Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Dom szkieletowy - nietrafiony wybór

Recommended Posts

Dnia 3.02.2018 o 22:24, Elfir napisał:

który podpatrywał nowinki w Niemczech.

Byłem w 1980 w Niemczech, tych zachodnich i też podpatrywałem nowinki, u nas niespotykane... np. kino z filmami dla dorosłych, w którym do biletu dodawali... piwo :icon_rolleyes:

Gość Bdd
To nie technologia jest tu problemem, tylko uprzedzenia Polaków do niej. Bzdurą jest, że coraz mniej osób decyduje się na budowę szkieletowego domu. Coraz więcej osób interesuje się tą technologią, bo ceny budowy nie są już tak zaporowe jak przy tradycyjnym budownictwie.

Gość Aga
Chcę kupić taki dom zbudowany w 1995 roku, jak sprawdzić czy wszystko jest ok? tzn. drewno nie wilgotne, termo itp. ogrzewanie jest olejowe, jak myslicie warto taki dom kupić wybudowany w latach 90 (abstrahując od ceny)?

7 godzin temu, Gość Aga napisał:

Chcę kupić taki dom zbudowany w 1995 roku, jak sprawdzić czy wszystko jest ok? tzn. drewno nie wilgotne, termo itp. ogrzewanie jest olejowe, jak myslicie warto taki dom kupić wybudowany w latach 90 (abstrahując od ceny)?

Zbyt mało informacji podajesz

Może jakaś fotkę chociaż masz

A cena to istotna kwestia

Pozdr

Gość ZENEK
zaraz zaraz... o co chodzi w tym artykule bo nie wiem. Buduje sie dom zeby w nim mieszkac a nie sprzedawac... chyba ze buduje sie dla zarobku. dom drewniany to dom pasywny czyli tani w utrzymaniu. W polsce to technologia nie jest popularna wiec nie ma sie co dziwic ze ludzie nie chc tego kupic. aczkolwiek nie wiedza z czym sie mierza. Znajomi ostatnio sprzedali taki dom pod lodzia. poszedl jak ciepla bulka. Mysle ze wasz problem to nie problem technologi a lokalizacja. te domy sa swietne - cieple wygodne naturalne oszczedne. ja osobiscie bym taki dom kupil ale nie w piasecznie.

Pokazał się drugi ZENEK??? Szkoda, że się nie zarejestrował.

14 minut temu, Gość ZENEK napisał:

dom drewniany to dom pasywny czyli tani w utrzymaniu.

A co ma piernik do wiatraka, i dom drewniany do pasywnego???

W polsce to technologia nie jest popularna wiec nie ma sie co dziwic ze ludzie nie chc tego kupic.

Odwrotnie - nie jest popularna, bo mało kto chce kupić!

te domy sa swietne - cieple wygodne naturalne oszczedne.

znowu, co ma piernik.... Dom wygodny i oszczędny może być w wielu technologiach.

ja osobiscie bym taki dom kupil ale nie w piasecznie.

No to kup - jest wiele propozycji w Google.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

7 minut temu, zenek napisał:

Pokazał się drugi ZENEK???

No nie... ty jesteś zenek, a on ZENEK!!!

To jest post BARDZO MERYTORYCZNY, jakby ktoś miał jakieś zastrzeżenia....

• Haha 1

Gość Pol45
Szkieletowy za 800-900 tysięcy?? to ile on ma metrów ?? 400??Ja 120 m dom wybudowałem za 250 tys. Bardzo ciepły i przytulny..najlepsza technologia pod słońcem.

