Skocz do zawartości

budowac czy nie w nocy


Gość

Recommended Posts

W żadnych przepisach budowlanych nie ma zapisu określającego, kiedy można prowadzić roboty. Jest to jednoznaczne z dopuszczeniem takich czynności w nocy. Z drugiej jednak strony zakłócanie ciszy nocnej i przekraczanie natężenia hałasu powoduje określone konsekwencje. Na przykład obowiązuje rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska zgodnie z którym dopuszczalny poziom hałasu nie powinien przekraczać w nocy 45 decybeli w strefie śródmiejskiej miast powyżej 100 tys. mieszkańców ze zwartą zabudową i koncentracją obiektów administracyjnych. Taki poziom natężenia hałasu, teoretycznie powinien wykluczać prowadzenie jakichkolwiek prac budowlanych w nocy, tj. od godz. 22 do 6. Przekroczenia te mogą spowodować nałożenie kary za przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu.

Paweł Puch
prawnik
redakcja Budujemy Dom
Link do komentarza
Jak napisał Prawnik - budować można, tylko czy po zamieszkaniu chcesz mieć dobre kontakty z sąsiadami? Tego żaden kodeks nie ureguluje. Ja zaczynałem nie wcześniej niż o 7.00 i zawsze kończyłem hałasy przed 21.00. Prace ciche w środku - owszem. Tylko na ile wystarczy Ci zdrowia?
Trzymam kciuki - jesień jak złoto.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...