Skocz do zawartości

Budowa etapami?


Gość

Recommended Posts

Kupiłem działkę i zastanwiam się, ile potrzebuję pieniędzy, aby postawić dom i zagospodarować działkę. Jak obliczyć calkowity koszt budopwy?
Czy ma sens budowa domu etapami w okresie np. 3-4 lat, w miarę, jak pozwalają oszczędności oraz dojrzewająca koncepcja wykończenia. jakie są koszty poszczególnych etapów?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja tak buduję!
Na razie wydałem ok. 100 tys., mam stan do zamieszkania, ale m.in. bez podłóg i tylko z ogrzewaniem kominkowym.
Polecam, na razie nie mam żadnych kredytów na głowie.
Pozdrówka
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Akurat na ten temat wszystko ładnie opisane jest w najnowszym numerze miesięcznika BUDUJEMY DOM.
Jeżeli jednak nie zakupił sobie Pan go jeszcze (a polecam) to przedstawie po krótce jakie mniej więcej są koszt kolejnych etapów.Są to ceny dla domu o pow.100m2
Wydatki przed rozpoczęciem budowy czyli geodeta, projekt budowlany czy pozyskanie kierownika budowy to ok.6600zł
Wydatki na rozpoczęcie budowy:
min:30 600zł
max:48 500zł
Stan zerowy
23 840zł
Stan zerowy zamknięty:
98 134zł
Instalacje
21 770zł
Wykończenia
34 415zł
icon_biggrin.gif
Co do etapów budowania to można przerwać po każdej skończonej kondygnacji i zabezpieczonej. Czyli np po skończeniu fundamentów, po wylaniu stropu nad parterem itd. i jak wspomniałam wcześniej zabezpieczeniu tego przed czynnikami zewnętrznymi.
Bardzo dobrze opracowany temat. Naprawdę się postarali i zrobili nawet zestawienie cen materiałów.
POLECAM
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...