Skocz do zawartości

Pompa ciepła - himalaje bezczelności


Recommended Posts

Jakiś czas temu Mehmet Ali Agca – zamachowiec, który 13 maja 1981 roku strzelał do Jana Pawła II, zakomunikował światu, że będzie ubiegał się o polskie obywatelstwo. Komentując to oświadczenie, polski minister spraw zagranicznych Radek Sikorski przypomniał serię popularnych dowcipów o... szczycie bezczelności. Jednak absolutne zuchwalstwo nie jest bynajmniej wyłączną cechą zawodowych morderców. Równie bezczelne potrafią być firmy, które handlują w Polsce pompami ciepła - sprzętem o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/8272-pompa-ciepla-himalaje-bezczelnosci

Link do komentarza
Gość Maraton
Niestety takie są realia.Ostatnio kontaktowałem się z autoryzowanym wykonawcą wentylacji z odzyskiem ciepła i już na etapie wstępnych rozmów okazało się,że ten pan ma mierne pojęcie w temacie. Na wiosnę rozpoczynamy budowę i również rozważamy zakup pompy ciepła,ale wiele jednak jest informacji,że w polskich realiach jest to ryzykowne przedsięwzięcie. Pewnie pozostaniemy przy solarach i ogrzewaniu gazowym. Autorom tego postu gratuluję cierpliwości i kultury osobistej ioraz życzę uporania się z problemami i ....łagodnej zimy :) Proszę jeśli to możliwe podać markę nierzetelnej firmy żebym czasem nie powtórzył tak nieszczęśliwego wyboru.Społeczność netu może wiele zdziałać i skutecznie eliminować takie firmy z rynku.GG 1373610.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Gość Marcin
Jestem mechanikiem samochodowym po technikum. Budując dom zainteresowałem się pompą ciepła. Trochę poczytałem, trochę porozmawiałem z instalatorami... i zrozumiałem, że cywilizacyjnie nie dorośliśmy do takich rozwiązań. Instalatorzy mieli wiedzę na poziomie "Pana Kazia" a rozmawiali ze mną jak z wioskowym głupkiem. Coraz częściej przekonuję się, że chcąc skorzystać z nowoczesnych rozwiązań muszę dysponować kompletną wiedzą o produkcie oraz usłudze. W przeciwnym razie będę "łatwym łupem"...
Link do komentarza
Gość Dartek
Czemu piszecie Lider , Szef itp. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu . Boicie się , że Was do sądu podadzą o zniesławienie . Przecież piszecie prawdę i jesteście w stanie udowodnić to w sądzie gdy ONI Was zaskarżą .Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość maraug58
Panie Marku, Pana ostatnie zdanie jest teraz dla nas najważniejsze. Opinię Pana już znamy. Myślę, że teraz wszyscy zainteresowani pompą ciepła powinni poznać imię Lidera i Szefa. Uchroni to wielu potencjalnych nabywców przed powtórką z rozrywki, w przeciwnym razie anonimowość ich bezkarności będzie tylko wzorem do naśladowania.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość infotec
To nie wina pompy ciepła tylko ignorancji technicznej.
Zrobiłem sobie instalację na bazie pompy firmy
Ekontech o mocy obliczonej osobiście,poziomy wymiennik gruntowy ,wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła,kolektory słoneczne .Wszystkie instalacje są moim dziełem działają od sześciu lat
bez żadnej awarii problemu czy potrzeb regulacji.
Moje podejście do sprawy wynikało ze skromnych środków jakimi dysponowałem.
Link do komentarza
Tak się kończą eksperymenty! Gdyby był wykonany projekt instalacji pompy ciepła, do wykonawcy należałoby wówczas jedynie trzymać się projektu. Ale zwykle inwestorzy wolą zaoszczędzić kilka tys. zł na projketcie, co potem kosztuje kilkanaście razy więcej!
Link do komentarza
Gość INSTALATOR
LIDER (i tak wiemy o jaką firmę chodzi) myli się co do droższej eksploatacji z grzałką a moc pompy została dobrana dobrze - ale to dłuższy temat. LIDER same maszyny ma dobre ale tak w ogóle jest cieniki i śmieją się z niego (konkurencja) że ma więcej spraw sądowych od zamontowanych pomp.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość pracownik
Reprezentuję producenta z rankingu na tym portalu. Nie jest moim celem reklama, dlatego nie podaję nazwy firmy. Chodzi mi o kilka rad dla kupujących pompy ciepła. Wybierajcie produkt i firmę, która ma w Polsce zaplecze - doświadczenie, referencje, obsługę przed i posprzedażną, sieć serwisową, która szkoli swoich dystrybutorów (regionalnych Sprzedawców i Wykonawców) - wszystko po to, aby nie było takich przypadków, jak w artykule. Szanowaną firmę nie stać na buble wykonawcze. Wszystko się może popsuć, ale chyba nie zdobyta wiedza?