Gość Izabela
Dom buduje sie w sredniej cenie wtedy mozna sprzedac ,po za tym jest zapewne zbudowany na twoj gust ,datego dom buduje sie prosty i praktyczny ,milionerow nie ma zbyt duzo i ceny jakie ludzie sobie zadaja za domy sa smieszne ,dzieci szybko dorastaja i trzeba sie liczyc z tym ze odchodza zostajesz sam , teraz mozna wybudowac maly domek za niewielka kwote ,domow nie buduje sie dla dzieci tylko dla siebie

Gość Adam

No niestety domy szkieletowe nie są u nas popularne i na rynku wtórnym raczej nie będą zyskiwać na wartości zbyt wiele a już na pewno nie tak jak domy murowane. Dobrze wymurowany dom z cegły zawsze przebije ten szkieletowy w perspektywie kilkudziesiędziu lat. Potem drobny remont i znowu można mieszkać drugie tyle. A szkieletówka. Remont generalny po 40 latach i pytanie czy się opłaci remontować.

Gość szuszuxxl
Technologia całkiem całkiem, tylko nie w Polsce! A dlaczego? Bo, mamy straszne z poprzedniej epoki nawyki. Mianowicie,: 1 - w prawie wszystkich domach brak wentylacji co wytwarza podciśnienie i absorbacie śmiertelnego gazu radonu, który w drewno wnika jak woda w gąbkę ... 2 - moda na ocieplanie zewnętrzne nowych budynków, co jest sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem, a zgodne z lobby styropianowym itp oraz chęcią posiadania tego, co widzimy u sąsiad itd; 3 - brak należytej paroizolacji od strony wewnętrznej przegród zewnętrznych w zw. z w/w błędami, powoduje przenikanie pary wodnej do punktu wkraplania i dalej już bez komentarza... Za wszystkie te usterki pośrednio odpowiadają użytkownicy, bo są naiwniakami w fazie swojej wizji, później projektowej, wykonawczej i użytkowej. Każdy ten nawyk został już w miarę znormowany i znajduje miejsce w Warunkach Technicznych jakim ..., bo naukowcy to odkryli i przekonali prawników, by takie normy i rozporządzenia przyjąć. Tak więc, sporo przepisów, które są prawie zawsze bagatelizowane fazie inwestycyjnej, mają odzwierciedlenie w nieprawdziwych oświadczeniach końcowych projektanta i kierownika budowy, którzy by wykonywać swój zawód muszą obowiązkowo mieć OC w tzw. Izbach... To nie urzędnicy i nadzór sprawdza inwestycje pod względem merytorycznym, tylko formalnym. Sprawdzenia takiego dokonuje w rzeczywistości odbiorca końcowy, więc proszę się nie dziwić, że nie ma takimi obiektami zainteresowania i ponosi Pan dużą stratę. Prawo mamy w miarę dobre pod tym względem, tylko wymiar sprawiedliwości jeszcze kuleje, bo zabezpiecza interes prawników a nie nas (kto je pisał, tak ma), więc nawet nie podejmujemy dalszych działań odszkodowawczych, oczywiście tylko w takim przypadku kiedy j.w. nie odpowiadamy za to cz. sami. Zatem, autorowi współczuje i pozdrawiam. Darek

Gość tylko Beton
Beton w głowie, Beton w domu, Beton nie szkodzi nikomu.

Gość Anka
Artykuł musi być stary. Sama mieszkam w domu szkieletowym 100m2 dom mały, ale przytulny. Mieszka się wyśmienicie. Nie po to buduję dom, żeby zaraz się wyprowadzać. W Polsce taka mentalność, że jeśli dom to najlepiej murowany, ale widać, że to się zmienia. Coraz więcej domów buduje się właśnie metodą szkieletową. Zwłaszcza młodzi, pracujący ludzie stawiają na takie rozwiązanie, bo nie znają się na budownictwie, nie mają znajomych budowlańców i nie mają czasu ani ochoty prowadzić poszczególnych etapów samodzielnie. Najczęściej wybierają firmę, która stawia Im dom. Najważniejsze to wybrać właściwą firmę z doświadczeniem, która jest na rynku przynajmniej kilka lat i zbudowała przynajmniej kilkanaście domów, które już parę lat stoją. Znależć czas i porozmawiać z właścicielami choć kilku takich domów. Technologia nie jest straszna, jeśli wykonanie jest właściwe. Ceny są bardzo konkurencyjne, nie licząc ile oszczędza się czasu. Ja polecam :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się