Skocz do zawartości

Kocioł na paliwo stałe - zakup kontrolowany


Recommended Posts

Poszukiwany: kocioł na paliwo stałe, do ogrzania domu wielkości 155 m2. Budynek ma 12 lat i do tej pory był ogrzewany najprostszym kotłem na węgiel i drewno firmy Zębiec. Właściciele są z niego zadowoleni, ale rozpoczynają remont domu i chcą uzyskać niższe koszty ogrzewania. Dobrze, jeżeli inwestycja zamknie się w 6 tys. zł. ale za wygodę i bezpieczeństwo inwestorzy zgodzą się zapłacić do 10 tys. zł. W końcu ma to być kocioł na całe życie – żartują Małgorzata i Przemek.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/1068-kociol-na-paliwo-stale-zakup-kontrolowany

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość Posiadacz w/w pieca od niecałych
Z przykrością muszę napisać, w piec Vitolig 150 który zakupiłem w lutym 2006 roku to wielka moja pomyłka i rozczarowanie. Po niecałych trzech sezonach grzewczych kocioł muszę wymienić, blacha w kotle jest skorodowana, używałem drewna sezonowanego min. 2 lata. Firma tak renomowana jak Viessmann nie chce się przyznać do błędu, serwis beznadziejny, odpowiedzialnością obarczają kooperanta firmę Eko-Wimar. Teraz zmuszony jestem do wydatku ok 5.500 zł po trzech sezonach. Sprawą zainteresowała się rzeczniczka konsumenta, ję]eżeli ktoś chce kupić w/w piec odradzam dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia z usterki.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość danuta
Witam " Posiadacz w/w p" Mam podobny problem. Piec vitolig 150 zakupiłam w IX 2005. Używam tylko sezonowane drewno - jesion, grab, dąb. Dziasiaj okazało się, że prawdopodobnie pękła instalacja wodna w piecu, bo do komory spalania sączy się woda. Wezwałam serwis do pieca, żeby ocenił stan. Jeżeli mogę, to proszę o kontakt i pomoc jak dalej działać. Podaję swój adres mailowy: danka1234567@gmail.com
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Wlasnie sie mecze z tym szajsem,bron boze nie kupujcie go,znajomi instalatorzy mowia mi ze sa lepsze piece konkurencji moze nie tak slawnej jak Viesmann ale przynajmnije dzialające.U mnie mimo postepowania zgodnie z instrukcja piec poporstu nie pali,a w zalozeniu ma to czynic po wytworzenieu odpoiwedniej warstwy zaru i zaladowaniu pieca drewnem o max wilgotnosci 30%,my mamy 10-20%.Oprocz tego automatyka pieca dziala w sposob dziwny,zas w trakcie otwierania pieca mozna stracic wzrok i czesc twarzy wnetrze jakby wybucha.Reausmujac totalny niewypal,nie mowie juz nawet o serwisie Viessmanna,od 2 tygodni czekam na fachowcow....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...