Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne ?


Recommended Posts

Mam pytanie dotyczace drzwi zewnętrznych. Chodzi o to czy jest to normalne , ze na drzwiach zewnętrznych metalowych od wewnątrz skrapla się woda oraz czuć jak przedostaje sie do wewnątzr powietrze. W przypadku mrozu na zewnątrz -5stopni mam na drzwiach na obwodzie( zwłaszcza na dwóch bokach w zdłuż), pasek jasnyu wilgotny. Rozmawiałem z gościem z firmy który mówi że nie można osiągnąc 100 % szczelności . Ale mi się wydaje ż e u mnie ta szczelność to chyba jest nieza duża. Dodam że gośc z firmy regulował drzwi dwa razy. Co mam zrobić jak wygląda reklamacja takich drzwi gdyż nie były one tanie -zapłaciłem za nie 2,5 tyś.
Link do komentarza
Problem nie tyle dotyczy szczelności drzwi, a raczej złej wentylacji pomieszczeń. Cyrkulacja powietrza powinna zapewniać nawiew przez ewentualne nieszczelności w stolarce, co chroni przed wykraplaniem się tam wody. Przy dużej wilgotności powietrza wewnętrznego i braku efektywnego jego usuwania przez kanały wentylacyjne, powietrze wewnętrzne wydostaje się przez różne nieszczelności, a na skutek ochłodzenia na zimniejszych elementach np. ościeżnicy następuje kondensacja pary wodnej.
Link do komentarza
Myśle jednak że sprawa dotyczy bardziej szczelności, bo co można powiedzeć gdy z żoną zrobiliśmy taki test . żona o 18 wyszła na zewnątrz i świeciła latarką po obwodzie drzwi a ja wewnątrz widziałem w przedpokoju światło z tej latarki....Oczywiście nie są to bardzo bardzo duże prześwity ale są i powietrze mi nawiewa a ja palę w piecu jak oszalały. Ponadto gość z ekipy ustawiał mi je dwa razy i sam kazał mi je reklamowac gdyż nie chce się przyznać czy są to błędy montażowe czy wada drzwi. Myślę że to pierwsze, ale prosże mi powiedzieć jak mam je reklamować i udowodnić gościowi , że jest coś nie tak. Czy jest możliwość wynajęcia odpłatnie i przeprowadzenie ekspertyzy czy drzwi są dobrze czy żle ustawione. Jeżeli taki, to jaki i gdzie można to przeprowadzic .Będę wdzięczny za odpowiedż.


pozdrawiam
Link do komentarza
Reklamacje należy zgłaszać do sprzedawcy, przy czym trzeba sprawdzić jakie są warunki gwarancji (np. wymóg montażu przez uprawnioną firmę). Natomiast kwestia szczelności powinna być zawarta w aprobacie technicznej na ten wyrób poprzez podanie współczynnika infiltracji powietrza. Problem w tym, że trudno określić "stopień nieszczelności" i dochodzenie swoich racji może być trudne.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
moim zdaniem te drzwi są za słabo cieplone i przenika przez nie tempetatura z zewnątrz w budynku jest cieplej, różnica temperatur wywołuje skraplanie sie wody a w efekcie końcowym zamarzanie. Mam drzwi drewniane a takie zjawisko pojawia mi się na śrubach od klamki. oczywstą sprawą jest także to że zadne drzwi nie są w stu procentach szczelne, ale jesli wieje to raczej nie jest normalne. Proponuje proby reklamacji. Niestety istnieje mozliwość, ze zakupione drzwi nie bardzo nadają się do budynków jednorodzinnych.
pozdrawiam i życzę powodzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...