Skocz do zawartości

Jakie pokrycie dachu?


Gość

Recommended Posts

Chcę pkryć dach - ale nie wiem, co wybrać - dachówkę cermiczną, cementową, blachę czy może dobrą papę termozgrzewalną.
Konstrukcja dachu jest przygotowana na ciężkie pokrycie, dach typu namiotowego, cztery okna mają dopiero być w dachu.
Co radzicie? Podajcie też wasze preferowane firmy (polecane).
Link do komentarza
Ja polecam dachówkę cermiczną. Sąsiad ostatnio odnawiał taką sprzed 50 lat. Zdjął z dachu, wyczyścił, pomalował położył z powrotem na dach i wyglada jak nowa.
Ja też zastanawiam się nad wyborem i chyba będzie to właśnie dachówka.
Nie podam Ci jeszcze producenta, bo sam nie wiem,jakiego wybiorę.
Link do komentarza
 • 3 tygodnie temu...
Bezwzględnie dachówka. Robiłem rozeznanie i jaka, to tylko kwestia kasy. Betonowa to: IBF lub Unibet - bardzo przyzwiota cena i jakość ! Lub trochę wyżej ( dokładamy 3-4 tyś zł ) : Euronit lub Brass ( Brass jest średnio 1-1,5 tys zł droższy na jednym dachu ) polecam stronę www. euronit.pl . Ja zdecydowałem się na cementowy Euronit " Podwóje S" z powłoką HCM barwiona w masie ( w Brassie to Lumino) lub ceramiczny Raben "Średzka falista" angoba . Raben w mojej ocenie jest najlepszy cenowo wsród ceramiki i dobry jakościowo ( średnio 4-5 tyś zł na dachu wiecej jak Euronit lub 3-3.5 jak Brass ) myśle że warto to przemysleć gdy buduje sie dla siebie.
Link do komentarza
 • 2 miesiące temu...
WITAM
ZALECAM DACHOWKE !!!
ZE WZGLEDU NA JEJ WYTRZYMALOSC , OKRES UZYWALNOSCI ORAZ ESTETYKE .
I POLECAM RÓWNIEŻ USŁUGI DACH BUD KTORA WYKONUJE POKRYCIA DACHOWE TANIO I SOLIDNIE NA TERENIE CALEGO KRAJU. REZERWUJAC TERAZ UZYSKUJESZ RABAT . KONTAKT :
TEL 0880926689 (9-22)
gadu 3655657
emeil DACH_BUD@vp.pl
Link do komentarza
 • 3 miesiące temu...
Pozwalam sobie jeszcze raz przesłać moją wypowiedź na inny post w sprawie pokrycia dachowego
dostępny pod adresem: https://forum.budujemydom.pl/viewtopic.php?p=2979#2979

Chcąc opowiedzieć na pytanie MARIO2 sam mam pytanie: Co zostało ujęte w projekcie jako pokrycie dachowe?
Podejrzewam, że zostało zaprojektowane pokrycie z papy termozgrzewalnej, gontów bitumicznych, z blachy fałdowej lub płaskiej na rąbek stojący.
Pokrycie jest projektowane na mniejszy ciężar pokrycia dachowego a zarazem inaczej niż pokrycie typu ciężkiego np. z dachówki ceramicznej lub cementowe jest obliczane na ssanie i parcie wiatru. Przy pełnym deskowaniu raczej nie projektuje się pokrycia wykonanego z dachówki.
Chcąc zmienić rodzaj pokrycia dachowego należy wykonać nowy projekt zamienny.
Nie wykonanie pokrycia dachowego zgodnie z projektem skutkować będzie jednoznacznym zakwalifikowaniem przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego wykonanych robót jako samowoli budowlanej.

