Skocz do zawartości

Jak wykonać strop monolityczny?


Recommended Posts

Cytat

to w końcu co jest lepsze-strop akermana czu monolityczny?


icon_biggrin.gif

Witam,

Według mnie każdy ma zalety i wady, ale ja wybrałem projekt ze stropem monolitycznym. Sam projekt oczywiście wybieraliśmy z innych względów, ale to że się okazało, iż ma strop monolityczny uważamy za jedną z jego zalet . Strop nie popęka , nie będzie klawiszował, trzeba było go tylko wyciszyć - to wada, inne sprawy to same zalety.

pozdrawiam;

Darek
Link do komentarza
Cytat

monolityczny znaczy bardziej pracochłonny a tym samym droższy (robocizna )



Witam,

Monolityczny znaczy bardziej pracochłonny, ale niekoniecznie droższy - to już zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych tak w przypadku zakupu materiałów jak i w znalezieniu dostępnego cenowo wykonawcy - mnie się udało !!!

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Tylko pogratulować ale skoro piszesz ze "droży" nie koniecznie to napisz ile i za ile



Witam,

Szczerze mówiąc, to nie mam w tej chwili rozbitych kosztów i trudno by mi było je odszukać , ale jak znajde chwilę, to nie omieszkam. Z tego co pamiętam na chwilę obecną za robocizną stan surowy z więźbą dachową zapłaciłem 34 tys zł, ale było to pięć lat temu. Pisałem, że mi się udało, bo niektórzy potencjalni wykonawcy krzyczeli dwa razy tyle. Podobnie było z materiałami.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

..........wiec 5 lat temu były inne ceny niż teraz ale sam chętnie dowiem się ile koszt był takowego stropu




Witam,

Ok, odszukałem umowę z wykonawcą , koszt wykonania stropu nad parterem to 5 tys zł ( deski i stemple po stronie wykonawcy ). Na materiały wydałem : pręty zbrojeniowe - 2376 zł, beton B12,5 - 15 m3 - 2712 zł, co daje łącznie 10088 zł, załóżmy że były jeszcze jakieś drobiazgi jak gwoździe itp, więc łączny koszt nie przekroczył 10500 zł.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Ok, odszukałem umowę z wykonawcą , koszt wykonania stropu nad parterem to 5 tys zł ( deski i stemple po stronie wykonawcy ). Na materiały wydałem pręty zbrojeniowe - 2376 zł, beton B12,5 - 15 m3 - 2712 zł, co daje łącznie 10088 zł, załóżmy że były jeszcze jakieś drobiazgi ja gwoździe itp, więc łączny koszt nie przekroczył 10500 zł.

pozdrawiam:

Darek



podaj jak duży ten strop był
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...