Skocz do zawartości

Kotły elektryczne


Recommended Posts

Wodna instalacja grzewcza z kotłem elektrycznym… Dlaczego nie? Choć nie jest to rozwiązanie często stosowane, bywa niekiedy przydatne i wcale nie musi być bardzo kosztowne w eksploatacji, jeśli tylko instalacja jest dobrze zaprojektowana i wykonana. A sam kocioł, jako dodatkowe źródło ciepła, może się okazać prawdziwym strzałem w dziesiątkę!


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/465-kotly-elektryczne

Link do komentarza
  • 5 lata temu...
  • 3 lata temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Dnia 28.03.2019 o 13:25, Gość Roman napisał:

Czy warto inwestować w kocioł indukcyjny?

Panie Romanie, warto rozważyć inwestycję na kolejne dwie dekady. Kocioł indukcyjny jest niezawodnym urządzeniem, ponieważ zbudowany jest z wysokiej jakości podzespołów. Kocioł jest bezobsługowy. Kocioł indukcyjny działa dzięki zastosowaniu indukcji elektromagnetycznej. Uzwojenie wtórne  transformatora (to, z którego odbiera się napięcie wyjściowe) przenosi energię elektryczną prądu przemiennego drogą indukcji bezpośrednio na wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej. W kotle zredukowano straty energii do minimum, dając tym samym wzrost wydajności urządzenia. W konstrukcji kotła π nie ma elementów ruchomych, które podlegają zużyciu.  

Katalog - kotły indukcyjne PI.PDF

Edytowano przez Pereko (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
Gość Dominik
Witam Mam kościoł na pellet i fotowoltaike z zapasem około 3 kw. Myślałem o dołożeniu dodatkowego elektrycznego kotła co żeby wspomagał kocioł na pellet .... lub bufor z grzałką. Nie wiem co jest lepszym rozwiązaniem ? Jeżeli piec to gdzie? Na powrocie czy na zasilaniu ??
Link do komentarza

Jak teraz jest przygotowywana cwu?Można dać bufor przystosowany do dwóch źródeł ciepła i wykorzystać grzałkę elektryczną zasilaną przez przetwornicę z paneli. 3kW spokojnie podgrzeje kilkaset litrów wody. Trzeba to tak przemyśleć, że w słoneczny dzień, gdy pracują panele pełną parą, woda nie jest podgrzewana z kotła, w dni pochmurne odwrotnie.

 

Dodatkowy kocioł jest zbędny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...