Skocz do zawartości

Nie dostanę pozwolenia na budowę, gdyż na działce nie ma kanalizacji. Co można zrobić?


Recommended Posts

Cytat

Jak gmina ma kasę to robi za darmo – w ramach „zadań własnych”.
Jak gmina nie ma kasy, to te swoje zadania przesuwa (legalnie) w bliżej nieokreśloną przyszłość.
Jak gmina ma tylko część kasy, to kombinuje.

Faktem jest to, że gmina nie ma prawa „żądać” wpłaty, ale prawdą jest też to , że może mieć budowę kanalizacji w planie (jak będzie kasa, to wybuduje).
Czyli brutalnie mówiąc, jak gmina nie ma kasy, to albo płać, albo nie buduj (bądź buduj z szambem)

Ps. Przytoczony artykuł dowodzi jedynie, że tamta gmina zabrała się do sprawy od d… strony.
Legalne jest założenie „społecznego komitetu budowy kanalizacji” i dopłata gminy do przedsięwzięcia.



Ps 2. Dlaczego nie chcesz podać tego linku do planu?



Już podaje, nie było mnie tu parę dni
http://www.tarnowo-podgorne.pl/mpzp/index....ter=&sort=1

mnie najbardziej boli par. 32 pkt 5
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Można powalczyć (ewentualnie) o zastrzeżenie w umowie, że każdorazowe podłączenie, do tego odcinka sieci kanalizacyjnej, nowego „odbiorcy”, spowoduje jego partycypację w poniesionych kosztach, czyli zwrot dla Ciebie.



Tak myślałam nad tym i na pewno nie pozwolę na to żeby kolejni sąsiedzi na "gotowe" wchodzili, ale dziękuję za cenną uwagę.

Barbossa chodzi mi o projekt kanalizacji - mam nadzieje i w sumie uważam że koszt tego winna spółka komunalna zapłacić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...