak na okolice tylko 850m2 na jednej kondygnacji i trzy poziomowej piwnicy technicznej do wszelkich instalacji
to była masakra jak na dom wyszło 120km przewodów
szafy w piwnicach wygladały jak te z fabryk i o dziwo wszytko działa
ale uwazam tez że przewód od włacznika lamki nocnej pzy łózku leciał do piwnicy i wracał do lamki nad głową to juz przesada ale klient chce -klient ma
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...