Skocz do zawartości

Czy mogę się nie zgodzić z gminnymi warunkami zabudowy?


Recommended Posts

Odebrałem z gminy warunki zabudowy działki i bardzo zdziwiły mnie narzucone ograniczenia, jakim powinien odpowiadać projektowany budynek. M.in. określony został kształt i spadek dachu oraz dopuszczalna powierzchnia zabudowy. Czy gmina ma prawo aż tak bardzo ingerować w formę domu, jeśli przepisy budowlane nie stawiają takich wymagań?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/6250-czy-moge-sie-nie-zgodzic-z-gminnymi-warunkami-zabudowy

Link do komentarza
"Ład" przestrzenny jest nie definiowalny. A "radosna twórczość" przeprowadzana przez demokratycznie wybranych radnych - pozostaje niedemokratyczną ingerencją w indywidualne prawa własności. O ile radni mogą określić ogólne warunki zabudowy - to wcale nie oznacza, że to obejmuje szczgóły takie jak rodzaj czy pochylenie dachu.
Demokracja nie polega na narzucaniu zdania większości, a na dbaniu przez większość aby zdanie mniejszości było chronione.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

"Ład" przestrzenny jest nie definiowalny. A "radosna twórczość" przeprowadzana przez demokratycznie wybranych radnych - pozostaje niedemokratyczną ingerencją w indywidualne prawa własności. O ile radni mogą określić ogólne warunki zabudowy - to wcale nie oznacza, że to obejmuje szczgóły takie jak rodzaj czy pochylenie dachu.
Demokracja nie polega na narzucaniu zdania większości, a na dbaniu przez większość aby zdanie mniejszości było chronione.



Bez przesadyzmu. Takie ograniczenia nie sa często spotykane, a jesli już, to najczęściej na wniosek architekta miejscowego, który z jakichś względów jest zobligowany kierować się takimi przesłankami. Niewiele to ma wspólnego z "radosną twórczością" bo musi on przekonać radnych do swoich wizji i odpowiednio je umotywować.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...