Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie ?


barabus

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum no i pewnie w ogóle na jakimkolwiek forum budowlanym wiec proszę o wyrozumiałość icon_smile.gif

Pytanie: Jakie ogrzewanie CO i CWU ?

Dodam że na działce nie ma gazu a kotłownia ma wymiary 1,5x4 m (6m2)

Dom parterowy (http://pprojekt.pl/projekt72-ola_iii,opis.html)
pow. użytkowa: 109.7 m²
garaż: 36 m2
pow. zabudowy: 193.0 m²
kubatura: 524.0 m³

Ocieplenie domu... jeszcze brak, ale podejrzewam że będzie to 12cm styropian na ściany, 30m wata na strop drewniany

Początkowo myślałem o kominku z nadmuchem powietrza (mój teść ma taki, ale u niego to inna bajka, dom jest piętrowy budowany z thermomuru, ciepło z dołu wędruje samo w górę-jest to jedyne ogrzewanie w domu i sprawuje sie znakomicie !!) Nie wiem czy takie ogrzewanie sprawdziło by sie w moim domu, jest dużo małych pomieszczeń w poziomie. Pomyślałem ze można by zrobić w moim przypadku kominek z płaszczem wodnym, grzejniki itd... tylko przeraża mnie jedno... kotłownia w salonie icon_sad.gif Mieszkam obecnie u teściów, przyszła zima i widze co to za robota, co dzień trzeba rozpalać, dokadać itd... nie wspomnę już o wcześniejszych zabiegach przygotowawczych drzewa, magazynowania itp

co tu innego wymyślić ? może POMPA CIEPŁA ? tylko ile to mnie wyjdzie na gotową z instalacją domową (grzejniki i inne duperele), po prostu pod klucz icon_smile.gif

dodam iż mam ku temu możliwości, działka spora, podłoże gliniaste....


czekam na porady, bo juz sam nie wiem icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

nietrzeba wielkiego komina toz to sama zaleta


Powiem więcej. W ogóle nie potrzeba komina icon_smile.gif
Ekopiece, czyli piece kominkowe na pelet, posiadają mechaniczny wyrzut spalin, czyli nie potrzebują ciągu kominowego. Jezeli mamy komin, to oczywiście wpinamy się w komin, ale jesli go nie mamy, to wystarczy wyprowadzić spaliny za zewnętrzną ścianę budynku i piec wydmuchuje sobie tam spaliny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...