Skocz do zawartości

Pękający tynk na nierównym suficie


Recommended Posts

Coś w tych wyliczeniach nie tak, albo tynkarze przesadzili. Jeśli różnica poziomów sufitu wynosiła 4 cm, to po zastosowaniu tynku cem-wap jego grubość powinna wynosić od 1,5 cm do 5,5 cm. Trzeba było najpierw wykonać niwelację sufitu (ale nie tynkiem!) masą typu PCC, a potem wykonać ten tynk. Pękanie tynku jest dowodem, że kilka grubych warstw naniesiono w stanie świeżym, co jest kardynalnym błędem! Teraz trzeba skuć całość aż do stropu i wykonać co napisałem.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość tynkarz
jak czytałem ten post to mi się płakać zachciało, musisz być totalnym debilem że się zgodziłeś na cokolwiek co ma powyżej 2,5cm grubości na suficie, gratuluję.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Też miałem podobny problem z pękającym sufitem. Ale zamiast go ciągle szpachlować, wymyśliłem coś innego. Sufity napinane. Łatwy i szybki montaż,w przeciwieństwie do sufitu podwieszanego. No i ten efekt.. :)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Gość Do Jarka tynkarza z 20 letnim doświadczeniem
Kolego... maksymalna grubość tynku wg. PN B 10110:2005 wynosi odpowiednio na ścianie 25 mm, na suficie 15 mm. Mowa oczywiście o tynkach gipsowych. A co do przypadku tych magików od 7 cm na suficie to brak słów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...