Skocz do zawartości

Jaki wybrać system wykończenia sufitu poddasza ??


Recommended Posts

Witam, jestem na etapie robienia projektu własnego domku, więc wcześniej chciałbym zebrać informacje o jego wykończeniu. Tak jak w temacie: jakie wybrać płyty KG i jaki rodzaj gipsu na wykończenia, połączenia płyt na "sufit" na poddaszu ?? Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest normalny strop wówczas nie ma żadnych pęknięć, itp na poddaszu ale to dużo zwększa koszt budowy (dodatkowy strop, ścianki grubości takiej samej na parterze, układ ścianek powinien być taki sam jak na parterze aby nie obciążać pierwszego stropu etc.). Dlatego teraz stosuje się na wykończenie poddasza płyty KG, ale to wiąże icon_confused.gif: się z pęknięciami na łączeniach itp, dlatego chciałbym wiedzieć co wybrać aby zminimalizować takie objawy lub ewentualnie się ich pozbyć na wiele lat. Zbieram doświadczenia innych osób które już mają ten etap (wykończenia) za sobą i czekam na porady doświadczonych forumowiczów.

Piotr icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam, jestem na etapie robienia projektu własnego domku, więc wcześniej chciałbym zebrać informacje o jego wykończeniu. Tak jak w temacie: jakie wybrać płyty KG i jaki rodzaj gipsu na wykończenia, połączenia płyt na "sufit" na poddaszu ?? Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest normalny strop wówczas nie ma żadnych pęknięć, itp na poddaszu ale to dużo zwększa koszt budowy (dodatkowy strop, ścianki grubości takiej samej na parterze, układ ścianek powinien być taki sam jak na parterze aby nie obciążać pierwszego stropu etc.). Dlatego teraz stosuje się na wykończenie poddasza płyty KG, ale to wiąże icon_confused.gif: się z pęknięciami na łączeniach itp, dlatego chciałbym wiedzieć co wybrać aby zminimalizować takie objawy lub ewentualnie się ich pozbyć na wiele lat. Zbieram doświadczenia innych osób które już mają ten etap (wykończenia) za sobą i czekam na porady doświadczonych forumowiczów.

Piotr icon_smile.gif



Na poddasza daje się z reguły płytę ogniochronną - takie wymogi narzucją zazwyczaj projektanci i developerka u których robiłem adaptacje (płyta podwojna gkf, ewentualnie gkfi - ogniochronna zwykła i impregnowana). Co do gipsu to najlepsze są gipsy twarde ( np ndia (pospolity szarak )) do osadzenia taśmy i na to zwykłe gładzie ( stabila itp. ). Pęknięcia to nic innego jak siadanie budynku, ale wiem, że niektórzy próbują nakładać siatkę strukturalną na całość (na jak długo powstrzyma to pęknięcia nie wiem, ale mam nadzieję, że działa icon_biggrin.gif )
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...