Skocz do zawartości

rekuperator - ile za montaż?


Gość

Recommended Posts

Ja raczej stosuję zasadę ograniczonego i ostrożnego optymizmu.
W zasadzie nie ma rozwiązań idealnych. Każde ma swoje wady i zalety.

Umiejętne stosowanie, danego rozwiązania, do danych warunków, oraz umiejętne „mieszanie” różnych rozwiązań, w celu osiągnięcia właściwego efektu uważam za najrozsądniejsze.

Niestety, większość instalatorów prowadzi własną i jedynie słuszna politykę w tym zakresie.

Również niestety, o wentylacji nie „rozmawia się” na etapie projektowania budynku, co bardzo często wymusza zastosowanie takiego a nie innego rozwiązania – nie zawsze najlepszego.
Link do komentarza
To może jeszcze raz: Nie Napisałem, że NIE DZIAŁA.
Cytat

jest głośniej
jest drożej
nie jest równomiernie



Głośniej - to też nie znaczy, że Pan słyszy, każdy ma inne te sprawy progowe. Ale większość instalacji słychać -
Drożej i gorzej w montażu - to proste - nie trzeba tłumaczyć
nie jest równomiernie - to też oczywiste.

Cytat

Projektowałem bardzo dokładnie i skrupulatnie i wykonalem również dokladnie z projektem i obiczeniami.


Jak Pan to zmierzył????
Link do komentarza
Cytat

Tak dużo jest tam moich uwag, (z których wiele nawiase pisząc juz dawno są trochę nieaktualne),



Jak Pan sobie wyobraża firmę wykonawczą - przychodzącą na poprawki, ucząca się na błędach w Pana domu... Robił Pan sam, wiec może Pan mieć instalację, która 30 razy mniej tłumi. Tylko proszę nie pisać, że 100 m3/h powietrza można "rozbić" równo na coraz dalszych trójnikach, że przy 0-50m3/h można coś tłumić anemostatem.
Czym Pan mierzył powietrze na anemostatach????
Link do komentarza
Cytat

Jak Pan sobie wyobraża firmę wykonawczą - przychodzącą na poprawki, ucząca się na błędach w Pana domu... Robił Pan sam, wiec może Pan mieć instalację, która 30 razy mniej tłumi. Tylko proszę nie pisać, że 100 m3/h powietrza można "rozbić" równo na coraz dalszych trójnikach, że przy 0-50m3/h można coś tłumić anemostatem.
Czym Pan mierzył powietrze na anemostatach????


A dlaczego nie anemometrem?
Link do komentarza
Nie rozumiesz co piszę- moje uwagi, które są w części już niektualne spostrzeżenia nie dotyczyły źle działajacych urządzeń w domu, instalacji itp. tylko dotyczyły moich i domowników odczuć komfortu w takim domu i tego jak sie dom zachowuje a Ty wyjeżdżasz z jakimiś wykonawcami i poprawkami. Kurde chlopie weź się w garść i czytaj ze zrozumieniem.

Próg mojej żony jest najmniejszym z możliwych. Skoro nic nie slychać to po co ma być jeszcze mniej slychać czy jak ... hmmm, a da się skoro nie słychać heheh ... ??

Na tym kończę ta znowu bezsensowną dyskusję. No nie da się z Tobą dyskutować choć wiele razy probuję bo wierzę że wreszcie kiedyś coś może przyjmiesz do wiadomości, ale niestety nie. Trudno, szczerze- to Twoj problem dlatego tak wiele osob nie chce z Tobą dyskutować. Zastanawialeś się kiedyś nad tym??
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego nie anemometrem?


Bo przy przepływie 0- 50 m3/h ( a nawet więcej) anemostat działo 0/1 - co to oznacza? Że jest zamknięty, ale gdy go nawet minimalnie ruszymy może puścić i 10 i 50m3/h. Ponieważ dystrybucja jest systemem naczyń połączonych, dlatego dokonywanie pomiarów jest niemożliwe - pomiar jednego punktu czy inna czynność na nim- powoduje zmiany na innych. I teraz gdy Szanowny Pan ma 6 anemostatów nawiewowych coraz dalej od głównego kanału i 100-120m3/h – to jak zrobić by coraz dalszych anemostatach było jednakowo.
Np. opisywana wcześniej firma Bursa (montuje od 1991 roku) daje „anemostaty” bez możliwości regulacji a zrównoważenie uzyskuje skrzynką rozdzielczą.
Link do komentarza
Cytat

No nie da się z Tobą dyskutować choć wiele razy probuję bo wierzę że wreszcie kiedyś coś może przyjmiesz do wiadomości, ale niestety nie. Trudno, szczerze- to Twoj problem dlatego tak wiele osob nie chce z Tobą dyskutować. Zastanawialeś się kiedyś nad tym??


