Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A nie prościej postawić po prostu wiatę? Po co stawiać garaż bez ścian? Poza tym o jakim garażu myślisz? Blaszanym? Wiata jest konstrukcją nie związaną na stałe z gruntem.  
    • Witam serdecznie. Opiszę mój problem w kilku zwięzłych słowach. Moja działka jest zbyt wąska bym mógł postawić garaż o powierzchni 24 m kwadratowe. Szerokość działki to zaledwie 5,5 m. Po konsultacji z dwoma architektami nie ma szans abym lege artis taki postawił garaż ale wiatę już tak. Moje pytanie jest następujące , czy mogę postawić garaż i przerobić go na wiatę usuwając jedną ze ścian bądź wprowadzić takie modyfikacje aby nie wszystkie ściany były zabudowane. Teoretycznie taka konstrukcja spełniała by wszystkie wymogi definicji wiaty , naturalnie byłaby to wiata "rekreacyjna"  Co na ten temat sądzicie , czekam na wasze opinie. Pozdrawiam.
    • wystarczy poczytać o nim na wiki i wszystko będzie jasne.
    • Jooo!   No nie jest taki szczodry, jak ja dla niego   Jak bym cię nie znał, to bym się zdziwił. Dalej nie napisałeś jak utwardzić kawałek działki pod ciężarówkę bez kamieni - czyli faszyna?  Nie zauważyłem tego na budowach, ale to może sposob elektrykow I jak stanąć na działce, skoro nie ma podjazdu - przefrunąć, panie sensowny? No przecież napisał  joks - żeby mu samochód nie utknął. Samochód to nie prąd - nie wystarczy kabel w błocie, żeby płynął. Może tak jest bardziej zrozumiałe dla twej profesji 1. Chodzi o przyjazd - jak już cytujesz post1 - czyli stanie, nawracanie, manewrowanie, wyładunek. Jak nie wiesz, czym to się rożni, to popatrz na Rajd Dakar - jak który stanie w drodze, to mu trudno ruszyć. 2. "Trochę pracy i będzie tanio" - znaczy z faszyną  - i do d... 3. " bez zaniedbań w ochronie środowiska" - a faszynę to skąd weźmiesz - wytniesz - czyli wytniesz środowisko, i  jeszcze moze karę zapłacisz  4. "Po prostu z czasem samo się rozłoży" - na błoto - a skąd wiesz, ile będzie trwała budowa?. Poza tym faszyna sie tak szybko nie rozkłada - nie dawali by jej na wały.  Niestety - @retrofood - cieniutkooooo!  Tematodawca wpisał pytanie w forum, nie w google. Wklejam z google tu odpowiedź, bo jest dobra i na temat  - ty nie dałeś żadnej dobrej odpowiedzi, oprócz mędzenia i narzekania.   Oczywiście! wpisałem to dużo wcześniej w poście 32, ale demo i retrofood nie rozumieją:  
    • To była moja reakcja na ten twój irytująco chamski wpis skierowany do Retro, ty ciulu głupi !!!!!!. Widzę fekaliowcu że masz głowę nabitą fekaliami i nie potrafisz w kulturalny sposób komunikować się z ludźmi.    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...