Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
hudrza

Maksymalna temperatura pracy maty grzewczej

Recommended Posts

Jaka może być maksymalna temperatura pracy elektrycznej maty grzewczej?
Mam położoną pod płytkami w łazience matę i termostat Euroster 2000 z czujnikem podłogowym.
Maksymalan temperatura jaka mogę ustawić na termostacie to 30 stC. Niestety przy tej temperaturze podłoga nie jest tak ciepła jakbym oczekiwał.
Czy można matę podłączyć bez termostatu, czy może wtedy ulec uszkodzeniu z powodu zbytniego wzrostu temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temperatura max maty to 90 st.C , mata praktycznie ma tą samą temp. co podłoga, więc nie martw się o matę. 30 st. to już mocno ciepła podłoga, prawdopodobnie takiej nie osiągasz tylko termostat przekłamuje. Nie osiąganie wyższej temp. może być spowodowane zbyt skąpą izolacją, (więcej ucieka niz przychodzi) lub za słabą matą. W łazience montuje się maty 160 W/m2 na maksymalnie wolnej pow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pytania nie wynika, czy temperatura podłogi nie osiąga nastawionej wartości 30 st C czy też porządane jest jej podwyższenie powyżej wartości maksymalnej ustawionej na termostacie. Jeśli pomiar temperatury podłogi wykaże, że nie można nagrzać jej do nastawionej wartości to przyczyną może być zbyt małą mocą grzewczą maty w porównaniu z zapotrzebowaniem na ciepło w łazience lub umieszczeniu czujnika termostatu zbyt blisko przewodu grzejnego. Przyczynę niedogrzewania podłogi można łatwo określić obserwując, czy przy nastawionej maksymalnej temperaturze okresowo wyłącza zasilanie (lampka kontrolna gaśnie). Jeśli wyłączanie takie nie następuje, do ogrzewanie ma zbyt małą moc i potrzebne będzie zainstalowanie dodatkowego źródła ciepła np. grzejnika elektrycznego. Jeśli natomiast termostat wyłacza zasilanie a podłoga nie osiąga nastawionej temperatury to przyczyną jest nieprawidłowe zamontowanie czujnika lub uszkodzenie bądź rozregulowanie termostatu. Usterkę taką można usunąć przez przesunięcie czujnika w rurce osłonowej lub wymianę termostatu. W przypadku, gdy osiągana temperatura podłogi jest niezadawalająca można bądź przeregulować termostat lub w ogóle go odłączyć. Uniemożliwi to jednak regulację temperatury podłogi i może doprowadzić do przegrzewania pomieszczenia nie mówiąc już o niepotrzebnej stracie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...