Skocz do zawartości

oszczędzanie wody


petrus

Recommended Posts

Witam. Stoję przed lekkim dylematem niekoniecznie moralnym. Planuję wykorzystać zużytą wodę np z prysznica bądź wody z pralki czy czy zmywarki do spłukiwania wody w WC. Może ktoś zna gotowe takie systemy - sam coś takiego kombinował albo cokolwiek - co pozwoli mi wejśc na dobre tory i rozwiązać ten problem
-bo koncepcję (słuszną icon_smile.gificon_smile.gif ) mam - ale jak ją wprowadzić w życie.
Pzdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Stoję przed lekkim dylematem niekoniecznie moralnym. Planuję wykorzystać zużytą wodę np z prysznica bądź wody z pralki czy czy zmywarki do spłukiwania wody w WC. Może ktoś zna gotowe takie systemy - sam coś takiego kombinował albo cokolwiek - co pozwoli mi wejśc na dobre tory i rozwiązać ten problem
-bo koncepcję (słuszną icon_smile.gificon_smile.gif ) mam - ale jak ją wprowadzić w życie.
Pzdrawiam



Chcesz to robić brudną, tłustą albo jeszcze inną brzydko pachnącą wodą? I gromadzić ją gdzieś w tych celach???
Współczuję twojej muszli klozetowej icon_lol.gif
Kto ci taki pomysł poddał?

Jeśli już chcesz się bawić w takie rzeczy to raczej z deszczówką można tak zrobić. To chyba jedyne racjonalne rozwiązanie...
Link do komentarza
Deszczówka tez może być .... brudna a nawet na pewno, woda z prysznica jest tylko z płynem do kąpieli czy innym mydłem - w końcu z gównem generalnie się nie bije przy kąpieli - sorki za kolokwializm - a poważniej - o ile woda zużyta po myciu naczyń nie jest najlepszym rozwiązaniem - to z prysznica już tak, koszty zakupu wody rosną tak samo mocno jak innych mediów - aaa nie jestem również wojującym ekologiem - dla jasności - szukam po prostu oszczędności a woda spuszczana z kibla jest % największym zużyciem wody. A jeśli chodzi o deszczówkę - to pójdzie na podlewanie ogrodu.
A nawet jeśli wykorzystując deszczówkę to szukam nie krytyki pomysłu - ale dziękuję za nią, nie obrażam się jeśli ktos ma inne zdanie, tylko o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
są instalacje takie które wstępnie filtrują wodę i można ją wykorzystać potem do spłukiwania wc. Zapraszam na adres http://szarawoda.pl/, niestety nie ma tam ceny, kiedyś pisałem zapytanie na maila ile takie coś kosztuje i mi wysłali cenę, ale nie pamiętam, w każdym razie wyliczyłem że dla 4 osobowej rodziny bez kosztów filtrów i prądu będzie się to zwracać do kilkunastu lat icon_smile.gif
Myślę, że ekonomiczniej było by kupić zbiornik taki 1000litrowy, wkopać w ziemie, jakiś filtr na liście założyć na wlocie i zbierać całą deszczówkę, którą można by użyć do podlewania ogrodu.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Stoję przed lekkim dylematem niekoniecznie moralnym. Planuję wykorzystać zużytą wodę np z prysznica bądź wody z pralki czy czy zmywarki do spłukiwania wody w WC. Może ktoś zna gotowe takie systemy - sam coś takiego kombinował albo cokolwiek - co pozwoli mi wejśc na dobre tory i rozwiązać ten problem
-bo koncepcję (słuszną icon_smile.gificon_smile.gif ) mam - ale jak ją wprowadzić w życie.
Pzdrawiam




głupszego pomysłu nie słyszałem......no cóż śmierdzi mi to 18 wiekiem icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Link do komentarza
Wbrew temu co pisze terminator z siemianowic - nie zgadzam się z jego stwierdzeniem i tym że to XVIII wiek taki pomysł - woda z kibla (sorry za kolokwializm) to 30 % zużywanej przez człowieka/ gospodarstwo domowe wodya przez prysznice i wanny zużywamy 35 % wody - powiedzmy że gra jest warta świeczki - jak sądze - biorąc pod uwage pare warunków oczywiście - czyli:
1. tam gdzie nie ma miejskiej kanalizacji i sa szamba - cena metra sześciennego wynosi w takim przypadku około 20 PLN/m3 - i bedzie rosnąć - to są warunki ekonomiczne;
2. warunki hm... nie lubie tego słowa ekologiczne - nawet jeśłi korzystamy z sieci kanalizacyjnej miejskiej (cena za m3 mniej więcej 3,67 ) to może oszczędności dla kieszenie nie są - ale oszczedności dla środowiska na pewno.

koszt urządzenia wynosi w zalezności od pojemności zbiornika dla ilu osób itp od 1900 do około 3000 $ i za pewne zwraca sie po długim czasie - ale. zawsze się zwraca mimo wszystko.
Tak wiem, zapewne inni powiedza wystarczy zamontowac perlatory - ale perlatory to nie wszystko - jak sądzę - a temat będę drążył i tak, a co jak szleć to szaleć.

p.wychadanczuk@ryzo.com.pl
poniżej link do schematu ogólnego podłączenia takiego urządzenia
[attachment=1814:tank2model.pdf]

tank2model.pdf

tank2model.pdf

Link do komentarza
Cytat

Witam. Stoję przed lekkim dylematem niekoniecznie moralnym. Planuję wykorzystać zużytą wodę np z prysznica bądź wody z pralki czy czy zmywarki do spłukiwania wody w WC. Może ktoś zna gotowe takie systemy - sam coś takiego kombinował albo cokolwiek - co pozwoli mi wejśc na dobre tory i rozwiązać ten problem
-bo koncepcję (słuszną icon_smile.gif icon_smile.gif ) mam - ale jak ją wprowadzić w życie.
Pzdrawiam


Też byłbym za deszczówką : http://www.deszcz.com.pl/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...