Jak chodzi o przyczyny zmiany pokrycia dachowego to SA trzy :
1. Wykonawca chce narzucić inwestorowi pokrycie dachowe w którym lepiej mu się pracuje
2. Najważniejsza dla inwestora jest cena materiału. Niekiedy przy podstawowej cenie materiału raz tyle kosztują dodatki i obróbki. Skład budowlany też jest wyspecjalizowany w jednym rodzaju pokryć i chce go jak najwięcej sprzedać.
3. Inwestor również już w trakcie realizacji obiektu obserwuje inne zrealizowane inwestycje ma swoje preferencje, co do pokrycia.
Link do komentarza
 • 1 rok temu...
nie można porównać powłoki lumino BRAASA z powłoką EURONITU. to dwa różne typy powłok z przewaga BRAASA.
rada dla wszystkich inwestorów:
JEŚLI TYLKO KONSTRUKCJA WIĘŹBY DACHOWEJ NA TO POZWALA KRYJCIE DACHY DACHóWKĄ CEMENTOWĄ. JEŚLI MIESZKACIE W CIEPŁYCH KRAJACH KRYJCIE DACHÓWKĄ CERAMICZNĄ. blachę zostawcie dla budynków remontowanych, gdzie konstrukcja więźby i/lub mury czy fundamenty są zbyt słabe na obciążanie dachówką.
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zostawię jak jest, dziękuję za rozwianie wątpliwości.
  • Wymieni na większy, albo nie wymieni, bo nie będzie miejsca. A po co "dodatkowa" szyna, skoro już teraz można zrobić tak, żeby niczego nie zamieniać? Podobnie jest z zostawianiem pustych miejsc w rozdzielnicy na szynie TH, o czym wielu inwestorów zapomina. Też można powiedzieć, że w razie potrzeby można rozdzielnicę wymienić na większą. Tylko po co komplikować sobie życie, skoro już TERAZ można pomyśleć o przyszłości?
  • W jaki sposób? Przecież ma N na bloku rozdzielczym, a jak zabraknie zacisków, to wymieni na większy, albo wyjdzie z bloku na dodatkową szynę.   Zgadzam się, dlatego ja bym zakupił zacisk Morek OTL50-3 ye/gr i podłączył pod niego: PEN z sieci zasilającej PEN do SPD uziemienie punktu rozdziału pod GSU PE na listwę PE N na blok rozdzielczy Jest to moim zdaniem najbardziej przejrzysty sposób podziału PEN.
  • I owszem, idea słuszna. Jednak "do minimum" nie oznacza "do zera". Elektryk słusznie prawi i należy wdrożyć jego rozwiązanie.  Natomiast troska o redukcję połączeń nie może oznaczać patologii, uniemożliwiającej rozbudowę instalacji. Bo nie wiemy co za dziesięć lat świat wymyśli i nam przyjdzie to zasilać. A czytelność i przejrzystość instalacji już nieraz ratowała ludziom życie. I w przenośni, i dosłownie.
  • Mam taki dylemat. Elektryk wykonał podział PEN poprzez wprowadzenie tego przewodu bezpośrednio na listwę PE, z której wykonany jest mostek na listwę N. Następnie z listwy N przewód poprowadzony jest na blok rozdzielczy, z którego rozprowadzone jest zasilanie pomiędzy RCD. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ na listwie N mam wpięte tylko dwa przewody - 1) łączący listwę z blokiem rozdzielczym, oraz 2) mostek do listwy PE.   Co chciałbym zmienić: usunąć listwę N wraz z mostkiem pomiędzy nim, a szyną PE, a przewód łączący szynę N z bloku rozdzielczego wpiąć bezpośrednio w listwę PE. Tym samym usunąłbym dwa połączenia po drodze na przewodzie neutralnym.   Elektryk stwierdził, że podział w jego wykonaniu jest jasny i czytelny i tak to zaleca zostawić. Ja z kolei jestem osobą, która uważa, że ilość połączeń powinno się redukować do minimum. Czy taka modyfikacja to dobry/zły pomysł? Poniżej uproszczony rysunek, tak aby pokazać samą ideę:    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...