Skocz do zawartości

APS 76 / Archi- Projekt


AZyja

Recommended Posts

Obecnie stoi stan surowy otwarty i czeka na lepsze czasy (pogodowe)
Zdjęcia z realizacji można obejrzeć http://www.darwina.waw.pl/aps76/ (komentarze mile widziane. Tylko na forum, bo strona nie daje takiej możliwości)

Zmiany jakie wprowadziłem to:
1. podniesienie parteru o 15 cm (pod podłogówkę. Miało być podniesione o 24 ale 12 wystarczyło))
2. Podniesienie poddasza o 12 cm (bo zostały niewykorzystane cm o które miał być podniesiony parter) przez co zaczęły się potem "schody" z oknem w lukarnie w które wchodzi dach icon_evil.gif
3. powiększenie wiatrołapu kosztem kotłowni (czy to trafna decyzja to się okaże)
4. przesunięcie kominka (niepotrzebnie niestety icon_sad.gif )
5. likwidacja garderoby na piętrze i doklejenie jej do pokoju jako wnęka. Jako garderoba będzie robił strych dostępny z łazienki.
6. poszerzenie garażu o 0,5m
7. zmiana kształtów i rozmiarów okien
8. wyrównanie poziomów saloonu do pozostałej części domu
9. zmiana lokalizacji kotłowni (z garażu --> obok wiatrołapu)
10. zmiana technologi ścian zewnętrznych: 1 warstwowa --> 2 warstwowa
11. wyrównanie okapów dachu nad wejściem i garażem (zmiana w trakcie budowy)

Teraz bym zmienił dodatkowo:
1. na wysokości schodów wyrównał ścianę zewnętrzną, przez co byłoby 60 cm więcej na schody. Nie wystawałby stopień na hol i były by wygodniejsze stopnie i szerszy spocznik.
2. zmniejszył łazienkę na parterze i powiększył kotłownię.
A za 2 lata się okaże, że i tak jeszcze można było coś poprawić icon_wink.gif

Trochę historii:
Poszukiwania projektu trwały pół roku. Większość ofert architektów znaliśmy już na pamięć icon_biggrin.gif.
Wejście do domu znajduje się od strony południowej, więc 95% projektów typowych odpadała.
Zanim kupiliśmy projekt długo szukaliśmy modelu rzeczywistego ale się nie udało.
Może teraz się znajdzie ktoś, kto już ma podobny stan jak my i podziali się wrażeniami i swoimi zmianami. Albo ktoś, kto chce "siedemdziesiątkę szóstkę" wybudować i ma jakieś wątpliwości.

PS. Nie mam rozdwojenia jaźni. Tylko ciężko pisać jako "ja" gdy buduje się we dwoje. Więc raz będzie "ja" a raz "my" icon_mrgreen.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...