Pytajcie o wszystko, żądajcie obejrzenia produktu, który chcecie kupić za niemałe pieniądze. Pamiętajcie, że pompa ciepła w domu to 2 etapy: zakup urządzenia i jego montaż przez wyspecjalizowaną firmę wykonawczą - to właśnie ta firma jest stroną w przypadku sporu, a jednocześnie pracuje na dobre imię producenta.
Z doświadczenia wiem, że są to pierwsze, ale bardzo ważne kroki. Koszty - próba "zaoszczędzenia" przez brak projektu lub odstępstwa od niego mogą się odbić czkawką. Szczególnie w przypadku pomp gruntowych i instalacji dolnego źródła.
Autoryzacja - na sprzedaż, ale czy na instalację też? Sprawdzajcie, pytajcie, żądajcie.
Mimo, że jestem pracownikiem producenta piszę jako osoba prywatna, która bardzo współczuje tym ludziom...
Przyszłym Inwestorom życzę tylko udanych transakcji i uczciwych, fachowych Wykonawców.
GG: 1749104
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
czy ta opowieść to jest gra komercyjna delikatnie mówiąc i to może być powodem nie podania nazwy firmy. Sprawa jest jasna. Przeciwnik pomp ciepła z wyobrażnią zareagował opowieścią(niedoewiarek i zkapcaniały staruszek o sceptycznych poglądach). Jeśli jesteś tym za kogo się podajesz to wyjaw tą nazwę wykonawcy i producenta w przeciwnym razie jesteś niewiele inny od nich. (shasek@interia.pl).
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Nie rozumiem dlaczego autorzy tekstu boją się podać nazwę firmy. Jeśli wszystko, co tu opisali jest prawdą to czego się bać? Takie zachowania firm należy tępić, a pomóc w tym może jedynie ujawnianie takich informacji.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Autorzy tekstu wcale nie "boją się podać nazwę firmy". Wg mnie cały ten tekst to fikcja literacka, dość zręcznie zresztą napisana. Gdyby tekst oparty był na faktach, na pewno zostałaby podana nazwa firmy ku przestrodze.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość O..ner itd
Gdzieś na forum konkurencyjnym zostało wyjaśnione, że pompy pochodzą od producenta na O... Ale chodzą też słuchy, że ogrzewanie basenu użytkownicy dodali już po doborze pompy..
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Hmm! Też jestem chłopakiem po technikum nipss i czytając posty państwa zastanawiam się dlaczego nie zlecicie wykonanie wykopu i rozłożenie rur dla ogrzania powietrza i nie doprowadzicie go do domu prostym nadmuchem, zrobi to dobry hydraulik z elektrykiem, da to ogrzanie zimą, a oziębienie powietrza latem wychwyt z filterkiem min 1m nad ziemią i poza zasięgiem komina sąsiada (stałe wiatry) nadmuch przez sterownik :-) Proste nie najdroższe i oby pan kazio nie zajechał łyżką ostrówka w rurę ;-). Najlepszy stosunek wydatku do zysku. Reszta tradycyjna -akumulacyjna . Najpoważniejszy wydatek to rury z jakąś +powłoką/-zwykłe i filtr choć są przyjemne produkty z tanimi wkładami wymiennymi częściej ale dużo taniej! Do tego ogrzewanie kotłem z podajnikiem na coś tam . No i podstawa na ściany 15cm styr min ale zależy od gatunku oraz dobra wełna ok 20 cm 0.032 na poddasze plus folia z aluminium i wentylacja graw. z dobrą reg. (((all bez mostków))) WWWot i cały przepis na ekonomiczne budowanie i tanie użytkowanie!!! W ten sposób i -30 nie straszne...
Link do komentarza
:-) A, pro po tematu zastanówmy się nad kosztem prądu do działania pompy ciepła plus te serwisy i wymiany przez chociaż dziesięć lat oraz doliczmy, że budynek do pc najlepiej jak jest blisko pasywnego. To wyjdzie, że zanim się zwróci ta inwestycja nam to technologia pójdzie tak do przodu, iż zanim zaczniemy zarabiać po zwrocie jej , hmm wywalić to przyjdzie czas ;-) A, przy budynku choćby i pasywnym pieniądze z pompy na konto i z procentu opłacać zwykły opał :-)))..
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
Gość Hydraulik
Na własne życzenie klienta .
Fachowiec z drugiego końca polski , szkoda ,że nie z Chin .
Zgodnie z prawem za wszystkie błędy w procesie budowy odpowiada inwestor .jak sie nie zna to musi zatrudnić fachowy nadzór.
Jeżeli pan Szef nie posiada uprawnień do wykonywanie prac budowlanych to jest niewinny . Oczywiście to smutne ,że klient ponosi stratę ( też bywam klientem) ale klient musi ponieść konsekwencje błędu .

A co to znaczy autoryzowany ?
Przeszkolony . Nawet lekarz z papierami , jak popełni błąd odpowiada zasilenie . Nikt nie żąda od uczelni odszkodowania. R
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...