Dlaczego? Bo np. HenoK nie jest zainteresowany wiedzą i izolacji termicznej - bo rolą izolacji termicznej jest marginalizacja ogrzewania- którym się zajmuje.
Bo np. JBZ nie jest zainteresowany Paroizolacją od wewnątrz bo robi analizy wilgotnościowe przegród termicznych,
Bo np. Pan wkurza się, że można było zrobić coś taniej i lepiej.
Bo… bo ja nie dyskutuję, ja opisuję realizacje, piszę o tym co zmierzyłem… z faktami się nie dyskutuje. Do czasu gdy Pan nie zmierzy zawilgocenia styropianu, będzie Pan dyskutował czy przy 30 cm chłonie wodę – gdy pan zmierzy – nie będzie Pan dyskutował – tylko wiedział!
Link do komentarza
Ja rozumiem, że Pan TB jest pod szczególna ochroną Redakcji.
Ja rozumiem, że jako swoisty koloryt, czy też jak to Redakcja napisała „kontrowersyjne poglądy” w pewnym sensie „nabija” to Forum.
Rozumiem również, że nie wszystkie „odzywki” i „wycieczki osobiste”, Pana TB, „podpadają” pod Regulamin.
Rozumiem również, że kłamstwa którymi się posługuje Pan TB, też nie wyczerpują znamion naruszenia Regulaminu.

Nie rozumiem natomiast, dlaczego Redakcja toleruje jaskrawe łamanie Regulaminu w zakresie „trollowania” przez Pana TB – czego typowym przykładem jest poprzedni wpis, który nijak sie ma do dyskusji, a jedynie dyskredytuje innych i to zupełnie bez zwiazku z tematem.

Fakt, ten mój wpis też jest „trollowaniem” wobec czego też wnioskuję o jego usunięcie.
Link do komentarza
Cytat

Nie rozumiesz co piszę- moje uwagi, które są w części już niektualne spostrzeżenia nie dotyczyły źle działajacych urządzeń w domu, instalacji itp. tylko dotyczyły moich i domowników odczuć komfortu w takim domu i tego jak sie dom zachowuje a Ty wyjeżdżasz z jakimiś wykonawcami i poprawkami. Kurde chlopie weź się w garść i czytaj ze zrozumieniem.

Czego się spodziewasz po kims, kto nawet nie wie, że mechanika płynów ma zastosowanie do obliczania wentylacji?
Link do komentarza
Cytat

To Pan nawet nie wie co to jest?




Cytat

(trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.



Nie chciałem aż tyle pisać.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Trochę odświeżam temat - jak wygląda sprawa filtrów do rekuperatora? Czytałem w tym miejscu http://kb.pl/teksty/2017/01/20/rekuperacja-koszty-zakupu-zalety-wady-rekuperatora/ że można używać tańszych zamienników. Czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie? Producenci zapewne ich nie polecają, bo to dla nich kasa, ale czy w praktyce są bezpieczne dla urządzenia i równie skuteczne? 30 a 300 zł kwartalnie to jednak potężna różnica :)

 

Link do komentarza
5 godzin temu, Brooks napisał:

Trochę odświeżam temat - jak wygląda sprawa filtrów do rekuperatora? Czytałem w tym miejscu http://kb.pl/teksty/2017/01/20/rekuperacja-koszty-zakupu-zalety-wady-rekuperatora/ że można używać tańszych zamienników. Czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie? Producenci zapewne ich nie polecają, bo to dla nich kasa, ale czy w praktyce są bezpieczne dla urządzenia i równie skuteczne? 30 a 300 zł kwartalnie to jednak potężna różnica :)

 

Pogadaj z autorushd albo przeglądnij jego DB, pamiętam że nie dawno pisał jak kupił materiał na filtry do reku i wycinał je do swojego reku. cenowo wyszło mu grosze a i też może coś powiedzieć bo już je używał, czyli sprawdzone są w boju:icon_wink:

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Witam, 

Nawiązując do tematu kosztów montażu oraz zakupu samego rekuperatora zachęcam Państwa do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze 801 900 810. Ceny usługi montażu są zmienne w zależności od wielkości instalacji nawiewno-wywiewnej, ilości pomieszczeń, sposobu montażu kanałów i innych czynników. Dokładny koszt można określić po określeniu zakresu prac do wykonania. Marka Junkers posiada przejrzysty cennik, w którym umieszczone są ceny rekuperatorów AerastarComfort, jak i również wszystkich pozostałych produktów. Cennik dostępny jest na stronie http://www.junkers.pl/materialy/cennik.html
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...