Skocz do zawartości

Czy na takiej działce moge wybudowac dom całoroczny?


inqo

Recommended Posts

Mam dokladniejsze informacje w sprawie działki. Nie podjęto jeszcze uchwały w sprawie zagospodaowania terenu ale w planach gminy jest zakwalifikowanie tej działki i okolicznych terenów jako tereny rekreacyjne turysytczno wypoczynkowe. W gminie powiedzieli mi , że teoretycznie jest możliwosc uzyskania pozwolenia na zabudowe ale gmina nie ma pieniedzy na projekt zagospodarowania w celach budowlanych. Jesli bardzo chce sie tam budowac to musze zapłacic za ten projekt. Czy cos takiego faktycznie jest mozliwe? Z góry dziekuje za pomoc.
Link do komentarza
poszperaj dokładnie w tym temacie -
projekt zagospodarowania to nie twój problem i nie twój wydatek

PROJEKT USTAWY UPRASZCZAJĄCEJ PROCEDURY BUDOWLANE

28 sierpnia posłowie z sejmowej komisji infrastruktury skierowali do podkomisji poselski projekt ustawy przewidującej uproszczenia w przepisach budowlanych.

Autorzy projektu zaproponowali, by zlikwidować pozwolenia na budowę dla budownictwa mieszkaniowego w odniesieniu do budynków mieszkalnych o powierzchni użytkowej do 5 tys. metrów kw., których wysokość nie przekracza 12 metrów. Rozpoczęcie takiej budowy będzie możliwe na podstawie zgłoszenia.

Uproszczone mają być procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przewiduje się wprowadzenie tzw. domniemanej zgody w przypadku braku decyzji negatywnej ze strony urzędu w terminie 60 dni od złożenia kompletnego i prawidłowego wniosku.

Projekt ustawy wprowadza przepisy mające przyspieszyć tworzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, poprzez uproszczenia w procedurze uchwalania tych planów. Proponuje się ograniczenie przypadków, w których - w sytuacji braku planu miejscowego - wymagana jest decyzja o warunkach zabudowy.

Kolejnym celem projektu jest usprawnienie i przyspieszenie procedury dokonywania podziałów nieruchomości. Projekt zakłada, że procedura zatwierdzania podziału nieruchomości będzie jednolita dla wszystkich podziałów.

Proponowane zmiany przewidują również istotne uproszczenia procedury "odrolnienia" gruntów, zwłaszcza w odniesieniu do gruntów znajdujących się w większych miastach.



Źródło: Puls Biznesu z dn.29.08.2007
Link do komentarza
Witam ponownie
Kolejny raz udałem sie do gminy po informacje. Juz zaczyna mi sie to mieszac.

W uchwale gminy działka i pozostałe tereny położone wokół nieruchomości sa jednak przeznaczone są na przyjeziorne zespoły turystyczno-wypoczynkowe. W urzędzie gminy otrzymałem informację że nie będzie można przekształcić tej działki w budowlaną, (jest jakieś studium) ani nawet w siedlisko? Działka ma 2.5ha.
W przypadku gdybym chciał otrzymać warunki zabudowy muszę dać darowiznę, 25 000 - 30 000zł na urząd gminy, bo inaczej się tym nie zajmą bo nie mają pieniędzy i czasu.
Gdzieś wyczytałem że można podobno złożyć wniosek o zmianę działki rekreacyjnej w budowlaną. Jest to możliwe?

Druga sprawa jest taka, że nawet jesli działka bedzie użytkowana jako rekreacyjna i dostałbym pozwolenie za zabudowę to podatek wynosi 33gr za m2! to daje miesięcznie 700zł! To jest uchwala na 2009r; w uchwale na rok 2008 była mowa o podobnej sumie lecz chodziło o grunty pod domem rekreacyjnym, nie było mowy o całosci gruntu; Czyżby pomyłka? Czy jest możliwe staranie się o działkę siedliskową, jakąkolwiek gdzie można wybudować dom całoroczny i nie płacić 700zm za miesiac podatku? Może coś w kierunku agroturystyki? Nie chcę sie odrazu budować, może za rok, ale chciałbym kupić tą ziemię. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

witam wszystkich
mam pytanie kupiłam działkę przeznaczoną pod usługi turystyczne, motelowo-hotelowe, zabudowę pensjonatową i letniskową czy mogę na niej postawić dom całoroczny?



Warto zapoznać się dokładnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i tak dopasować projekt budynku, aby odpowiadał tym wymaganiom.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...